(عکس) سلفی خلبان مشهورترین هواپیمای جاسوسی جهان در مرز فضا

هواپیمای لاکهید یو-۲ با ثبت تصویری کمیاب از بالن چینی که ماه گذشته برفراز آمریکا ساقط شد، جزئیات جدیدی را از آن فاش کرده است.
کد خبر: ۱۲۴۰۶۶
بازدید : ۴۰۳
۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۵

هواپیمای لاکهید یو-۲ با ثبت تصویری کمیاب از بالن چینی که ماه گذشته برفراز آمریکا ساقط شد، جزئیات جدیدی را از آن فاش کرده است. عکس منتشرشده صرف‌نظر از ارائه نمایی کمیاب از کابین هواپیمای درحال پرواز لاکهید یو-۲، اندازه بزرگ بالن چینی و محموله پیچیده و ماهواره‌مانندی را که در زیر آن آویزان است، نشان می‌دهد.

در تصویر، کلاه و لباس دارای فشار خلبان نیروی هوایی آمریکا در پیش‌زمینه به چشم می‌خورد و بالن زیر بال راست هواپیمای یو-۲ قرار دارد. خلبان‌های یو-۲ لباس‌های دارای فشار می‌پوشند تا درصورت ازدست‌رفتن فشار کابین در ارتفاعات بالا که هواپیما قادر به پرواز در آن‌ها است، از آن‌ها محافظت شود.

در تصویر، پنل‌های خورشیدی آویزان‌شده از بالن و همچنین چندین جزئیات دیگر ازجمله آنچه ظاهرا آنتن بزرگ سفیدی در مرکز محموله است، دیده می‌شوند. برخی تجهیزات دیگر روی بالن به چشم می‌خورند، اما ماهیت دقیق آن‌ها مشخص نیست. وزارت دفاع آمریکا پیش‌تر اعلام کرده بود که بالن توانایی مانور دارد؛ درنتیجه ممکن است برخی از تجهیزات دیده‌شده در عکس، پیشران‌های بالن باشند.

سلفی خلبان

تصویر بالن علاوه‌بر ارائه دید واضح از محموله آن، نمای کافی از زمین زیر یو-۲ را نیز نشان داد تا کاربران توئیتر بتوانند محل ثبت عکس را پیدا کنند. به‌گزارش اسپیس‌دات‌کام، براساس تجزیه‌وتحلیل یک کاربر توئیتر، محل ثبت عکس ظاهرا تقریبا صد کیلومتری غرب شهر سنت لوئیس میزوری در نزدیکی شهر بلفلاور است.

برخی دیگر از کاربران از عکس برای تخمین اندازه بالن استفاده کرده‌اند. طبق یک توئیت در ۲۲ فوریه از دکتر کریس کامبز، استاد ایرودینامیک در دانشگاه تگزاس در سن‌آنتونیو، سایه یو-۲ روی پوشش بالن، باید با اندازه واقعی آن متناظر باشد. از آنجا که هواپیما ۲۰ متر طول دارد، به‌نظر می‌آید که قطر بالن تقریبا ۴۰ است. این عدد با برآورد پیشین پنتاگون مطابقت دارد.

پس از ثبت عکس در چهارم فوریه، پنتاگون دستور داد تا بالون دور از سواحل کارولینای جنوبی ساقط شود. در آن زمان، بقایای بالن برای تجزیه‌وتحلیل بیشتر بازیابی شد.

آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه