تهدید کره شمالی به آزمایش کلاهک هسته‌ای

تهدید کره شمالی به آزمایش کلاهک هسته‌ای

«کیم جونگ اون» گفته است که این آزمایش ها با هدف ارتقای «قابلیت تهاجمی هسته ای» کره شمالی انجام خواهند شد.
کد خبر: ۱۳۷۸۰
بازدید : ۹۳۶
۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۴
خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از رهبر این کشور اعلام کرد که کره شمالی بزودی انفجار یک کلاهک هسته ای و همچنین چندین نوع موشک بالستیک را آزمایش می کند.
 
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از سئول، «کیم جونگ اون» گفته است که این آزمایش ها با هدف ارتقای «قابلیت تهاجمی هسته ای» کره شمالی انجام خواهند شد.
 
خبرگزاری کره شمالی (KCNA) گزارش داده که رهبر این کشور بر آزمایش موفقیت آمیز شبیه سازی شده بازگشت دوباره به جو موشک بالستیک نظارت کرده است.
 
این خبر در حالی اعلام شده که در پی آزمایش هسته ای اواسط دی ماه کره شمالی ، آمریکا و سازمان ملل تحریم هایی علیه این کشور تصویب کردند. شورای امنیت سازمان ملل متحد اواسط اسفند ماه به اتفاق آراء شدیدترین تحریم ها علیه کره شمالی را در 20 سال اخیر تصویب کرد. این قطعنامه که پیش نویس آن را آمریکا با حمایت چین ارائه داده بود، تحریم های پیشین سازمان ملل علیه کره شمالی را در واکنش به آزمایش هسته ای 6 ژانویه (16 دی ) این کشور تا حد زیادی گسترش می دهد.
 
مجلس سنای آمریکا نیز اواخر بهمن ماه به اتفاق آراء تشدید تحریم های کره شمالی در ارتباط با برنامه هسته ای این کشور را تصویب کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین