قیمت‌های عجیب چرخ‌های خیاطی قدیمی؛ قیمت به چقدر رسید؟

احمد که معتقد است چرخ خیاطی قدیمی اش، نایاب است به ما می‌گوید که از ماجرای جیوه قرمز در چرخ‌های خیاطی مطلع است و بر این عقیده است که اگر جیوه قرمزی در کار باشد، حتما در این چرخ خیاطی وجود دارد. چرا که دست نخورده باقی مانده و احتمالا هنوز می‌توان این ماده را درون چرخ خیاطی پیدا کرد.
کد خبر: ۱۲۲۳۹۹
بازدید : ۱۸۹۴۱۱
۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰

فرادید| همین چند سال قبل بود که شایعه‌ای مبنی بر وجود جیوه قرمز در چرخ خیاطی‌های قدیمی میان مردم پیچید و قیمت آن‌ها را به شکلی عجیب بالا برد. ماده‌ای افسانه‌ای که مردم خاورمیانه در طول چند دهه اخیر در وسایل مختلف به دنبال آن هستند. در واقع باور عمومی بر این است که این جیوه قرمز در درمان بیماری‌ها اثر گذار است، باوری که از جایگاه علمی برخوردار نیست.

به گزارش فرادید، حالا هم بار دیگر این شایعه در ایران و میان مردم دست به دست می‌شود و دوباره قیمت چرخ‌های خیاطی قدیمی را بالا برده است. البته اگر خریداری هم وجود داشته باشد، خود چرخ خیاطی را نمی‌خواهد و به دنبال همان ماده افسانه‌ای می‌گردد.

جالب است بدانید که در مصر جیوه قرمز را در مومیایی‌ها جستجو می‌کنند. در نقاط دیگر هم به لانه خفاش‌ها سر می‌زنند تا این ماده شفابخش را پیدا کنند. اما حقیقت ماجرا این است که نه جیوه قرمزی وجود دارد و نه این ماده قادر به شفابخشی بیماران صعب العلاج است.

اگر سری به پلتفرم‌های خرید و فروش آنلاین بزنید می‌بیند که حجم زیادی آگهی در رابطه با فروش چرخ‌های خیاطی قدیمی منتشر شده است و اغلب آگهی دهندگان این ادعا را دارند که چرخ خیاطی آن‌ها جیوه قرمز دارد.

قیمت‌های عجیب چرخ‌های خیاطی قدیمی؛ قیمت به چقدر رسید؟

قیمت چرخ خیاطی قدیمی؛ از ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا رقم‌های چند صد میلیونی

تقریبا از همه جای ایران آگهی فروش چرخ خیاطی قدیمی وجود دارد. انگار که این شایعه همچون یک اپیدمی در چشم به هم زدنی به تمام نقطه کشور سفر کرده است. بیشتر آن‌هایی که چرخ خیاطی قدیمی دارند، می‌خواهند بفروشند و به پول قابل توجهی برسند. بیشترشان قیمتی بین ۱۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان را تعیین کرده اند و حاضر به تخفیف نیستند.

یکی از این آگهی دهندگان که ساکن تهران است و برای چرخ خیاطی سالم و کم کارده ژاپنی‌اش رقم ۱۸۰ میلیون تومان را تعیین کرده است، می‌گوید که این چرخ خیاطی هنوز تعمیر نرفته و فابریک است. خودش عتیقه است و قدمتی در حدود ۶۰ سال دارد. برای همین قیمت پیشنهادی اش خیلی بالا نیست.

احمد که معتقد است چرخ خیاطی قدیمی اش، نایاب است به ما می‌گوید که از ماجرای جیوه قرمز در چرخ‌های خیاطی مطلع است و بر این عقیده است که اگر جیوه قرمزی در کار باشد، حتما در این چرخ خیاطی وجود دارد. چرا که دست نخورده باقی مانده و احتمالا هنوز می‌توان این ماده را درون چرخ خیاطی پیدا کرد.

به او می‌گوییم که این ماده افسانه است و بر اساس یک شایعه میان مردم پیچیده است. اما با این وجود احمد می‌گوید که حتی اگر جیوه‌ای در کار نباشد، باز هم چرخ خیاطی اش ۱۸۰ میلیون تومان می‌ارزد، چون چرخ خیاطی اش عتقیه است و کلکسیونر‌ها برایش سر و دست می‌شکنند.

یک آگهی دهنده دیگر هم که ساکن نورآباد استان لرستان است، برای چرخ خیاطی زاشیتا ۶۰ ساله خود قیمت ۱۰۰ میلیون تومان را تعیین کرده است. او در پاسخ به سوال ما در باره گران بودن چرخ خیاطی اش می‌گوید: «شما انگار قیمت‌ها را ندیده اید. اگر قصد خرید کردن ندارید حداقل وقت ما را نگیرید.»

رقم‌های عجیب میلیاردی برای چرخ‌های خیاطی قدیمی 

در میان آگهی‌ها چندین فروشنده وجود دارند که قیمت میلیاردی برای چرخ خیاطی قدیمی شان تعیین کرده اند. البته تعداد آن‌ها محدود است و احتمالا پیش خودشان فکر می‌کنند که با این قیمت میلیاردی سرشان کلاه می‌رود و دارند چرخ شان را ارزان می‌فروشند. اما حقیقت ماجرا این است که خریداری وجود ندارد و آن‌ها تنها منتظرند تا به رویای دست نیافتنی شان برسند.

یکی از این آگهی دهندگان که ساکن استان‌های شمال غربی ایران است و برای چرخ خیاطی ژاپنی ۶۰ ساله اش، رقم یک میلیارد تومان را تعیین کرده، معتقد است که قیمت پیشنهادی اش چندان بالا نیست و اگر بخواهد چرخ خیاطی اش را در عراق و کشور‌های دیگر بفروشد تا ده برابر این قیمت دست اش را می‌گیرد.

قیمت‌های عجیب چرخ‌های خیاطی قدیمی؛ قیمت به چقدر رسید؟

مراقب باشید؛ چرخ خیاطی میلیاردی و جیوه قرمز فریب است!

سه سال قبل زمانی که شایعه خاصیت افسانه‌ای جیوه قرمز در مناطق مختلف جهان پیچید، لیزا وین، رئیس بخش مردم شناسی دانشگاه مک‌کواری  کل این افسانه را زیر سوال برد. او به بی بی سی انگلیسی گفت: «جیوه قرمز بازی کلاهبرداران است و متاسفانه بیشتر مردم با این حقه مورد کلاهبرداری قرار می‌گیرند. اگر هم پول شان به باد نرود حتما وقت شان تلف می‌شود.»

در مورد چرخ‌های خیاطی میلیاردی هم باید مراقب باشید که سرتان کلاه نرود. چرا که هیچ جیوه قرمزی درون آن‌ها وجود ندارد و ارزش این چرخ‌های خیاطی غیر واقعی است.  

برچسب ها: چرخ خیاطی
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه