bato-adv

محبوب‌ترین شیشه زیتون از نظر فروشنده‌ها

شیشه ۲.۲ کیلویی زیتون خارجی را حدود ۴۰۰ هزار تومان می‌فروشند. یعنی کیلویی ۱۸۱ هزار تومان که تقریبا معادل قیمت گران‌ترین برنج درجه یک ایرانی است با قیمت سه کیلو مرغ برابری می‌کند.
کد خبر: ۱۱۸۲۷۸
بازدید : ۳۱۴۸
۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۰

خرید زیتون فله‌ای می‌تواند کمتر از کیلویی ۱۰۰ هزار تومان تمام شود، اما در سوپرمارکت‌ها شیشه‌های زیتون به خاطر ارزش افزوده‌ای که دارند، با قیمت بیشتری فروخته می‌شوند. یکی از ارزان‌ترین شیشه‌های زیتون را در سوپرمارکت‌ها با وزن ۵۰۰ گرم حدود ۶۰ هزار تومان می‌فروشند و قیمت شیشه ۲.۲ کیلویی زیتون خارجی به حدود ۴۰۰ هزارتومان رسیده است.

یعنی کیلویی ۱۸۰ هزار تومان که این عدد در خوراکی‌ها معادل گران‌ترین برنج درجه یک ایرانی است و تقریبا با قیمت سه کیلو مرغ برابری می‌کند. در این مطلب سراغ محبو‌ب‌ترین شیشه‌های زیتون از نظر فروشنده‌ها رفتیم.

۱- قیمت زیتون برند اصالت در شیشه ۱.۵ کیلویی ۱۵۹ هزار و ۹۰۰ تومان است. یکی از پرفروش‌ترین شیشه‌های زیتون معمولی از نظر فروشنده‌ها به‌حساب می‌آید که خرید آن تاحدودی نسبت به شیشه‌های ۷۰۰ گرمی زیتون اصالت که ۷۵ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شوند، صرفه بیشتری دارد. از همین برند اصالت شیشه‌های ۶۸۰ گرمی زیتون ممتاز هم موجود است که در شیشه آن زیتون‌های درشت‌تری گذاشتند و آن را پنج هزار تومان گران‌تر از شیشه زیتون معمولی می‌فروشند.

۲- قیمت زیتون شور بیژن در شیشه ۶۸۰ گرمی به ۸۵ هزار تومان رسیده. معمولا زیتون‌های بزرگی در این شیشه‌ها می‌گذارند، اما وزن خود زیتون‌ها تقریبا ۴۰۰ گرم است و حدود ۲۸۰ گرم از وزن آن سهم شیشه است. زیتون‌های معمولی که اندازه کوچکتری دارند، در شیشه‌های ۶۸۰ گرمی ۷۶ هزار تومان و شیشه زیتون ویژه بیژن ۶۸۰ گرمی را ۱۱۰ هزار تومان می‌فروشند.

۳- زیتون مهرام در شیشه ۶۷۰ گرمی تقریبا معادل شیشه زیتون بیژن فروخته می‌شود؛ ۸۵ هزار تومان. یکی دیگر از شیشه‌های پرفروش زیتون به‌حساب می‌آید و عبارت ویژه روی این شیشه‌ها به‌معنی درشت بودن زیتون است. شیشه ۶۷۰ گرمی زیتون معمولی مهرام را ۷۲ هزار تومان می‌فروشند.

۴- شیشه زیتون شور سحر یکی دیگر از گزینه‌های محبوب از نظر فروشنده‌هاست. دلیل می‌تواند قیمت ۵۷ هزار تومانی آن باشد که به‌خاطر وزن ۵۰۰ گرمی، نسبت به اغلب شیشه‌های زیتون ارزان‌تر فروخته می‌شود. نهایتا ۵۰ تا زیتون داخل این شیشه می‌گذارند، اما همانطور که روی شیشه نوشتند، سایز زیتون‌ها درشت است.

۵- شیشه ۷۰۰ گرمی زیتون فرنیا یکی از محبو‌ب‌ترین زیتون‌های طعم‌دار به‌حساب می‌آید. زیتون‌ها را که سایز تقریبا متوسطی دارند، با فلفل دلمه‌ای قرمز پر کردند و شیشه‌های آن را ۹۹ هزار و ۵۰۰ تومان می‌فروشند. خرید شیشه ۷۰۰ گرمی زیتون با فلفل دلمه فرنیا نسبت به شیشه ۵۰۰ گرمی که ۸۵ هزار تومان فروخته می‌شود، به‌صرفه‌تر است. از طرفی شیشه زیتون گریل‌شده کشت‌چین یکی دیگر از مدل‌های طعم‌دار محسوب می‌شود. شیشه ۴۵۰ گرمی کشت‌چین را ۱۰۵ هزار تومان می‌فروشند که معمولا زیتون‌های کوچکی در آن می‌گذارند.

۶- شیشه زیتون لوراس یکی از گران‌ترین زیتون‌ها در سوپرمارکت‌هاست. برندی که نسبت به سایر برند‌های نام‌آشنا اسم آن را کمتر شنیدیم و معمولا پیدا کردن آن در همه سوپرمارکت‌ها کار راحتی نیست. خرید شیشه ۲.۲ کیلویی زیتون لوراس حدود ۴۰۰ هزار تومان تمام می‌شود و به این ترتیب قیمت هر کیلو از آن را می‌توانیم حدود ۱۸۰ هزار تومان درنظر بگیریم. از همین برند شیشه ۱.۵ کیلویی زیتون بدون هسته گریل‌شده را ۳۷۵ هزار تومان و قوطی ۱.۳ کیلویی زیتون سیاه را حدود ۲۰۰ هزار تومان می‌فروشند.

قیمت انواع شیشه زیتون

برند

وزن

قیمت

اصالت

۱.۵ کیلو

۱۵۹ هزار و ۹۰۰ تومان

بیژن

۶۸۰ گرم

۸۵ هزار تومان

مهرام

۶۷۰ گرم

۸۵ هزار تومان

سحر

۵۰۰ گرمی

۵۷ هزار تومان

لوراس

۲.۲ کیلوگرم

۳۹۹ هزار تومان

فرنیا (فلفلی)

۷۰۰ گرم

۹۹ هزار و ۵۰۰ تومان

 

برچسب ها: خیارشور
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv