bato-adv

رهن کامل آپارتمان‌های زیر ۶۰ متر در تهران چقدر است؟

در میان فایل‌هایی که روز گذشته به بازار آپارتمان‌های تا ۶۰ مترمربع عرضه شد، واحد‌های نوساز، با عمربنای صفر یا آپارتمان کلیدنخورده، نایاب بود. این در حالی است که در بازار اجاره سایر بازه‌های متراژی هم عرضه نوساز به میزان محسوسی کاهش یافته است که ناشی از افزایش عمق رکود ساختمانی در شهر تهران و کاهش شدید ساخت‌وساز و عرضه آپارتمان نوساز به بازار است.
کد خبر: ۱۱۷۸۲۱
بازدید : ۳۹۹۹
۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۱

فایل اجاره آپارتمان نوساز در بازار اجاره واحد‌های مسکونی نقلی و ریزمتراژ نایاب شد. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» از تازه‌ترین وضعیت بازار اجاره آپارتمان‌های ریزمتراژ و نقلی (واحد‌های مسکونی با متراژ تا ۶۰ مترمربع) نشان‌دهنده آن است که عمده آپارتمان‌هایی که این روز‌ها به بازار اجاره در این بازه متراژی عرضه شده اند واحد‌های با عمربنای بیش از ۱۰ سال هستند.

این در حالی است که در میان فایل‌هایی که روز گذشته به بازار آپارتمان‌های تا ۶۰ مترمربع عرضه شد، واحد‌های نوساز، با عمربنای صفر یا آپارتمان کلیدنخورده، نایاب بود.

این در حالی است که در بازار اجاره سایر بازه‌های متراژی هم عرضه نوساز به میزان محسوسی کاهش یافته است که ناشی از افزایش عمق رکود ساختمانی در شهر تهران و کاهش شدید ساخت‌وساز و عرضه آپارتمان نوساز به بازار است.

با وجود این در بازه متراژی واحد‌های مسکونی متوسط متراژ و بزرگ متراژ هنوز واحد‌های مسکونی نوساز و کلید‌نخورده به بازارعرضه می‌شوند، اما بررسی‌هایی که روز گذشته در میان فایل‌های عرضه شده به بازار آپارتمان‌های نقلی و ریزمتراژ صورت گرفت نشان‌دهنده نایاب شدن فایل نوساز و کلیدنخورده در این بخش از بازار اجاره است.

یک علت دیگر این موضوع به نسبت کمتر ساخت آپارتمان ریزمتراژ در مقایسه با سهم واحد‌های با مساحت‌های بالاتر مربوط می‌شود که باعث شده است همواره عرضه واحد ریزمتراژ کمتر از عرضه واحد‌های با مساحت بیشتر باشد.

حال که بازار ساخت‌وساز در شرایط رکود عمیق قرار دارد این سهم اندک بیش از پیش خود را نشان می‌دهد که یکی از اشکال آن نایاب شدن فایل نوساز عرضه شده به بازار اجاره نقلی‌ها در روز‌های اخیر است.

در جدول زیر مشخصات برخی از فایل‌هایی که روز گذشته به بازار اجاره آپارتمان‌های ریزمتراژ (تا ۶۰ مترمربع) در شهر تهران عرضه شد آمده است.

گروه سنی نایاب در بازار اجاره نقلی‌ها

منبع: دنیای‌اقتصاد

 

برچسب ها: اجاره مسکن
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv