(عکس) ماجرای تبلیغ یک سینمای آمریکایی برای نیکی کریمی

بررسی‌های ما نشان می‌دهد که این تصویر مربوط به ماه‌های گذشته است. زمانی که مرکز بین المللی فیلم نیویورک نشست نقد و بررسی برای فیلم اخیر نیکی کریمی یعنی آتابای برگزار کرد.
کد خبر: ۱۱۳۲۷۳
بازدید : ۷۱۴
۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴

فرادید| اخیراً تصویری از نیکی کریمی در خیابان‌های نیویورک منتشر شده است که او را در برابر یک سینمای این شهر نشان می‌دهد. برخی سایت‌ها و رسانه‌های داخلی مدعی شده اند که این تصویر مربوط به روز‌های اخیر است.

به گزارش فرادید، اما بررسی‌های ما نشان می‌دهد که این تصویر مربوط به ماه‌های گذشته است. زمانی که مرکز بین المللی فیلم نیویورک نشست نقد و بررسی برای فیلم اخیر نیکی کریمی یعنی آتابای برگزار کرد.

پس از آن نیکی کریمی به پاریس رفت تا در نشستی مشابه در فرانسه شرکت کند.

(عکس) لباس جالب «نیکی کریمی» در خیابان‌های خارج

بیوگرافی نیکی کریمی

نیکی کریمی متولد ۱۹ آبان ۱۳۵۰ در تهران است. او از سال ۱۳۶۸ فعالیت خود را آغاز کرد. از او به عنوان یکی از تاثیرگذارترین و جریان سازترین هنرمندان سینما پس از انقلاب نام برده می شود.

او با کسب جوایز متعدد از جشنواره‌های گوناگون بین‌المللی یکی از موفق‌ترین هنرمندان سینمای ایران از لحاظ تعداد جوایز جهانی بوده‌ است. در سال ۱۳۷۲ نیکی کریمی موفق به دریافت جایزه صدف نقره‌ای بهترین بازیگر زن از جشنواره بین‌المللی فیلم سن‌سباستین برای فیلم سارا شد.

نیکی کریمی در بیست و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر سال ۱۳۸۱ برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن برای فیلم دیوانه‌ای از قفس پرید و واکنش پنجم شد. او تاکنون با کارگردانان بزرگی همچون داریوش مهرجویی،مسعود کیمیایی،عباس کیارستمی،ابراهیم حاتمی‌کیا،بهروز افخمی و تهمینه میلانی همکاری داشته و در جشنواره‌های متعدد داخلی و بین‌المللی فیلم به عنوان داور حضور داشته‌است.

او در سال ۱۳۸۶ از داوران بخش فیلم کوتاه شصتمین جشنواره فیلم کن فرانسه بود وهمچنین در زمینه عکاسی و ترجمه کتاب نیز فعالیت داشته‌است.

از نمونه آثار نیکی کریمی می‌توان به پرونده هاوانا، بشارت به شهروند هزاره سوم، ممنوعه، تلفن همراه رییس جمهور، من همسرش هستم، شبانه روز، چه کسی امیر را کشت، شیفت شب، ربوده شده، شکلات داغ، مرگ ماهی، آقازاده، آستایگمات و کمدی انسانی اشاره کرد.

برچسب ها: نیکی کریمی
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه