bato-adv

(ویدئو) عبور ناموقع هزارپا و رفتار جالب بچه شیر‌های کنجکاو

یکی از توله‌ها تصمیم گرفت دقیق‌تر نگاه کند، و هنگامی که برای بو کردن نزدیک‌تر شد، به طرز ناخوشایندی متعجب شد. این حرکت به این دلیل است که هزارپا‌ها مقدار کمی سیانور دارند و شاید بوی آن بیش از حد بود و شیر را آزار داد.
کد خبر: ۱۱۶۷۲۲
بازدید : ۱۲۱۴۳
۱۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۲

این هزارپا مورد توجه یک گروه از شیر‌های زیر بالغ است. شیر‌ها نسبت به موقعیت بسیار آرام هستند تا اینکه هزارپا سعی می‌کند روی یکی بخزد.

در حین سافاری در حیات وحش مالامالا در آفریقای جنوبی نیک نل، منظره واقعاً سرگرم کننده‌ای را مشاهده و اقدام به فیلمبرداری کرد.

نیک نل می‌گوید: ما طبق معمول بعدازظهر بیرون رفتیم تا چند شیر پیدا کنیم. اندکی پس از جستجو، به طور تصادفی با چند شیر برخورد کردیم. این گله شامل دو ماده بالغ و چند توله جوان بود. شیر‌ها همه بسیار آرام و نزدیک بودند. حتی توله‌های بازیگوش هم چرت می‌زدند.

شیر‌ها پستانداران شب‌زی هستند. این بدان معناست که آن‌ها در گرمای روز استراحت می‌کنند و انرژی را برای فعالیت‌های شبانه ذخیره می‌کنند. شکار، پیوند خانوادگی و زمان بازی معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که هوا خنک است. این بیشتر در اواخر بعد از ظهر، شب یا صبح زود رخ می‌دهد.

در حین مشاهده شیر‌های خفته متوجه شدیم که یک بازدیدکننده کوچک در وسط شیر‌ها ظاهر شد، یک هزارپا. گربه‌سانان حیوانات کنجکاوی هستند. یکی از توله‌ها متوجه حرکت این موجود کوچک شد و برای بررسی نزدیک‌تر شد. عکس العمل از این توله یک اثر دومینویی ایجاد کرد و به آرامی همه توله‌های کوچک متوجه این هزارپا شدند.

سرانجام، یکی از توله‌ها تصمیم گرفت دقیق‌تر نگاه کند، و هنگامی که برای بو کردن نزدیک‌تر شد، به طرز ناخوشایندی متعجب شد. این حرکت به این دلیل است که هزارپا‌ها مقدار کمی سیانور دارند و شاید بوی آن بیش از حد بود و شیر را آزار داد.

کمی بعد توله‌ها علاقه خود را به هزارپا از دست دادند و به سمت مادر برگشتند. سپس دو ماده بالغ نیز از خواب بلند شدند و شروع به حرکت کردند. شب نزدیک بود و شاید شکار برای شام در ذهن آن‌ها بود.

 

(ویدئو) هزارپا و بچه شیر‌های کنجکاو

(ویدئو) هزارپا و بچه شیر‌های کنجکاو

(ویدئو) هزارپا و بچه شیر‌های کنجکاو

 

برچسب ها: هزارپا
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv