مصرف بعضی مکمل‌های غذایی منجر به سرطان می‌شود؟

همه سرطان‌ها در هر فردی یکسان نیستند، به خصوص از نقطه نظر علائم متابولیک. اغلب اوقات سرطان‌ها حتی می‌توانند متابولیسم خود را قبل یا بعد از شیمی درمانی تغییر دهند.
کد خبر: ۱۱۳۴۵۷
بازدید : ۱۷۸
۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۱

تحقیقات جدید نشان داده است که مکمل غذایی "نیکوتینآمید ریبوزید" (NR) می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های جدی از جمله سرطان را افزایش دهد.

در حالی که مطالعات قبلی مکمل‌های غذایی تجاری مانند نیکوتینآمید ریبوزید (NR)، نوعی ویتامین B ۳ را با فواید مربوط به سلامت قلبی عروقی، متابولیک و عصبی مرتبط دانسته اند، محققان دانشگاه میزوری دریافتند میزان بالای NR نه تنها می‌تواند خطر ابتلاء به سرطان سینه سه گانه منفی را افزایش دهد، بلکه می‌تواند باعث متاستاز یا پیشرفت سرطان به مغز شود.

«النا گون»، سرپرست تیم تحقیق، گفت: «هنگامی که سرطان به مغز می‌رسد، نتایج کشنده هستند، زیرا در حال حاضر هیچ گزینه درمانی قابل قبولی برای آن وجود ندارد.»

گون گفت: «بعضی از مردم، ویتامین‌ها و مکمل‌ها را مصرف می‌کنند، زیرا به‌طور خودکار تصور می‌کنند که ویتامین‌ها و مکمل‌ها فقط فواید سلامتی مثبتی دارند، اما اطلاعات کمی درباره نحوه عملکرد آن‌ها وجود دارد. از اینرو ما به بررسی چگونگی عملکرد ویتامین‌ها و مکمل‌ها در بدن پرداختیم.»

از آنجایی که NR یک مکمل شناخته شده برای کمک به افزایش سطح انرژی سلولی است و سلول‌های سرطانی با افزایش متابولیسم خود از آن انرژی تغذیه می‌کنند، گون می‌خواست نقش NR را در ابتلاء و گسترش سرطان بررسی کند.

محققان میزان NR در سلول‌های سرطانی، سلول‌های T و بافت‌های سالم را بررسی کردند.

گون گفت: «همه سرطان‌ها در هر فردی یکسان نیستند، به خصوص از نقطه نظر علائم متابولیک. اغلب اوقات سرطان‌ها حتی می‌توانند متابولیسم خود را قبل یا بعد از شیمی درمانی تغییر دهند.»

نتایج بررسی‌های آزمایشگاهی نشان داد بین بین متاستاز و متابولیسم NR ارتباط وجود دارد.

منبع: مهر - ساینس دیلی

برچسب ها: سرطان سینه
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه