bato-adv

این افسر پلیس خارجی ۲۰۰ نفر را از مرگ نجات داد!

افسر سابق پلیس، به‌خاطر منصرف کردن حدود ۲۰۰ نفر از پریدن روی پل گلدن گیت، به نماد مبارزه با خودکشی، تبدیل شده است.
کد خبر: ۱۱۹۸۶۳
بازدید : ۴۱۰۲
۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۸

خودکشی در دنیا و آمریکا، یکی از معضلات به‌نظر حل شده تصور می‌شود، ولی گاهی برخی رفتار‌ها و ابتکارها، امیدواری برای حل این معضل ویرانگر را افزایش می‌دهد.

در ماه‌های اخیر که این مسئله در آمریکا اوج گرفته، سال‌ها فداکاری و پشتکار یک افسر پلیس، که به «نگهبان پل» معروف شده بود، دوباره مورد توجه قرار گرفته و بر پیروی از الگوی رفتاری این پلیس انسان‌دوست تأکید شده است.

کن‌بریجز، افسر گشت بزرگراه کالیفرنیا، ۲۳ سال در نیروی پلیس خدمت کرد و بیشتر سال‌های آن، در محدوده پل معروف گلدن گیت به‌معنای دروازه طلایی، که یکی از نماد‌های کالیفرنیا و آمریکاست گذشت.

اما در این سال‌ها، کار اصلی او، نه کنترل رفت‌وآمد رانندگان، که نجات جان انسان‌های زیادی بوده که می‌خواستند از این پل پایین بپرند و به زندگی خود خاتمه بدهند.

گلدن گیت، به‌عنوان نمادی از امید و کار سخت، در سال ۱۹۳۷ به بهره‌برداری رسید، اما از همان موقع، به یکی از مکان‌های محبوب خودکشی افرادی تبدیل شده که تا حد مرگ، احساس درمانگی و استیصال می‌کنند.

به‌صورت تاریخی، خودکشی یکی از عوامل اصلی مرگ‌ومیر در آمریکا بوده و در سال‌های اخیر دومین عامل مرگ بین افراد ۱۰ تا ۳۴ ساله در آمریکا بوده است. بریجز، تازه وقتی به‌عنوان مأمور در اطراف این پل مشغول به‌کار شد، توجهش به آمار وحشتناک خودکشی در آمریکا و تعداد بالای اقدام‌ها از روی این پل آگاه شد.

او خیلی زود به این مسئله توجه نشان داد و درباره شیوه‌های متقاعد کردن افراد برای انصراف از خودکشی تحقیق کرد و خیلی زود، مهارت بالایی برای مذاکره با افرادی که می‌خواستند خودکشی کنند پیدا کرد.

او گفته است که در ابتدا، رویکردش، که همان چیزی است که همه فکر می‌کنند جواب می‌دهد، اشتباه بوده و روش خاص خودش را در طول سال‌های فعالیت در آن منطقه پیدا کرده است.

او گفته افرادی که بر لبه پل می‌روند، شهامت بسیار زیادی دارند، اما برگشت از آن لبه، به شهامت بیشتری نیاز دارد. او بیان کرد؛ بزرگ‌ترین کاری که در این سال‌ها کرده، گوش دادن به مشکلات افراد بوده، چون آن‌ها همیشه به کسی نیاز دارند که گوش شنوایی برای مشکلاتشان داشته باشد.

بریجز در طول ۲۳ سال، حدود ۲۰۰ نفر را از خودکشی منصرف کرد و به همین‌خاطر لقب نگهبان پل را از مردم گرفته است. او البته، در ۲ مورد ناموفق بوده و ۲ نفر، با وجود صحبت‌های بریجز، از پل پایین پریده‌اند. بریجز بعد از بازنشستگی، به‌عنوان کارشناس جلوگیری از خودکشی مشغول به‌کار شده است.

منبع: همشهری

برچسب ها: آمار خودکشی
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv