(ویدئو) تعقیب و گریز نادر شیر و پلنگ بر سر لاشه ایمپالا روی درخت!

شیر‌ها متوجه شکار ایمپالا توسط پلنگ شده بودند و می‌خواستند لاشه را از چنگ پلنگ در بیاورند. از همین رو مشغول تعقیب پلنگ شدند. پلنگ لاشه ایمپالا را از درخت بالا برد و روی یکی از شاخه‌ها انداخت. در کمال ناباوری یک شیر ماده از درخت بالا رفت تا پلنگ را بکشد و لاشه را بدزدد.
کد خبر: ۱۱۳۲۸۰
بازدید : ۷۸۴۲
۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰

فرادید| این ویدیو که در پارک ملی کروگر، در آفریقای جنوبی توسط گریم میچلی، ۴۷ ساله ضبط شده، نشان می‌دهد که یک شیر نر برای دزدیدن لاشه ایمپالا از پلنگ، ریسک سقوط را می‌پذیرد و از درخت بالا می‌رود.

به گزارش فرادید، گریم میچلی ۴۷ ساله می‌گوید که ما مشغول نگاه کردن گله ایمپالا‌ها بودیم که ناگهان گرد و غبار میان گله بلند شد. پس از چند ثانیه پلنگ با لاشه‌ای در دهان اش بیرون آمد و ایمپالا را به سمت درخت محل استراحت اش برد.

او تاکید می‌کند که این تازه ابتدای ماجرا بود. چرا که شیر‌ها متوجه شکار ایمپالا توسط پلنگ شده بودند و می‌خواستند لاشه را از چنگ پلنگ در بیاورند. از همین رو مشغول تعقیب پلنگ شدند. پلنگ لاشه ایمپالا را از درخت بالا برد و روی یکی از شاخه‌ها انداخت. در کمال ناباوری یک شیر ماده از درخت بالا رفت تا پلنگ را بکشد و لاشه را بدزدد. در این لحظه شیر پنجه چپ اش را به سمت پلنگ تاب داد و با واکنش سریع پلنگ مواجه شد و به سرعت لاشه را به بالاترین نقطه درخت برد. این اقدام پلنگ باعث شد تا شیر خودش را در موقعیتی خطرناک ببینید.

میچلی می‌گوید: شیر نر بالاخره شکست را پذیرفت و از درخت پایین آمد و به همراه شیر دوم مسیر رودخانه را در پیش گرفتند.

برچسب ها: شیر پلنگ حیات وحش
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه