bato-adv

زنده شدن مرده‌ای پس از ۲۹ سال!

سرهنگ حسین ترکیان، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در این خصوص اظهار داشت: شامگاه ۲۴ فروردین سال ۱۳۷۲ در پی تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع قتلی در خیابان بزرگمهر شهر اصفهان ماموران اداره تجسس کلانتری ۱۴ و تشخیص هویت بلافاصله در محل حضور یافتند. وی افزود: در تحقیقات اولیه کارآگاهان مشخص شد مقتول یک جوان ۲۳‌ساله است که پس از درگیری با یک جوان ۲۲‌ساله دیگر بر اثر ضربات چاقو توسط او به قتل می‌رسد.
کد خبر: ۱۱۷۵۰۹
بازدید : ۹۰۵۶
۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷

قاتلی که ۲۹ سال پیش پس از ارتکاب قتل با کمک روابطی که داشت، فوت جعلی خود را در سیستم سازمان ثبت احوال ثبت کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ حسین ترکیان، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در این خصوص اظهار داشت: شامگاه ۲۴ فروردین سال ۱۳۷۲ در پی تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع قتلی در خیابان بزرگمهر شهر اصفهان ماموران اداره تجسس کلانتری ۱۴ و تشخیص هویت بلافاصله در محل حضور یافتند.

وی افزود: در تحقیقات اولیه کارآگاهان مشخص شد مقتول یک جوان ۲۳‌ساله است که پس از درگیری با یک جوان ۲۲‌ساله دیگر بر اثر ضربات چاقو توسط او به قتل می‌رسد.

قاتل هرگز پیدا نشد

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان بیان کرد: کارآگاهان اقدامات خود را برای دستگیری قاتلی که از صحنه متواری شده بود، از همان شب حادثه آغاز کردند، اما، چون این فرد هیچ ردی از خود برجای نمی‌گذاشت به همین دلیل تلاش‌های کارآگاهان به نتیجه نرسید.

وی گفت: جست‌وجو برای یافتن متهم ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان دریافتند فردی با هویت مشابه فرد قاتل در سامانه ثبت احوال به‌عنوان متوفی ثبت شده است. سرهنگ ترکیان افزود: با اینکه تمام قرائن و شواهد از فوت شدن فرد قاتل حکایت می‌کرد، اما با این وجود پرونده این قتل همچنان باز بوده و معمای آن برای کارآگاهان هنوز حل نشده باقی مانده بود.

پیدا شدن قاتل بعد از ۲۹ سال

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: سال‌ها از این ماجرا می‌گذشت تا اینکه کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان اصفهان با اشرافیت و هوشمندی بالای خود، قاتل فراری را که با هویت جعلی در یکی از استان‌های جنوبی کشور در شغل جوشکاری مشغول کار بود، شناسایی و به ۲۹ سال زندگی مخفی متهم پایان دادند. با شناسایی مخفیگاه متهم، ماموران طی هماهنگی با مرجع قضایی در یک عملیات ضربتی او را دستگیر و به پلیس آگاهی استان اصفهان منتقل کرده و تحقیقات تخصصی از او را انجام دادند.

قتل به دلیل خیره شدن!

متهم که در برابر مدارک و مستندات مستدل و محکم پلیس قرار گرفته بود به ناچار لب به اعتراف گشود و عنوان کرد، شب حادثه در خیابان بزرگمهر با دوستم مشغول قدم زدن بودم که متوجه شدم جوانی بی‌جهت به ما خیره شده است. من به سمت او رفتم و بی‌جهت با او درگیری لفظی پیدا کردم و کار ما به فحش و ناسزا کشید.

در این بین من چاقویی که همیشه همراهم بود را در آورده و چند ضربه به پهلو و سینه او زدم، مرد جوان بر روی زمین افتاده بود و خون زیادی هم داشت از او می‌رفت، حسابی ترسیده بودم، من اصلاً قصد کشتن او را نداشتم و فقط می‌خواستم به او گوشمالی بدهم، اما نمی‌دانم چرا کار به اینجا کشیده شد.

دوستم که این صحنه را دید گفت: بیا زود از اینجا برویم چند نفری که آن حوالی بودند مسافتی را به دنبالمان آمدند، اما ما توانستیم از دستشان فرار کنیم. همان شب وسایلم را جمع کرده و به یکی از استان‌های جنوبی رفتم و بعد هم با همکاری یکی از دوستانم اسمم به‌عنوان فرد فوت شده در سامانه ثبت احوال ثبت شد و در تمام این سال‌ها با هویت جعلی زندگی جدیدی را برای خودم درست کرده بودم و اصلاً فکر نمی‌کردم که روزی توسط پلیس شناسایی شوم تا اینکه بالاخره بعد از ۲۹ سال کارآگاهان پلیس به سراغم آمدند.

سرهنگ تُرکیان با بیان اینکه با هوشمندی و تیزهوشی بالای کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان راز این پرونده قتل بالاخره بعد از سال‌ها پایان یافت، گفت: پس از اینکه متهم صراحتاً به قتل جوان ۲۳ ساله در سال ۱۳۷۲ اعتراف کرد، وی برای انجام اقدامات قانونی و رسیدگی به جرم خود تحویل مرجع قضایی شد.

منبع: روزنامه هفت صبح

برچسب ها: قتل
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv