(عکس) ایوی کابین؛ راه حلی هوشمندانه برای شهر‌های بزرگ!

به حداکثر رساندن فضای خود موردی است که بیشتر افراد ساکن در شهر‌های بزرگ نیازمند انجام آن هستند. ایوی کابین (Iwi Cabin) یک راه حل هوشمندانه در این زمینه است که توسط خوان رویز و آملیا تپ معماران ساکن کشور اکوادور ارائه شده است. 
کد خبر: ۱۲۶۱۲۴
بازدید : ۱۹۹۹
۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰

محدودیت فضا یکی از مسائلی است که در آپارتمان‌های مدرن امروزی با آن مواجه هستیم. نبرد برای فضای بیشتر مورد چالش برانگیزی است و بیشتر آپارتمان‌ها و خانه‌های موجود در بازار امروز، کوچک، تنگ و نه چندان راحت هستند.

به حداکثر رساندن فضای خود موردی است که بیشتر افراد ساکن در شهر‌های بزرگ نیازمند انجام آن هستند. ایوی کابین (Iwi Cabin) یک راه حل هوشمندانه در این زمینه است که توسط خوان رویز و آملیا تپ معماران ساکن کشور اکوادور ارائه شده است. 

ایوی کابین؛ اتاقکی که همانند آکاردئون باز و جمع می‌شود

ایوی کابین به صورت یک اتاقک آکاردئونی طراحی شده که باز و جمع می‌شود. این طرحی خلاقانه برای به حداکثر رساندن فضا محسوب می‌شود. ایوی کابین راه حلی عالی برای در اختیار داشتن فضای بیشتر در آپارتمان‌ها و فضا‌های زندگی شهری امروز است.

زمانی که ایوی کابین به طور کامل باز شده است، تقریبا ۹۱ فوت مربع (۸.۵ متر مربع) را اشغال کرده و زمانی که بسته و فشرده شده است تنها ۲۶ فوت مربع (۲.۵ متر مربع) فضا اشغال می‌کند. کار با ایوی کابین بسیار راحت است و مالک می‌تواند این اتاقک را بکشد تا گسترش یابد. سامانه چرخی به کار گرفته شده در ایوی کابین جابجایی و نگهداری سریع و کارآمد آن را ممکن می‌کند.

این اتاقک منعطف را می‌توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد. به عنوان نمونه، امکان استفاده از آن به عنوان یک بخش تفریحی، استودیو یوگا، دفتر کار، و حتی مکانی دنج و راحت برای استراحت و چرت زدن وجود دارد. این اتاقک را می‌توان روی پشت بام قرار داد.

به گفته طراحان ایوی کابین، این اتاقک بیشتر برای استفاده در دما‌های معتدل، چیزی بین ۵۰ تا ۷۷ درجه فارنهایت (۱۰ تا ۲۵ درجه سلسیوس) ساخته شده است. نمای ظاهری ایوی کابین در برابر باد، باران و نور خورشید مقاوم است. فضای داخلی این اتاقک نیز با چوب پنبه و پشم گوسفند تجهیز شده تا ساکنان را در هوای سرد گرم نگه دارد.

ایوی کابین همچنین دارای قفسه ها، کشو‌ها و آشپزخانه‌ای جمع و جور در فضای داخلی است و به سامانه برق و آب مجهز شده که امکان استفاده از آن به عنوان یک اتاق مهمان را فراهم می‌کند. در حالت جمع شده نیز می‌توان از ایوی کابین به عنوان یک فضای انباری مفید و راحت استفاده کرد.

البته با برچسب قیمت ۷۹۵۰ دلار، این اتاقک منعطف گزینه ارزانی محسوب نمی‌شود.

منبع: عصر ایران

برچسب ها: خانه
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه