(ویدئو) پیست اسکی ابرشهر نئوم عربستان؛ میزبان بازی‌های زمستانی آسیایی ۲۰۲۹

مسئولین پروژه نئوم معتقدند: «تروجنا به یکی از خیره‌کننده‌ترین مقاصد نئوم و سراسر جهان تبدیل خواهد شد.»
کد خبر: ۱۲۰۷۱۶
بازدید : ۳۴۵۱
۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷

پیست اسکی «تروجنا» (Trojena) بخشی از پروژه ۵۰۰ میلیارد دلاری شهر نئوم عربستان سعودی است که یک آسمان خراش جانبی به طول ۱۲۰ کیلومتر به نام The Line در قلب خود دارد. «تروجنا» قرار است میزبان بازی‌های زمستانی آسیایی ۲۰۲۹ باشد.

این پروژه زاییده فکر محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی است و کار بر روی ساختار باورنکردنی آن نیز آغاز شده است. «تروجنا» در کوه‌های ساراوات در حدود ۴۸ کیلومتری شرق ساحل دریای سرخ ساخته خواهد شد، منطقه‌ای که به طور متوسط ۱۰ درجه سانتیگراد خنک‌تر از بقیه مناطق است.

این مکان، یک دریاچه آب شیرین مصنوعی و یک ذخیره‌گاه طبیعی و همچنین پیست‌های اسکی در فضای باز، خواهد داشت. دمای این منطقه اغلب در زمستان به زیر صفر می‌رسد و این یکی از معدود مناطق بیابانی عذبستان است که برف می‌بارد. یک ویدیوی تبلیغاتی شیک اسکی‌بازانی را نشان می‌دهد که در شمال غربی منطقه تبوک عربستان سعودی، از صحرا به سمت کوه می‌روند.

 در حالی که این فیلم ممکن است دانه‌های برف و شیب‌های سفید بکر را نشان دهد، مدیر عامل نئوم، جان پترسون گزارش اذعان داشت که تا ۷۰ درصد برف این منطقه، مصنوعی خواهد بود. هدف این است که این استراحتگاه تا سال ۲۰۲۶ تکمیل شود و بتواند در آن تاریخ از ۷۰۰،۰۰۰ بازدیدکننده‌ای استقبال کند که مسئولین امیدوارند هر سال جذب این منطقه شوند.

طبق وب سایت پروژه نئوم، بازدیدکنندگان در آپارتمان ها، کلبه‌ها و عمارت‌ها و همچنین هتل‌ها مستقر خواهند شد. مسئولین پروژه نئوم معتقدند: «تروجنا به یکی از خیره‌کننده‌ترین مقاصد نئوم و سراسر جهان تبدیل خواهد شد.»

پروژه «تروجنا» به تخریب بخش‌های بزرگی از منظره طبیعی برای ساخت یک دریاچه مصنوعی در مرکز استراحتگاه نیاز دارد. دکتر مادلین اور، موسس و یکی از مدیران گروه بوم‌شناسی ورزشی در دانشگاه لافبورو، می‌گوید ساخت برف و یخ نیز منابع عظیمی را مصرف می‌کند. وی گفت: «بدون شک انرژی و منابع آبی مورد نیاز برای تاسیسات اسکی و پیست‌های یخ فوق العاده خواهد بود. من صبر می‌کنم تا ببینم آن‌ها چگونه چنین کاری را انجام می‌دهند، اما نگرانی‌های جدی در مورد هر ادعایی که شرایط محیطی این تفرجگاه را پایدار می‌داند، دارم.»

منبع: روزیاتو

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه