به گل‌های آسمان افتخار می‌کنیم
رهبر کره شمالی:

به گل‌های آسمان افتخار می‌کنیم

بانوان کره شمالی برای اولین بار تمرین جت مافوق صوت را در این کشور انجام دادند و کیم جونگ اون با خوشحالی از آن‌ها با عنوان «گل‌های آسمان» یاد کرد.
کد خبر: ۱۲۸۸
بازدید : ۱۳۲۷
۰۲ تير ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۳
فرادید| بانوان کره شمالی برای اولین بار تمرین جت مافوق صوت را در این کشور انجام دادند و کیم جونگ اون با خوشحالی از آن‌ها با عنوان «گل‌های آسمان» یاد کرد.
 
به گزارش فرادید به نقل از ایندیپندنت،
رسانه دولتی کره شمالی تصاویری را منتشر کرده که در آن رهبر جوان کره شمالی شاهد افتتاحیه دوره آموزشی اولین خلبانان زنِ جتِ مافوق صوت این کشور بود. خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از  خبرگزاری مرکزی کره شمالی نوشت: «جو کوم هیانگ و ریم سول با جت‌های خود از زمین بلند شدند و کیم شاهد کار آن‌ها بود. او سپس به این دو خلبان زن عنوان گل‌های آسمان را داد.»

رهبر کره شمالی: به گل‌های آسمان افتخار می‌کنیم

همچنین تلگراف گزارش داد که این دو زن قبلا در سال 2014 و در جریان یک تمرین تعقیبی هوایی مورد ستایش کیم قرار گرفته بودند. البته نکته جالب آن این است که کیم جونگ اون هر دو بار در تعریف‌های خود به نحوی حرف زد که این دو نفر خانم هستند و پرواز با جت مافوق صوت حتی برای مردان هم سخت است. خبرگزاری دولتی کره شمالی KCNA از قول رهبر این کشور نوشت: «پرواز دو خلبان خانم با جت مافوق صوت موفقیتی است که ما باید با آن افتخار کنیم. این پرواز حتی برای خلبانان مرد هم دشوار است.»

رهبر کره شمالی: به گل‌های آسمان افتخار می‌کنیم

رهبر کره شمالی: به گل‌های آسمان افتخار می‌کنیم

این عکس‌های تاریخ ندارند، اما زمانی منتشر شدند که یکی از پناهندگان فراری از کره شمالی اعلام کرد که این کشور توانایی انجام حملات سایبری در مقیاس بالا را ندارد.»
 
پروفسور کیم هونگ کوانگ پیش‌تر به بی‌بی‌سی گفته بود که کره شمالی 6000 هکر نظامی را تربیت کرده که تحت عنوان اداره 121 مشغول به کار هستند. او همچنین اضافه کرد: «به نظرم باید تاکید کنم که این مسئله تئوری بوده و چنین کاری از هکرهای دیگر کشورها هم برمی‌آید.»
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین