bato-adv

سلبریتی‌هایی که تیم فوتبال دارند؛ از پرده نقره‌ای تا مستطیل سبز!

نشریه «پیپل» چند تن از مشاهیر جهان را که تصمیم به سرمایه‌گذاری در باشگاه‌های فوتبال کردند را برشمرده است.
کد خبر: ۱۱۹۲۷۷
بازدید : ۱۵۳
۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴

افراد مشهوری که باشگاه فوتبال دارند و تصمیمشان برای سرمایه‌گذاری در این ورزش را با هم مرور می‌کنیم.

برخی از افراد مشهور تمایل به خرید باشگاه ورزشی دارند و در طول سال‌ها سعی کردند حداقل سهمی در یکی از تیم‌های ورزشی سراسر جهان داشته باشند. نشریه «پیپل» چند تن از مشاهیر جهان را که تصمیم به سرمایه‌گذاری در باشگاه‌های فوتبال کردند را برشمرده است.

ناتالی

ناتالی پورتمن (آنجل سیتی)

با توجه به اینکه تیم ملی زنان ایالات متحده در صحنه جهانی کولاک به پا کرده و غیرقابل توقف است، ناتالی پورتمن فرصت را غنیمت شمرد و به راه‌اندازی یک تیم رقابتی فوتبال زنان کمک کرد. او در کنار اسطوره فوتبال زنان جولی فودی، بنیانگذار ردیت (و سرنا ویلیامز) الکسیس اوهانیان و بازیگران زن اوزو آدوبا، آمریکا فررا، جنیفر گارنر، ایوا لانگوریا و لیلی سینگ به تأسیس این تیم کمک کرد. بسیاری از زنان مشهور دیگری هم به این تیم پیوستند و سرمایه‌گذاران همچنان به جذب چهره‌ها به این باشگاه تازه تاسیس مشغول هستند.

پورتمن درباره تصمیم خود برای رهبری این حرکت به نشریه «پیپل» گفت: «ما می‌خواهیم قهرمانان ورزشی و الگو‌های مثبت رفتاری در ورزش را گسترش دهیم تا زنان هم در این موقعیت‌ها حضور داشته باشند. تجلیل از زنان در همان سطحی که ما از ورزشکاران مرد تجلیل می‌کنیم، نشانه بالا بردن سطح فرهنگ است.»

رایان

رایان رینولدز و راب مک‌الهنی (رکسام)

رینولدز و مک‌الهنی تیم لیگ ملی انگلیس را در سال ۲۰۲۰ خریدند و برای فرونشاندن کنجکاوی بسیاری از هواداران که می‌پرسیدند چرا این دو ستاره دست به چنین اقدامی زدند، مستندی را منتشر کردند که کل روند را نشان می‌دهد.

رکسام در زمان خرید توسط این دو نفر، در انتهای لیگ ملی قرار داشت، اما ممکن است مالکیت این دو نفر باعث افزایش اعتماد به نفس باشگاه شده باشد، زیرا سال بعد توانستند در جایگاه دوم قرار بگیرند و حتی به جام اتحادیه فوتبال انگلیس رسیدند.

دیوید

دیوید بکام (اینترمیامی و سالفورد سیتی)

دیوید بکام، اسطوره فوتبال، اندکی پس از بازنشستگی در سال ۲۰۱۳، مذاکراتی را برای عضویت در بخش مالکیت تیمی در MLS که در میامی راه‌اندازی شود، آغاز کرد. پس از یک پروسه طولانی و دشوار که چندین سال به طول انجامید، اینتر میامی در سال ۲۰۲۰ اولین بازی خود را با حضور بکام به عنوان سهامدار بخش کوچکی از باشگاه انجام داد. اما بکام در سال ۲۰۲۱ به همراه برادران خورخه و خوسه ماس سهامداران اصلی تیم شدند. مالکیت بکام محدود به باشگاه ایالات متحده نمی‌شود. او در سال ۲۰۱۹ ده درصد از سهام سالفوردسیتی مستقر در انگلیس را هم از آن خود کرد.

مایکل

مایکل بی جردن (بورنموث)

این بازیگر مشهور ممکن است راه خود را در عرصه بوکس بلد باشد، اما در زندگی واقعی، یکی از سرمایه‌گذاران بخش کوچکی از تیم فوتبال انگلیسی بورنموث است. اگرچه درصد‌ها و مقادیر دلاری فاش نشد، لیگ برتر اعلام کرد که بیل فولی، تاجر آمریکایی، به عنوان سهامدار بزرگ قرارداد خرید را رهبری کرد، در حالی که جردن بخش کوچکی از سهام را در دست گرفت.

کلی

کلی ریپا و مارک کنسوئلوس (کامپوباسو ۱۹۱۹ و آسکولی اف‌سی)

کلی ریپا و مارک کنسوئلوس در نوامبر ۲۰۲۲ اعلام کردند که در حال سرمایه‌گذاری بر روی دو تیم فوتبال ایتالیایی کامپوباسو ۱۹۱۹ و آسکولی اف‌سی هستند و نقش مالکیت مشترک کامپوباسو برای کمک به بازگشت آن‌ها به موفقیت در لیگ فوتبال ایتالیا را خواهند داشت. کنسوئلوس به نشریه «پیپل» گفته بود که وضعیت بد تیم و عدم موفقیتش باعث شده که تصمیم به سرمایه‌گذاری بر این باشگاه بگیرند. او گفت: «وقتی داستان تیم را شنیدم و نگرانی طرفدارانشان از خطر از دست دادن تیم مورد علاقه خود را دیدم، با کِلی تصمیم به مشارکت و کمک گرفتیم.»

منبع: خبرورزشی

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv