سال آینده تولید سواری بنز در ایران

سال آینده تولید سواری بنز در ایران

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از امضای قرارداد تجاری و سواری با شرکت مرسدس بنز در دو بخش خودروهای تجاری و سواری در سال آینده خبر داد.
کد خبر: ۱۳۶۸۰
بازدید : ۱۲۶۴
۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۸
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از امضای قرارداد تجاری و سواری با شرکت مرسدس بنز در دو بخش خودروهای تجاری و سواری در سال آینده خبر داد.
 
هاشم یکه زارع به مرور جزئیاتی از توافق نامه با شرکت مرسدس بنز در دو حوزه خودروهای تجاری و سواری اشاره کرد و افزود: توافق نامه فعلی در نیمه نخست سال آینده به امضای قرارداد منجر خواهد شد.
 
پیش از این یکه زارع در گفتگوی تلفنی با یک برنامه زنده تلویزیونی گفته بود: ایران خودرو به زودی قراردادی با شرکت بنز آلمان و یک شرکت دیگر امضا می کند که این شرکت های خودروساز به مجموعه گروه های همکار ایران خودرو اضافه خواهند شد.
 
وی در ادامه به برنامه های گروه صنعتی ایران خودرو برای توسعه محصول اشاره کرد و یادآورشد: در پروسه توسعه محصول ها در دو بخش همکاری های بین المللی و توانمندی های داخلی پیش رفته ایم.
 
یکه زارع به مرور اقدام های ایران خودرو در دور تازه همکاری با شرکای خارجی پرداخت و گفت: به دلیل سابقه همکاری با شرکت پژو، مذاکره با این شرکت را البته با رویکردی کامل متفاوت با گذشته در دستور کار قرار دادیم که نتیجه یکسال و نیم مذاکره، به انعقاد قراردادی منجر شد که طی آن منافع کشور و ایران خودرو به درستی و به صورت کامل در نظر گرفته شده است.
 
وی افزود: شرکت رنو نیز شریک دیگری است که سابقه همکاری با خودروسازان ایرانی را در پرونده دارد و هم اکنون نیز با شرکت دیگری در حال مذاکره است و پس از پایان مذاکره های آنها، ما با رویکرد و استراتژی مشخص با آنها مذاکره خواهیم کرد که در صورت توافق، از تولیدهای مشترک با رنو نیز در سبد محصول های ایران خودرو استفاده خواهیم کرد.
 
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به همکاری با شرکت های ژاپنی نیز اشاره کرد وافزود: سال های گذشته با شرکت سوزوکی فقط روی محصول ویتارا همکاری داشته ایم اما قصد داریم تولید محصول های دیگری از این خودروساز مانند سوئیفت، ویتارای جدید و سیاز نیز به انجام برسد.
 
به گفته وی، ایران خودرو با یک شرکت دیگر ژاپنی هم در حال مذاکره است و احتمال دارد این شرکت نیز یکی از شرکای آسیای شرقی ایران خودرو باشد.
 
یکه زارع به انجام مذاکره جدی با یک خودروساز ایتالیایی نیز اشاره کرد ویادآور شد: در صورتی که همه چیز طبق برنامه ریزی ها پیش برود، به زودی با این شرکت نیز به مرحله امضای قرارداد خواهیم رسید و این قرارداد در سطحی فراتر از قرارداد همکاری با پژو خواهد بود.
 
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تکیه بر توانمندی داخلی به ویژه اقدام هایی که در مرکز تحقیقات در حال انجام است را رویکرد اصلی و حتی مهم تر از همکاری های بین المللی ایران خودرو توصیف کرد و گفت: به عنوان مثال محصول پروژه «ایکس409» که سال آینده با برند ایران خودرو وارد بازار خواهد شد، علاوه بر اینکه محصول های چینی را پشت سر می گذارد، توانائی رقابت با محصول های کره ای و حتی اروپائی را نیز دارد.
 
وی بیان کرد: دو سال و نیم پیش که تیم مدیریتی جدید وارد ایران خودرو شد، این شرکت با مشکل های عدیده ای دربخش های مختلف از جمله بدهی به بانک ها و قطعه سازان، تولید خودرو با کمبود قطعه رو به رو بود اما با تلاش و برنامه ریزی موفق شدیم تولید را در نیمه دوم سال 92 نسبت به نیمه نخست دو برابر افزایش دهیم.
 
یکه زارع افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته موفق شدیم در سال 93 شرکت را از حالت بحران خارج کرده و پس از سال ها آن را از حالت زیان دهی به یک شرکت سودده تبدیل کنیم.
 
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودروبا بیان اینکه به عنوان مدیرعامل باید منافع سه گروه پرسنل و کارکنان، مصرف کنندگان و سهامداران را در نظر بگیرم، افزود: مدیرعامل نماینده همه سهامداران عمومی و عمده شرکت است و وظیفه دارد منافع تمامی سهامداران را در نظر بگیرد.
 
وی به مباحث مالی شرکت ایران خودرو نیز اشاره کرد و افزود: سرمایه شرکت دو سال پیش حدود 900میلیارد تومان بود اما امروز به 1530میلیارد تومان رسیده که سال آینده با تجدیدنظرهای ساختاری مالی، بیشترهم خواهد شد.
 
با پایان یافتن دوره فعالیت هیات مدیره شرکت ایران خودرو در روز بیست و یکم اسفندماه، مجمع عمومی عادی این شرکت به طور فوق العاده صبح روز بیست و دوم اسفندماه با حضور بیش از 76درصد سهامداران در سالن اجتماعات شرکت ساپکو برگزار و انتخابات جهت تعیین هیات مدیره برای دوره جدید برگزار شد.
 
گفتنی است در این مجمع و پس از شمارش آرای صاحبان سهام، ترکیب حقوقی هیات مدیره جدید ایران خودرو متشکل از پنج شرکت تعیین شد که این شرکت ها به زودی نماینده خود جهت حضور در جلسات هیات مدیره را معرفی خواهند کرد.
برچسب ها: بنز خودرو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
راز بزرگ در پشت بدن انسان
شاهراه ارتباطی بدن را بهتر بشناسید

راز بزرگ در پشت بدن انسان

عجیب‌ترین سوالات مصاحبه شغلی!
شاید برای شما هم پیش آمده باشد

عجیب‌ترین سوالات مصاحبه شغلی!