bato-adv

رونالدو در لیست مارتینز؛ سرمربی جدید تیم پرتغال!

اولین فهرست من با لحاظ کردن فهرست تیم در جام جهانی ۲۰۲۲ خواهد بود و کریستیانو هم در این فهرست است. او ۱۹ سال است که در تیم ملی بازی می‌کند و شایسته این است که بنشینیم و در مورد همه‌چیز شفاف حرف بزنیم.
کد خبر: ۱۱۷۶۱۳
بازدید : ۳۹۲
۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۹

روبرتو مارتینز، مربی اسپانیایی، امروز با قراردادی تا پایان جام جهانی ۲۰۲۶ هدایت تیم ملی پرتغال را برعهده گرفت. او سال‌ها مربی تیم ملی بلژیک بود و این تیم را در جام جهانی ۲۰۱۸ به عنوان سوم رساند، ولی در جام جهانی ۲۰۲۲ عملکردی ناامیدکننده داشت و پس از حذف در مرحله گروهی به کار خود در بلژیک پایان داد.

مارتینز در نشست خبری مراسم معارفه خود، خیلی زود با سؤالی در مورد دعوت از کریستیانو رونالدو روبرو شد و گفت: «بسیار خوشحالم که اینجا هستم. همه با هم در تیم ملی پرتغال برای تحقق اهدافمان تلاش خواهیم کرد. تصمیمات فوتبالی را باید با توجه به اتفاقات درون زمین گرفت. اولین فهرست من با لحاظ کردن فهرست تیم در جام جهانی ۲۰۲۲ خواهد بود و کریستیانو هم در این فهرست است. او ۱۹ سال است که در تیم ملی بازی می‌کند و شایسته این است که بنشینیم و در مورد همه‌چیز شفاف حرف بزنیم. من همین فردا با رونالدو صحبت خواهم کرد. او کاپیتان تیم است و برایش احترام زیادی قائلم.»

مارتینز در مورد ایده‌های مربی‌گری‌اش گفت: «باید تیمی سازمان‌یافته باشیم، حتی زمانی که توپ را در اختیار نداریم. پرتغال پر از بازیکنان تکنیکی و بااستعداد است و قطعا باید نهایت استفاده را از این توانایی بالای کار با توپ ببریم. باید تیمی باشیم که به راحتی شانس گل خلق می‌کند و دوست دارم هماهنگی بالایی بین من و کادر فنی تیم‌های پایه وجود داشته باشد. باید همه متحد باشیم. از حالا برای رسیدن به اهدافمان تلاش خواهیم کرد.»

مارتینز در مورد اهمیت لیگ پرتغال گفت: «لیگ پرتغال همیشه سطح بالایی داشته و با بهترین لیگ‌های خارجی خود را مطابقت داده است. تیم‌های پرتغالی به خوبی توانسته‌اند در تقویت تیم ملی نقش مهمی ایفا کنند. من بسیار هیجان‌زده‌ام و به پروژه‌ای که قصد شروعش را دارم، ایمان دارم. بازیکنان پرتغالی از بهترین‌های دنیا هستند و به همین دلیل اشتیاق زیادی برای شروع کار دارم و مطمئنم می‌توانیم به هدف‌هایی که تعیین کرده‌ایم برسیم.»

مارتینز در مورد دستیارانش گفت: «همه‌چیز روشن است و دستیارانم مشخص هستند. روز‌های آتی رسما آن‌ها را اعلام خواهم کرد. قطعا دوست دارم دستیار پرتغالی داشته باشم و اینکه او سابقه درخشان ملی هم داشته باشد. او در کادر من نقش مهمی خواهد داشت و می‌تواند باعث تسریع شناخت من نسبت به فوتبال پرتغال و بازیکنانش شود.»

منبع: ورزش سه

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv