(عکس) ۹ مجری تلویزیون که از ایران رفتند و دوباره مجری شدند!

نیلوفر مولایی مجری صداوسیما که در برنامه‌های مانند حوالی امروز شبکه پنج، اخبار فناوری به عنوان مجری تلویزیون و رادیو حضور داشته است؛ به شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال پیوست.
کد خبر: ۱۱۳۳۰۴
بازدید : ۶۵۶
۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹

در طول سال‌های اخیر تعدادی از مجری‌های تلویزیون از ایران رفتند و در شبکه‌های فارسی زبان و سعودی مشغول به کار شدند. در ادامه مجری‌های تلویزیون که از ایران رفتند و در جای دیگر شغل خود را ادامه دادند، مشاهده می‌کنید.

احسان کرمی در منوتو

۱۹ مهر ۱۴۰۱ سال جاری تسنیم نوشت: «عصر امروز انتشار فیلمی از حضور احسان کرمی در استودیو شبکه من‌وتو رنگ‌وبوی متفاوتی به اظهارات چندی پیش او درباره وقایع این روز‌های تلخ ایران داد. ماجرای امروز نشان داد که چقدر امثال احسان کرمی هفت‌خطند و چقدر اکثریت هنرمندان، حتی آن‌ها که موضع منتقدانه نسبت به برخی امورات در کشور دارند، اما دلبسته وطن هستند، مظلومند!»

۲۱ دی ۹۹ خبر رسید نیلوفر مولایی مجری صداوسیما که در برنامه‌هایی مانند حوالی امروز شبکه پنج، اخبار فناوری به عنوان مجری تلویزیون و رادیو حضور داشته است؛ به شبکه فارسی زبان منوتو پیوست.

نیلوفر مولایی

نیلوفر مولایی

نیلوفر مولایی مجری صداوسیما که در برنامه‌های مانند حوالی امروز شبکه پنج، اخبار فناوری به عنوان مجری تلویزیون و رادیو حضور داشته است؛ به شبکه تلویزیونی سعودی اینترنشنال پیوست.

آیدین مقیمی

آیدین مقیمی گزارشگر معروف صدا و سیما و معروف به آقای NBA از ایران رفت و به شبکه سعودی ایران اینترنشنال پیوست. مقیمی با گزارش‌های جذاب خود در رشته بسکتبال با اقبال عمومی مواجه شده بود.

مزدک میرزایی

مزدک میرزایی

مزدک میرزایی را باید از مطرح‌ترین خبرنگارانی دانست که در سال‌های اخیر مهاجرت کرد. او گزارشگر مطرح برنامه‌های فوتبالی شبکه ۳ بود، اما به شبکه سعودی ایران اینترنشنال رفت. میرزایی پس از آنکه به اروپا رفت خبر پیوستن خود به این شبکه را رسانه‌ای کرد و اعلام کرد که ماهانه ۱۰ برابر حقوق صدا و سیما، درآمد دارد.

فرشید منافی

فرشید منافی

فرشید منافی از مطرح‌ترین مجریان رادیو جوان در ایران بود. برنامه روی خط جوانی او آنقدر هوادار داشت که بسیاری معتقد بودند طرفداران این برنامه از نظر تعداد شنونده حتی به مخاطبان تلویزیونی هم پهلو می‌زند. این مجری جوان در دوران اوج فعالیت‌های خود از ایران رفت و در رادیو فردا مشغول به کار شد.

امید آهنگر

امید آهنگر

امید آهنگر بازیگر سریال پرطرفدار «علی کوچولو» در دهه ۱۳۶۰ بود. او سال‌ها در هلند زندگی مشغول تحصیل و فیلمسازی بود، آهنگر به همراه همسر خود نوشین خانی بازیگر فیلم سام و نرگس» چندسالی است که در شبکه ماهواره‌ای و فارسی زبان «من و تو» مشغول به کار است.

حسینی

سید محمد حسینی

سید محمد حسینی، یکی از مجری- بازیگر‌های متفاوت بعد از انقلاب بود که با فاصله گرفتن از اجرا‌های خشک و استاندارد و خرج کردن انرژی فراوان توانست طرفداران بسیاری را برای خود دست و پا کند. او از ابتدای شروع به کار شبکه تهران تا سال ۸۴، مجری این شبکه بود که برنامه‌های او به ویژه با زوج سید کاظم احمدزاده، مخاطبان بسیار داشت. او ابتدا به امارات و شبکه‌ای ایرانی پیوست و بعد از آن به آمریکا رفت و در برنامه‌های ماهواره‌ای مشغول به کار شد.

حسینی هرگز نتوانست حتی ذره‌ای از محبوبیت‌ها و موفقیت‌های داخل ایران را تکرار کند و او در این اواخر اقدام به تولید یک برنامه با عنوان ری استارت کرد که در قسمت‌هایی از این برنامه هواداران خود را به آتش زدن اماکن دولتی دعوت کرد.

ولی الله

سینا، ولی الله

سینا، ولی الله مجری و برنامه ساز است. ولی الله در ۱۹ سالگی بعنوان یکی از گوینده‌های ثابت برنامه‌های زنده رادیویی انتخاب شد. او بعد از حضور موفق در رادیو، برای اجرا به شبکه جام و جم دعوت شد و توانست بعنوان تهیه کنند و مجری کار خود را آغاز کند. این مجری زمان حضور خود در ایران سه بار بعنوان برترین گوینده رادیو نامزد دریافت جایزه بود تا اینکه در نهایت سال ۱۳۸۳ این جایزه را بدست آورد.

سینا، ولی الله در سال ۱۳۸۴ وقتی ۲۹ ساله بود به دعوت شبکه فارسی زبان PMC مهاجرت کرد و بعنوان مدیر تولید و مجری به این مجموعه پیوست. او حالا با برنامه چند شنبه با سینا شناخته می‌شود.

رستم پور

مهدی رستم پور

اهالی ورزش مهدی رستم پور را به واسطه گزارش‌های ورزشی اش در شبکه خبر، رادیو ورزش و شبکه جام جم می‌شناسند. او در سال ۲۰۰۹ بعد از اعزام به مسابقات جهانی کشتی در دانمارک، به کشور بازنگشت و از همان جا درخواست پناهندگی داد.

او در مطبوعات ایران به عنوان تحلیلگر شناخته می‌شد، اما بعد از مهاجرت به عنوان خبرنگار آزاد با شبکه‌هایی مثل رادیو فردا و بی بی سی همکاری دارد.

منبع: رکنا

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه