bato-adv

سازمان بهزیستی: ۸۰ درصد تماس‌گیرندگان با خط ملی اعتیاد زنان هستند

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد این تماس‌گیرندگان زن هستند، افزود: بیشتر تماس‌گیرندگان زنانی هستند که اعتیاد ندارند.
کد خبر: ۱۱۴۱۲۱
بازدید : ۸۷۶۳
۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۰

رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از برقراری ۲۲۰ هزار تماس با «خط ملی اعتیاد» طی ۸ ماه گذشته خبر داد.

ماریت قازاریان رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه طی ۸ ماه سال جاری حدود ۲۲۰ هزار نفر با خط ملی اعتیاد (۰۹۶۲۸) تماس گرفته‌اند، اظهار کرد: سوالات تماس‌گیرندگان اکثرا درخصوص نوع مواد مخدر، کمپ‌ها، دستگیری و آدرس مراکز درمانی است، اما عمده‌ترین نوع سوالات درخصوص مراکز درمانی دولتی است که اپراتور‌ها آن‌ها را به سمت مراکز بهزیستی ارجاع می‌دهند.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد این تماس‌گیرندگان زن هستند، افزود: بیشتر تماس‌گیرندگان زنانی هستند که اعتیاد ندارند.

رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این سوال که بیشترین سوالات درخصوص کدام ماده مخدر است، اظهار کرد: در حال حاضر بالاترین سوالات در خصوص شیشه و پس از آن گل است. البته این به معنای این نیست که تماس‌گیرندگان خودشان مصرف‌کننده شیشه هستند. بلکه سوالاتی که درخصوص مخدر شیشه مطرح می‌شود، بیشتر است و پس از شیشه بیشتر سوالات درباره گل است.

به گفته قازاریان، بیشتر تماس‌گیرندگان در سنین بین ۲۵ تا ۴۰ سال است.

وی در ادامه از برنامه سازمان بهزیستی برای گسترش فعالیت پیشگیری از اعتیاد خبر داد و گفت: خط ملی اعتیاد به شماره تلفن ۰۹۶۲۸، مرکز تلفنی برای ارائه راهکار‌های پیشگیری از مصرف مواد، راهنمایی در زمینه درمان اعتیاد و ارجاع به مراکز درمان و بازتوانی اعتیاد است و در این راستا سازمان بهزیستی قصد دارد تا سامانه‌ای هوشمند و در قالب اپلیکیشن را نیز در کنار خط ملی اعتیاد فعال کند.


برچسب ها: اعتیاد زنان
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv