اولین حادثه چهارشنبه‌سوری تهران
در 20متری ابوذر رخ داد

اولین حادثه چهارشنبه‌سوری تهران

کد خبر: ۱۳۸۲۲
بازدید : ۱۵۴۹
۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۰
اولین حادثه چهارشنبه سوری پایتخت از سوی جوانی 20 ساله رقم خورد که در منزل مسکونی‌شان در حال ساخت نارنجک دستی بود.
 
مستقر در ستاد فرماندهی آتش نشانی در ساعت 16:45 امروز یک مورد حادثه انفجار منزل مسکونی به سامانه 125 اطلاع داده شد که در پی آن نزدیک‌ترین اکیپ مستقر در محل به این منزل مسکونی واقع در 20 متری ابوذر اعزام شدند. پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که انفجار در طبقه اول یک ساختمان دو طبقه رخ داده و علت آن نیز اقدام جوانی 20 ساله برای ساخت مواد محترقه و نارنجک دست‌ساز بوده است که در حین این اقدام ناگهان انفجار شدیدی رخ داده است.
 
آتش نشانان این جوان 20 ساله را در حالی که به شدت دچار آسیب دیدگی و سوختگی شده بود خارج کرده و به عوامل اورژانس تحویل دادند. همچنین والدین 55 و 75 ساله این فرد نیز به دلیل شکستن شیشه و پرتاب آن به سمت صورتشان دچار مجروحیت شدند. یکی از همسایگان آنان نیز به خاطر شوک شدید ناشی از انفجار دچار حملات عصبی شده بود که وی نیز در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفت.
 
بر اساس گزارش تیم اعزامی آتش نشانان به محل حادثه در پی این حادثه درها و پنجره‌های این ساختمان کاملا تخریب شده، صدای شدیدی نیز در محل ایجاد شده بود.
 
پرتاب نارنجک دستی داخل خانه، جوان ۲۰ ساله را مصدوم کرد
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مصدومیت جوانی در پی پرتاب نارنجک به داخل خانه‌شان خبر داد.
 
سیدجلال ملکی اظهار کرد: یک مورد حادثه مصدومیت ناشی از انفجار در ساعت 17:11 به سامانه 125 اعلام شد و به دنبال آن اکیپ استقراری ایستگاه 47 در کمتر از سه دقیقه در محل حادثه واقع در بلوار 13 آبان حاضر شد.
 
ملکی افزود: پس از حضور عوامل آتش نشانی مشخص شد که جوانی حدودا 20 ساله به علت انفجار نارنجک در حیاط منزل‌شان دچار مصدومیت شده است که در بررسی های بعدی آتش نشانان متوجه شدند این فرد ارتباطی با تولید مواد محترقه نداشته و ظاهرا در مقابل پنجره مشغول استراحت بوده که افرادی نارنجک دستی را به حیاط آنان پرتاب کرده و شدت انفجار به حدی بوده که باعث مصدومیت این جوان شده است.
 
وی با بیان اینکه مورد حریقی در پی این حادثه رخ نداد، گفت: آتش نشانان در ساعت 17:29 به عملیات خود خاتمه دادند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین