زنی که برای فرار از اعدام، باردار شد!

زنی که برای فرار از اعدام، باردار شد!

چهار نگهبان زندان در ویتنام به دلیل دست داشتن در بارداری زنی که به اعدام محکوم بود، موقتا از کار بیکار شدند. گفتنی است این زن در اتاق ایزوله زندانی شده بود و آماده اجرای حکم اعدامش بود.
کد خبر: ۱۱۸۲۷
بازدید : ۴۰۲۶۴
۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۷
زنی که برای فرار از اعدام، باردار شد!

فرادید| چهار نگهبان زندان در ویتنام به دلیل دست داشتن در بارداری زنی که به اعدام محکوم بود، موقتا از کار بیکار شدند. گفتنی است این زن در اتاق ایزوله زندانی شده بود و آماده اجرای حکم اعدامش بود.
 
به گزارش فرادید به نقل از بی بی سی انگلیسی، بنا به گزارش رسانه‌های دولتی ویتنام، بازجویان می‌گویند که اِنگوین تی هو، 42 ساله، تعمدا از یک زندانی مرد باردار شده تا از این طریق بتواند از اجرای حکم اعدام بگریزد. در همین رابطه، مقامات ویتنامی وضعیت کاری چهار نگهبان این زندان را به دلیل دست داشتن در باردار شدن زندانی زن موقتا به حالت تعلیق درآورند.
 
پلیس استان کوانگ نین در شمال ویتنام تاکنون از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است.
 
بدین ترتیب، حکم اعدام این خانم به دلیل داشتن فرزند زیر سه سال به احتمال فراوان به حبس ابد تغییر خواهد کرد.
 
در گزارش روزنامه دولتی «تان نین» به نقل از مقامات زندان آمده که خانم هو اسپرم مرد زندانی 27 ساله را به ارزش 2300 دلار خریداری کرده است. این زندانی دو مرتبه سرنگ حاوی اسپرم خود را در ماه اوت سال 2015 میلادی به خانم هو داده است. زمان زایمان خانم هو نیز احتمالا ماه آوریل باشد.
 
خانم هو در سال 2012 به جرم قاچاق مواد مخدر دستگیر و در سال 2014 به اعدام محکوم شد. گفتنی است درخواست تجدیدنظر وی در سال 2014 رد شد.
 
زنان باردار و یا مادرانی که فرزند زیر سه سال دارند، بر اساس قوانین ویتنام نمی‌توانند اعدام شود و حکم اعدام آن‌ها می‌بایست به حبس ابد تغییر کند.
 
در این گزارش همچنین آمده که در سال 2007 و در اتفاقی مشابه، دو نگهبان زندان در استان هوآ بین در شمال ویتنام دستگیر شدند. آن دو نگهبان به زنی که به اتاق ایزوله منتقل شده بودند، اجازه داده بودند تا از یک مرد زندانی باردار شود. آن زن زندانی نیز از همین طریق از حکم اعدام فرار کرد.
 
منبع: Independent
ترجمه: وبسایت فرادید

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین