9 مورد از طولانی‌ترین سفرهای دنیا

9 مورد از طولانی‌ترین سفرهای دنیا

هر روز یکی از زیپ لاین‌ها در گوشه‌ای از دنیا افتتاح می‌شود، امایکی از طولانی‌ترین زیپ لاین‌ها در مکزیک قرار دارد و طول آن 2.57 کیلومتر است. ارتفاع این زیپ لاین 442 متر است.
کد خبر: ۱۱۷۱
بازدید : ۳۶۰۵
۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱
فرادید| سفرهای طولانی همیشه ملال‌آور است، مخصوصا اگر آن سفر جذابیتی هم برای شما نداشته باشد. گاهی اوقات هرچند مجبوریم تن به این سفرهای طولانی دهیم.
 
به گزارش فرادید به نقل از تلگراف، سفرهای درون‌مرزی را شاید در اکثر موارد نتوان جز سفرهای طولانی‌مدت دانست چرا که همیشه جایگزینی برای آن سفر وجود دارد. مثلا اگر سفری 12 ساعت طول می‌کشد با تعویض وسیله نقلیه و یا استفاده از هواپیما می‌توان مدت آن را کمتر کرد، اما در برخی موارد چنین کاری تقریبا شدنی نیست چرا که فاصله بسیار طولانی است.
 
در ادامه با ۹ سفر طولانی آشنا خواهید شد.
 
طولانی‌ترین سفرهای جهان

سفر برنامه‌ریزی‌شده هوایی
یکی از طولانی‌ترین سفرهای بدون توقف هواپیمای مسافربری مربوط است به هواپیمایی کانتاس  که پرواز 13,803 کیلومتری بین دالاس/فورت ورث و سیدنی را شش بار در هفته در برنامه خود جای داده است. اگر با یک ایرباس A380 (مجهزترین هواپیمای مسافربری جهان) این مسیر را پرواز کنیم 17 ساعت طول خواهد کشید.
 
طولانی‌ترین سفرهای جهان

تله‌کابین
این تله‌کابین در سال 1943 افتتاح شد. این مسیر 96 کیلومتری دو شهر کریستیبرگ و بولیدن در سوئد را به هم متصل می‌کنند. هدف از ساخت آن حمل سنگ آهک بود و در آن زمان تنها 12 کیلومتر طول داشت، اما حالا یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور است. دو ساعت طول می‌کشد تا به مقصد برسید و در نهایت باید با اتوبوس به مبدا خود برگردید.
 
طولانی‌ترین سفرهای جهان

سفر در کانال آبی
قدمت کانال آبی بزرگ چین به قرن پنج قبل از میلاد برمی‌گردد. این کانال آبی بزرگ‌ترین کانال آبی جهان بوده و 1770 کیلومتر طول دارد، اما تنها 805 کیلومتر آن قابل استفاده برای كشتيرانى‌ است.

طولانی‌ترین سفرهای جهان
 
سفر در آب‌های انگلستان
اگر از بالاترین نقطه انگلستان در «تِویت فیلد» به جنوبی‌ترین نقطه آن در ساری بروید در حقیقت طولانی‌تری مسیر آبی انگلستان را پیموده‌اید. سه هفته طول خواهد کشید که با سرعت 6.5 کیلومتر در ساعت این مسیر 621 کیلومتری را طی کنید.
 
طولانی‌ترین سفرهای جهان

مسیر دوچرخه‌سواری
بر اساس کتاب گینس، مسافت 5,942 کیلومتری «مسیر دوچرخه‌سواری دریای شمال» که در امتداد سواحل دریای شمال و در هفت کشور قرار دارد، یکی از طولانی‌ترین مسیرها برای دوچرخه‌سواری است.
 
طولانی‌ترین سفرهای جهان

مسیر دوچرخه‌سواری در بریتانیا
نکته مهم این است که در این مسیر هیچ‌گونه خودرویی تردد ندارد. این جاده‌ى‌ كنار آبراه‌ در ولز قرار دارد از «برکن بیکنز» شروع شده و از کنار رود و مزارع و روستاهایی عبور می‌کند. این جاده تقریبا 63 کیلومتر مسافت دارد.
 
طولانی‌ترین سفرهای جهان

سفر فِری (فرابر)
سفر دریایی کوتاه همیشه ضروری است. در ایران نیز لنج‌ها و فری‌ها به صورت مرتب بین جزایر خلیج فارس و شهرهای حاشیه آن در حرکت هستند. اما یکی از طولانی‌ترین مسافت‌های طی شده با فری در کدام کشور قرار دارد؟ یک مسیر آبی بین برگن و کرکِنِس در نروژ وجود دارد که طول آن 2,414 کیلومتر است. پیمودن این مسیر به طور معمول 12 ساعت زمان می‌برد.
 
طولانی‌ترین سفرهای جهان

سفر با قطار
یک قطار باربری مسافت 13,053 کیلومتری از چین حرکت کرد و به اسپانیا رسید. با این حال، یکی دیگر از  بیشترین مسافت‌هایی است که یک قطار مسافربری توانسته به نام خود ثبت کند مسافت 10,174 کیلومتری مسکو تا پیونگ‌یانگ است. این قطار دو بار در ماه حرکت کرده و سفرش هر بار 9 شب طول می‌کشد. گردشگران باید در فاصله 861 کیلومتری پیونگ‌یانگ یعنی در تومانگانگ از قطار پیاده شوند.
 
طولانی‌ترین سفرهای جهان

زیپ لاین
برای سنجش زیپ لاین‌ها چندین عامل در نظر گرفته می‌شود: ارتفاع از زمین، زاویه عمودی، سرعت و مواردی دیگر. هر روز یکی از زیپ لاین‌ها در گوشه‌ای از دنیا افتتاح می‌شود، اما یکی از طولانی‌ترین زیپ لاین‌ها در مکزیک قرار دارد و طول آن 2.57 کیلومتر است. ارتفاع این زیپ لاین 442 متر است.

طولانی‌ترین سفرهای جهان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه