قائل نامرئی دو قربانی گرفت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از گاز گرفتگی دو جوان در شمال تهران خبر داد.
کد خبر: ۱۱۴۲۷
بازدید : ۸۴۱
۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۲
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از گاز گرفتگی دو جوان در شمال تهران خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، سید جلال ملکی در این باره گفت:‌ در ساعت 02:24 بامداد امروز جمعه یک مورد حادثه گازگرفتگی به سامانه 125 اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی، آتش نشانان ایستگاه 88 را به محل حادثه واقع در بلوار آفریقا خیابان گل آذین اعزام کرد.
 
ملکی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل افزود: پس از حضور عوامل آتش نشانی در محل حادثه که یک ساختمان 5 طبقه تک واحدی قدیمی بود مشخص شد که حادثه در طبقه پنجم این ساختمان رخ داده است.
 
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه آتش نشانان پس از حضور در این ساختمان با جسم بی جان دو مرد جوان 24 ساله روبرو شدند گفت: پس از تحویل این افراد به عوامل اورژانس و بررسی علائم حیاتی، مرگ آنان به دلیل استنشاق گاز سمی مونوکسید کربن تایید و اعلام شد.
 
وی بروز نقص فنی در دودکش بخاری نصب شده در واحد مسکونی، همچنین نداشتن کلاهک ایمنی در خروجی دودکش را علت انتشار گاز سمی مونوکسید کربن داخل فضای ساختمان دانست و گفت:‌ متاسفانه این دو جوان تمامی درها و پنجره‌ها و منافذ تهویه هوا را نیز بسته و شعله بخاری را نیز زیاد کرده بودند.
 
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه اجساد برای بررسی بیشتر در اختیار پزشکی قانونی قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: آتش نشانان پس از ایمن سازی محل به عملیات خود خاتمه دادند.
 
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به بروز این حادثه اظهار کرد: گاز گرفتگی تنها مختص به زمستان نیست اما در زمستان آمار گازگرفتگی افزایش می‌یابد و متاسفانه دلایلی سبب مرگ یا مسمومیت افراد می‌شود که به راحتی قابل حل بوده است. در ساختمان‌هایی که بخاری نصب شده حتما باید از سلامت دودکش‌ها باخبر بوده و نسبت به بازدی ددوره‌ای آن نیز اقدام شود. ضمن اینکه در این ساختمان‌ها به هیچ وجه نباید تمامی منافذ ورود و خروج هوا را مسدود کرد.
 
ملکی اضافه کرد: متاسفانه‌ عده‌ای به این امر بی توجهی می‌کنند در حالی که بهتر است به جای آنکه بخاری را زیاد کرده و تمامی منافذ تهویه هوا را مسدود کرد با پوشیدن لباس مناسب نسبت به تامین گرمای بدن اقدام شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین