(ویدئو) کمین حیرت‌انگیز پلنگ و شکار ایمپالا در هوا

پلنگ هوشمندانه از ساحل رودخانه و بوته‌ها استفاده کرد تا خود را پنهان کند و به فاصله چند متری ایمپالا نزدیک شد و در آنجا با حمله به یک ایمپالا این حیوان را در هوا گرفت.
کد خبر: ۱۲۰۴۳۳
بازدید : ۲۷۰۴۵۹
۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۵

فرادید| یک پلنگ که با کمین زدن برای گروهی از ایمپالا‌ها به آهستگی خود را به آن‌ها رساند، با یورشی حیرت‌انگیز یکی از آن‌ها را شکار کرد.

به گزارش فرادید؛ ماریو پل که شانس مشاهده این اتفاق باورنکردنی را داشت گفت: اوایل روز، اطلاعاتی از یک پلنگ نر دریافت کردم که روی صخره‌ها در بیامیتی ویر، در پارک ملی کروگر خوابیده بود.

از آنجایی که هوا هنوز خنک بود، تصمیم گرفتم وقتی گرم شد به آنجا بروم، زیرا پلنگ در سایه دراز کشیده بود بنابراین خورشید او را اذیت نمی‌کند.

آن پلنگ فقط در آنجا نخوابیده بود، بلکه منتظر فرصتی بود تا زمانی که حیوانات برای نوشیدن آب وارد می‌شوند، برای شکار اقدام کند. حیوانات اغلب در ساعات گرم‌تر روز به سمت آب می‌روند.

وقتی رسیدم متوجه شدم پلنگ روی صخره‌ای که در آن خوابیده نیست، با این حال، متوجه شدم زرافه‌ها همه به چیزی خیره شده اند، اما من آنقدر پایین بودم که نمی‌توانستم ببینم به چه چیزی خیره شده اند.

به سمت بالاتری رانندگی کردم، جایی که می‌توانستم ببینم چه خبر است، و این زمانی بود که پلنگ را در لبه رودخانه دیدم که گله‌ای از ایمپالا را در حال چریدن در ساحل تماشا می‌کرد.

متوجه شدم باد بسیار شدیدی در جهت پلنگ می‌وزید و پلنگ پوشش بسیار زیادی برای حمله داشت.

وسیله نقلیه ام را در جایی قرار دادم که می‌توانستم همه چیز را ببینم و منتظر ماندم. پلنگ هوشمندانه از ساحل رودخانه و بوته‌ها استفاده کرد تا خود را پنهان کند و به فاصله چند متری ایمپالا نزدیک شد و در آنجا با حمله به یک ایمپالا این حیوان را در هوا گرفت.

او پس از کشتن، کشتار را بیش از ۳۰۰ متر به سمت درخت بزرگی کشید. این یک تجربه شگفت انگیز بود که شاهد شکار از ابتدا تا انتها بودم.

برچسب ها: پلنگ حیات وحش
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه