(ویدئو) گورکن عسل‌خوار به شکلی فجیعی، لاک‌پشت بخت برگشته را کشت!

گورکن عسل‌خوار به دلیل قدرت، وحشی بودن و سختی خود بدنام است. این حیوان به طور وحشیانه و بدون ترس تقریباً به هر گونه دیگری حمله می‌کند.
کد خبر: ۱۱۳۸۰۱
بازدید : ۱۳۳۴۰۲
۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷

فرادید| گورکن‌های عسل‌خوار سرسخت و بی باک خود معروف هستند، و یکی از آن‌ها سرسختی خود را در برابر یک لاک‌پشت بدشانس نشان داد و موفق شد از پوسته محکم لاک‌پشت عبور کنند.

به گزارش فرادید؛ گورکن عسل‌خوار پستانداری است که به طور گسترده در آفریقا، آسیای جنوب غربی و شبه قاره هند پراکنده شده است. به دلیل گستره وسیع و حضور آن در زیستگاه‌های مختلف، به عنوان کمترین نگرانی در اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) ثبت شده است.

گورکن عسل‌خوار علیرغم نامش، شباهت چندانی به گونه‌های دیگر گورکن ندارد. در عوض، شباهت‌های تشریحی بیشتری به راسو‌ها دارد. این در درجه اول یک گونه گوشتخوار است و به دلیل پوست ضخیم، قدرت و توانایی‌های دفاعی وحشیانه اش، شکارچیان کمی دارند.

این حیوان قدرتمند بدن نسبتاً درازی دارد، اما به طور مشخصی ضخیم و در سراسر پشت پهن است. پوست اطراف گردنش ۶ میلی‌متر ضخامت دارد که سازگاری با همنوعان جنگیدن است.

سر کوچک و صاف، با پوزه کوتاه است. چشم‌ها کوچک هستند و گوش‌ها کمی بیشتر از برجستگی‌های روی پوست هستند، که این یکی دیگر از انطباق‌های احتمالی برای جلوگیری از آسیب در هنگام جنگیدن است.

گورکن عسل‌خوار پا‌های کوتاه و محکمی دارد و در هر پا پنج انگشت دارد. پا‌ها مجهز به پنجه‌های بسیار قوی هستند که در پا‌های عقب کوتاه و در اندام‌های جلویی به طور قابل توجهی بلند هستند.

گورکن عسل‌خوار عمدتا تنهاست. این حیوان به دلیل قدرت، وحشی بودن و سختی خود بدنام است. به طور وحشیانه و بدون ترس تقریباً به هر گونه دیگری حمله می‌کند، حتی بر اساس گزارش‌ها شکارچیان بسیار بزرگتر مانند شیر و کفتار را فراری می‌دهد.

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه