کاری که فدراسیون ۱۲ سال پیش با علی دایی کرد

فدراسیون فوتبال کشورمان در سال ۸۹ دستور العمل جدیدی را صادر کرد که طبق قانون دایی نمی‌توانست در لیگ برتر مربیگری کند.
کد خبر: ۱۲۰۴۱۷
بازدید : ۵۵۶
۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۳
۱۲ سال پیش و قبل از شروع دوره دهم رقابت‌های لیگ برتر، فدراسیون فوتبال کشورمان کلاس‌های آموزشی مدرک مربیگری A آسیا گذاشته بود و در حالی که خیلی از مربیان لیگ برتر مدرک B یا C داشتند، فدراسیون در راستای حمایت از مربیان با مدرک و تشویق دیگر مربیان به ارتقای مدرک مربیگری خود، قصد داشت از حضور مربیانی که فاقد مدرک A هستند در لیگ برتر جلوگیری کند.
 
خبر ورزشی در گزارشی در این خصوص نوشته بود: با توجه به تصمیم قاطع فدراسیون فوتبال و دوستان کمیته آموزش به نظر می‌رسد این بار بسیاری از مربیان نام آشنایی که طی سالیان اخیر به حضورشان در سطح نخست فوتبال کشور عادت کرده‌ایم شانس حضور در این رقابت‌ها نداشته باشند و جالب اینکه در این فهرست نام علی دایی نیز دیده می‌شود.
 
فدراسیون فوتبال در حالی از قاطعیت خود برای جلوگیری از مربیان فاقد مدرک در لیگ برتر خبر می‌دهد که طی سالیان اخیر همواره پیش از آغاز فصل مباحث مشابهی مطرح شده است، اما هر بار در نهایت با ارائه بند و تبصره‌هایی راه برای مربیان نامی بدون مدرک باز شده است. البته فدراسیون فوتبال و علی دایی طی ماه‌های اخیر و پس از برکناری دایی از سرمربیگری تیم ملی اختلافات زیادی داشتند.
 
این اختلاف در نهایت با شکایت علی دایی به اوج رسید و فدراسیون فوتبال به پرداخت ۴۵۰ میلیون تومان محکوم شد. خیلی‌ها اعتقاد دارند قاطعیت فدراسیون فوتبال برای جلوگیری از فعالیت علی دایی در این رقابت‌ها بوده و با این شرایط بعید به نظر می‌رسد حضور دایی به عنوان سرمربی روی نیمکت پرسپولیس در لیگ امکان پذیر باشد، مگر این که نام او به عنوان سرپرست تیم به فدراسیون ارائه شود.
 
گزارشی که در خصوص مربیان لیگ برتا در تاریخ دهم تیر ماه سال ۱۳۸۹ در خبر ورزشی منتشر شده بود را مشاهده می‌کنید.
 
کاری که سال ۸۹ فدراسیون با علی دایی کرد
برچسب ها: علی دایی
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه