bato-adv

(عکس) دو شاسی بلند جدید که سایپا به ایران وارد می‌کند

گروه خودروسازی سایپا قصد دارد دو شاسی بلند جدید چینی وی جی وی U۷۵ پلاس و زوتی T۳۰۰ را به شکل وارداتی به بازار ایران عرضه کند.
کد خبر: ۱۱۸۹۲۵
بازدید : ۹۲۴۹
۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۱

خبر‌ها حاکی از آن است گروه خودروسازی سایپا علاوه بر واردات محصولات چانگان از جمله چانگان CS۳۵ پلاس و چانگان CS۵۵ پلاس قصد دارد دو شاسی بلند جدید از برند‌های چینی وی جی وی و زوتی را نیز به بازار ایران بیاورد.

در ادامه با مشخصات این دو شاسی بلند جدید سایپا آشنا خواهیم شد.

آشنایی با دو شاسی بلند جدید سایپا

(عکس) دو شاسی بلند جدید که سایپا به ایران وارد می‌کند

وی جی وی U۷۵ پلاس

وی جی وی U۷۵ پلاس یکی از شاسی بلند‌های جدید سایپا محسوب می‌شود که به زودی وارد بازار ایران خواهد شد. این خودرو که در واقع نسخه اسپرت‌تر و قدرتمندتر U۷۰ بوده از یک موتور ۲ لیتری توربوشارژ بهره می‌برد. این پیشرانه می‌تواند قدرتی برابر با ۲۲۴ اسب بخار و گشتاور ۳۸۵ نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک AT به چرخ‌های جلو انتقال پیدا خواهد کرد.

زوتی T۳۰۰

زوتی T۳۰۰ همانند وی جی وی U۷۵ پلاس برای مشتریان ایرانی ناشناخته نیست؛ چراکه این خودرو در سال ۱۳۹۸ نیز توسط شرکت خودروسازی راین روانه بازار ایران شد، اما اکنون شرکت سایپا قصد دارد آن را در ابتدا به شکل وارداتی و در ادامه به شکل مونتاژی به بازار ایران عرضه کند. زوتی T۳۰۰ از یک موتور ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر بهره می‌برد که مدل تنفس طبیعی آن می‌تواند قدرتی برابر با ۱۱۲ اسب بخار و گشتاور ۱۴۳ نیوتن‌متر را به تولید برساند.

(عکس) دو شاسی بلند جدید که سایپا به ایران وارد می‌کند

قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس ۵ سرعته دستی و یا CVT اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل خواهد شد. البته پیشرانه توربو این خودرو قدرتی برابر با ۱۴۴ اسب بخار و گشتاور ۲۰۰ نیوتن‌متر را به همراه دارد که توسط گیربکس CVT اتوماتیک به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. به احتمال زیاد سایپا نسخه توربو آن را با گیربکس CVT به ایران خواهد آورد.

منبع: گجت نیوز

برچسب ها: سایپا
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv