بحرانی‌ترین دشت آبی کشور کجاست؟

بحرانی‌ترین دشت آبی کشور کجاست؟

فرماندار رفسنجان گفت: بنا براعلام وزارت نیرو، بحرانی‌ترین دشت آبی کشور، دشت رفسنجان است.
کد خبر: ۱۱۳۹۷
بازدید : ۱۰۴۱
۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۲
فرماندار رفسنجان گفت: بنا براعلام وزارت نیرو، بحرانی‌ترین دشت آبی کشور، دشت رفسنجان است.
 
به گزارش ایسنا حمید ملانوری در راهپیمایی 22 بهمن در شهرستان رفسنجان با تبریک این ایام و با اشاره به وضعیت بحرانی آب در استان کرمان و بویژه شهرستان رفسنجان توضیح داد: سالانه 570 میلیون مترمکعب برداشت آب از سفره‌های زیرزمینی این دشت صورت می‌گیرد که از این میزان، 95 درصد در بخش کشاورزی و تنها 5 درصد در سایر بخش‌ها مصرف می‌شود.
 
وی با تاکید بر لزوم آبیاری تحت فشار در مزارع کشاورزی شهرستان گفت: تسهیلات خوبی برای ایجاد سیستم آبیاری تحت فشار از سوی دولت ارائه می‌شود. خوشبختانه در شهرستان رفسنجان هم اکنون 70 درصد خرده مالکین کشاورزی به آبیاری تحت فشار مجهز شده‌اند.
 
ملانوری با اشاره به وضعیت باغات پسته در شهرستان رفسنجان گفت: باید همواره نام پسته رفسنجان حفظ شود و بتوانیم از نگاه تک محصولی خارج شویم. متاسفانه هم اکنون تولید پسته از باغات شهرستان از 2 تن در هکتار به 400 کیلو کاهش پیدا کرده است.
 
این مقام مسئول با اشاره به لزوم توجه به صنعت گردشگری در شهرستان رفسنجان گفت: وجود بزرگترین، نادرترین و زیباترین دره کشور، یعنی دره دراگه در شهرستان رفسنجان و همچنین خانه حاج آقا علی می‌تواند موجب رونق گردشگری این شهرستان شود.
 
فرماندار رفسنجان با اشاره به مرمت و بازسازی خانه حاج آقا علی گفت: با امضای قراردادی با بخش خصوصی به منظور بهسازی و مرمت خانه حاج آقا علی، فاز اول این مرمت در نوروز 95 مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و تا مهرماه سال آینده نیز این مجموعه به یک هتل 4 ستاره تبدیل و پذیرای گردشگران داخلی و خارجی خواهد شد. معتقدیم اگر رفسنجان بتواند از حوزه گردشگری نهایت استفاده را ببرد، به مراتب از صنایع مس و همچنین تولید پسته می‌تواند اشتغالزایی و درآمد بالاتری را کسب کند.
 
وی افزود: از 5 اسفند، پرواز مستقیم رفسنجان – نجف اشرف راه اندازی خواهد شد.
 
ملانوری با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی شهرستان رفسنجان به قطب سرمایه گذاری خارجی تبدیل شده است، اظهار کرد: امروز آغوش مدیران بر روی همه سرمایه گذاران باز است.
برچسب ها: بحران دشت آب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین