تکذیب واردات قرآن چینی به کشور

تکذیب واردات قرآن چینی به کشور

کد خبر: ۱۳۵۰۹
بازدید : ۵۷۵
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۳
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شمار موسسات قرآنی در کشور را 5000 موسسه اعلام کرد و گفت: از این تعداد دو هزار موسسه قرآنی زیر نظر وزارت ارشاد فعالیت دارند.
 
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام محمدرضا حشمتی‌ بعد از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی بیان داشت: 5 هزار موسسه قرآنی در کشور فعالیت داشته که از این تعداد 2 هزار موسسه زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 2 هزار موسسه زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی و بقیه هم از اوقاف و امور خیریه مجوزهای خود را دریافت کرده‌اند.
 
وی بیان داشت: عموم این موسسات قرآنی در استان‌های کشور فعال بوده و در زمینه اشاعه قرآن اعم از حفظ و قرائت فعالیت دارند.
 
 وارد نشدن قرآن های چینی به کشور
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از چاپ نشدن قرآن‌های چینی امسال خبر داد و گفت: با انجام تدابیری از سوی فرهنگ و ارشاد اسلامی قرآن‌ها در کشور چاپ می‌شوند.
 
وی بیان داشت: برای سال آینده هم در نظر داشته تا تمام قرآن‌هایی مورد نیاز در داخل کشور چاپ و توسط وزارت ارشاد از ناشران خریداری شود.
 
حشتمی واردات دستگاه‌های چاپ برای انتشار قرآن‌های مورد نیاز در کشور را از اقدامات انجام شده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور جلوگیری از ورود قرآن‌های چاپ چین عنوان کرد.
 
‌‌90 درصد از اعتبارات فعالیت‌های قرآنی مردمی است
وی همچنین با اشاره به اینکه اعتبارات دولتی تنها 10 درصد از نیازهای فعالیت‌های قرآنی را تامین می‌کند اظهار کرد:  90 درصد از اعتبارات مورد نیاز فعالیت‌های قرآنی مردمی است.
 
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتبارات این معاونت برای طرح‌های قرآنی برای امسال را 160 میلیارد ریال برشمرد‌ و گفت: اعتباراتی هم در قالب جدول 18 به این منظور پیش بینی شده ‌که البته  تخصیص آن مشکل است.
 
حشمتی گفت: معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت‌های خود از موسسات قرآنی زیر پوشش را در قالب‌هایی چند انجام می‌دهد.
 
لزوم گسترش وقف‌های قرآنی
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین بر لزوم گسترش وقف‌های قرآنی در کشور تاکید کرد.
 
وی بیان داشت: اکنون تعداد وقف‌های قرآنی کم بوده از این رو باید به سمتی برویم تا این وقف‌ها افزایش یابد.
 
‌معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور شرکت در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی به استان خراسان شمالی سفر کرده است.
برچسب ها: واردات قران چین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین