دوستی را از این پرنده یاد بگیرید

محققان در گذشته در بررسی‌های روی فلامینگو‌ها به این نتیجه رسیده بودند که این پرندگان زیبا، دسته‌ها و گروه‌های دوستی مختلفی دارند و اخیرا معلوم شده است که این پرندگان باهوش، دسته‌های دوستی خود را بنابر ویژگی‌های ذاتی یکدیگر تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۲۵۱۷۷
بازدید : ۲۷۴
۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶

بنابر بررسی محققان بریتانیایی روی دو گروه از فلامینگو‌ها که گروه اول متشکل از ۱۴۷ فلامینگوی اهل کارائیب و گروه دوم ۱۱۵ فلامینگوی اهل شیلی بودند، دریافتند ویژگی‌های شخصیتی این پرندگان با یکدیگر متفاوت است و جالب‌تر اینکه این فلامینگو‌ها بنابر خصوصیت‌های شخصی خود در دسته‌های دوستی مختلف جای می‌گیرند. مثلا، پرندگان جسورتر ارتباط محکم و باثبات‌تر با پرندگان قوی‌تر دارند. درحالی‌که فلامینگو‌های ضعیف و مطیع وقت خود را با فلامینگو‌هایی که چنین خصوصیتی دارند، می‌گذرانند.

محققان در بررسی فلامینگو‌های اهل کارائیب دریافتند که شخصیت این پرندگان در نقش‌های اجتماعی آن‌ها اثرگذار است. به‌طوری‌که این پرندگان بیش از پرندگان اهل شیلی، رفتار‌های تهاجمی، تجسسی و مطیع بودن از خود نشان داده و در گروه‌های خود دوستان بیشتری با ارتباط‌هایی قوی و طولانی‌تر دارند.

بنابه گفته محققان، فلامینگو‌ها وقتی دوستان خود را در خطر می‌بینند، به کمک او می‌شتابند. درضمن تمایلات برونگرایانه و تهاجمی فلامینگو‌ها باعث می‌شود که در پرواز و فعالیت‌های تجسسی بیشتری شرکت کنند و اینکه این پرندگان می‌توانند پیوند‌های دوستی قوی‌تری با دیگر فلامینگو‌ها برقرار کرده و از حمایت اجتماعی آن‌ها برخوردار شوند.

منبع: خبرآنلاین

برچسب ها: فلامینگو
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه