نقشه‌های فریبنده دو زورگیر خطرناک پایتخت

نقشه‌های فریبنده دو زورگیر خطرناک پایتخت

کد خبر: ۱۳۶۹۰
بازدید : ۹۷۸
۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۶
دو سارق حرفه‌ای، پس از چند ماه زورگیری‌های خطرناک از مسافران تاکسی، از سوی پلیس پایتخت بازداشت شدند. این تبهکاران با اجرای یک نمایش فریبنده طلاهای سرقتی را به طلافروشان می‌فروختند.

١٥ دی‌ماه ‌سال ٩٤ زن جوانی به کلانتری ١٤٤ جوادیه تهرانپارس رفت و به مأموران گفت: «زمانی‌که به‌عنوان مسافر از بومهن به مقصد سه‌راه تهرانپارس سوار یک خودرو پژو پارس شدم، توسط دو سرنشین پژو مورد تهدید و سرقت طلا و جواهرات، گوشی تلفن همراه و دیگر اموال همراهم قرار گرفتم.»

با اعلام این شکایت پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مسلحانه با سلاح سرد» تشکیل و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ٣٤ تهران، برای رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. زن جوان پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران در باره جزییات این سرقت به کارآگاهان گفت:  «ساعت ١٩ عصر بود که از بومهن به مقصد سه‌راه تهرانپارس سوار یک خودرو پژو پارس با دو سرنشین شدم. در راه بودیم که ناگهان، سرنشین خودرو به سمت صندلی عقب ماشین آمد و با تهدید چاقو و ضرب و شتم ٩ عدد النگوی طلای مرا برید و همچنین یک انگشتر طلا، مدارک شناسایی، عابر بانک و گوشی تلفن همراهم را سرقت کرد و درنهایت مرا در بزرگراه شهید زین‌الدین از ماشین به بیرون پرتاب کرد و از محل متواری شد.»

با توجه به اظهارات مالباخته کارآگاهان دریافتند که سارقان با تهدید چاقو رمز عابر بانک وی را برداشته و مبلغ ٢‌میلیون و ٥٠٠‌هزار تومان پول نقد داخل آن را سرقت کرده‌اند. بنابراین کارآگاهان به بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته پرداخته و اطلاع پیدا کردند که سارقان ساعت ٢١ همان روز سرقت، اقدام به برداشت همه پول داخل حساب در قالب خرید لباس و کفش کرده‌اند. با شناسایی یک مرکز خرید پوشاک در منطقه شمیران‌نو، کارآگاهان به این محل رفتند و در بررسی تصاویر به‌دست آمده از دوربین‌های مداربسته و همچنین اظهارات فروشنده مغازه موفق به شناسایی تصاویر دو جوان حدودا ٣٠ ساله شدند که با یک خودرو سواری پراید نوک مدادی به محل مراجعه و لباس خریداری کرده بودند.

 با شناسایی آخرین مالک خودرو پراید نوک مدادی بنام «سعید» ٣١ ساله در شهر جدید پردیس و شناسایی تصویر وی از سوی شاکی پرونده به‌عنوان راننده خودرو، کارآگاهان به مخفیگاه متهم رفته و او را دستگیر کردند. زمان دستگیری «سعید»، جوان دیگری بنام «امید» ٣١ ساله نیز در مخفیگاه حضور داشت که پیش از فرار، او نیز دستگیر شد.

هر دو متهم پس از مواجهه حضوری با مالباخته به زورگیری و سرقت طلا و جواهرات وی اعتراف کردند و گفتند که طلا و جواهرات را به مبلغ ٣‌میلیون و ٥٠٠‌هزار تومان به یک مغازه طلافروشی در منطقه شمیران‌نو فروخته‌اند. با شناسایی مغازه طلافروشی، کارآگاهان به این محل رفتند و در تحقیقات از فروشنده مغازه، اظهارات متهمان تأیید شد.

فروشنده مغازه طلافروشی که به اتهام خرید اموال مسروقه دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی منتقل شده بود، درباره علت خرید طلا و جواهرات مسروقه گفت: «سعید به مغازه مراجعه و با حالتی گریان گفت که مادرش در بیمارستان بستری است و برای انجام عمل جراحی نیاز به پول دارد. این پسر وعده داد که کاغذ خرید طلا و جواهرات را نیز می‌آورد و در این مدت مرتب گریه می‌کرد. من هم تنها از روی دلسوزی، طلاها را به قیمت واقعی آنها خریداری کردم.» در ادامه رسیدگی به پرونده و اعتراف متهمان به ده‌ها زورگیری و سرقت از مسافران در مناطق شرق تهران به‌ویژه در مسیر تهران - پردیس و بالعکس، شناسایی سایر مالباختگان در دستور کار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.با بررسی پرونده‌های مشابه، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگانی شدند که به همین شگرد مورد زورگیری، تهدید، ضرب‌وشتم و سرقت قرار گرفته بودند. تعدادی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران، هر دو متهم را مورد شناسایی قرار داده اما در بررسی اظهارات آنها مشخص شد که متهمان از انواع خودروهای سواری
 ال ٩٠، پژو ٢٠٦ و پژو پارس سفید برای انجام سرقت‌های خود استفاده می‌کردند.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی متهمان از سوی تعداد دیگر از مالباختگان که توسط سرنشینان خودروهای سواری به‌صورت پیاده مورد زورگیری قرار گرفته بودند، متهمان مجبور شدند تا به «زورگیری از رهگذران و عابران پیاده» نیز اعتراف کنند. 

سرهنگ فخرالدین افراسیابی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران، با اعلام این خبر گفت: «از همه مالباختگانی که با این شگرد در مناطق مختلف شرق تهران به‌ویژه در محدوده سه‌راه تهرانپارس، رسالت، حکیمیه، تهرانپارس و نارمک مورد زورگیری قرار گرفتند دعوت می‌شود تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین