پنج نشانه سرطان پستان
این علائم را جدی بگیرید

پنج نشانه سرطان پستان

سرطان پستان به یکی از شایع‌ترین انواع سرطان در میان زنان تبدیل شده و باید نشانه‌‎های آن را جدی گرفت.
کد خبر: ۱۵۹۵۴
بازدید : ۷۹۶۳
۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰
این 5 نشانه سرطان پستان/سینه را جدی بگیرید

فرادید| سرطان پستان به یکی از شایع‌ترین انواع سرطان در میان زنان تبدیل شده و باید نشانه‌‎های آن را جدی گرفت.
 
به گزارش فرادید*،
طبق آمارهای منتشر شده نزدیک به 246 هزار نفر تا پایان سال جاری میلادی بر تعداد مبتلایان به سرطان پستان تنها در ایالات متحده افزوده خواهد شد که از بین آن‌ها، دست کم 40 هزار نفر جان خود را از دست خواهند داد. بدتر از آن اینکه از هر 8 زن آمریکایی، حداقل یکی به سرطان پستان مبتلا خواهد شد.
 
گرچه آمارها در کشورهای دیگر از جمله ایران متفاوت است، اما مسئله شیوع سرطان پستان بین زنان به قوت خود استوار است و باید راه‌حلی برای آن جست. یکی از گام‌های اصلی رعایت کردن برخی نشانه‌ها یا بهتر بگوییم علائم منجر به بروز سرطان پستان است که باید به آن‌ها توجه کرد. رعایت همین نکات است که می‌تواند به شما در تشخیص به موقع یاری رساند.
 
کمردرد بدون توجیه
کمردرد در دنیای امروز و سبک زندگی مدرن به امری رایج بدل شده و تقریبا هشت نفر از هر 10 نفر آن را در طول زندگی خود تجربه می‌کنند. از طرفی دیگر، کمردرد می‌تواند یکی از علائم تشکیل تومور در سینه باشد.
 
در چنین حالتی شما دردی را در ناحیه قفسه سینه و حتی ستون فقرات تجربه خواهید کرد و فکر می‌کنید که این درد ناشی از دردهای استخوانی است. حتی اگر بخواهیم کمی بدبینانه‌تر به موضوع نگاه کنیم، می‌توانیم بگوییم که احتمال انتقال تومور به ستون فقرات نیز وجود دارد.
 
سرفه‌های ممتد و گرفتگی صدا
سرطان ابتدایی به وضعیتی اشاره دارد که طی آن برخی از سلول‌های سرطانی در محل رشد می‌کنند، اما اگر این سلول‌ها از محل اصلی خود جدا شده و به بخش‌های دیگر بدن بروند، سرطان ثانویه نامیده خواهد شد. بنابراین زمانی که گرفتگی صدا و سرفه‌ها پایانی ندارند و شما مدام باید با آن‌ها دست و پنجه نرم کنید، باید احتمال ابتلا به سرطان ریه را بررسی کنید. این اتفاق در 60 تا 70 درصد زنان مبتلا به سرطان سینه رخ می‌دهد. در برخی از مواقع، سرفه خشک و تنگی نفس مشکل زا هستند.
 
خال جدید یا تغییر در وضعیت خال‌های موجود
گفته می‌شود که خال‌ها با افزایش احتمال ابتلا به سرطان پوست در ارتباط هستند. خال‌ها همچنین با سرطان پستان نیز در ارتباط هستند. نتایج مطالعه‌ی انجام شده بر روی وضعیت پزشکی حدود 89 هزار زنِ 40 تا 65 ساله در یک بازه زمانی 18 ساله نشان می‌دهد که احتمال ابتلا به سرطان پستان در زنانی که تعداد خال‌هایشان بیشتر است، 13 درصد بیشتر از زنان دیگر است. گفتنی است در طول مدت زمان انجام این پژوهش، 5965 زن به سرطان پستان مبتلا شدند. بنابراین، ظاهر شدن خال‌های جدید و تغییر وضعیت خال‌های قدیمی را سرسری نگیرید.

این 5 نشانه سرطان پستان/سینه را جدی بگیرید

خستگی
یکی دیگر از علائم سرطان پستان خستگی است. این نوع خستگی با خواب و استراحت کافی برطرف نمی‌شود و با اضطراب در ارتباط است. خستگی در این حالت با اختلال خواب، افسردگی و حتی درد همراه است. نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد که این نوع خستگی حاصل به هم خوردن تعادل شیمیایی به علت وجود سرطان در بدن است.
 
تغییرات در مثانه و روده
این نوع سرطان منجر به بروز تغییرات هورمونی در بدن خواهد شد که همین مسئله نیز خشک شدن مجرای ادراری را به همراه خواهد داشت. در این صورت، کنترل مثانه مشکل شده که با عنوان «بی‌اختیاری ادرار» شناخته می‌شود. از جمله علائم بی‌اختیاری ادرار می‌توان به ادرار ناگهانی، زمان طولانی‌تر از حد معمول ادرار، ادرار هنگام خنده، عطسه، تمرین و سرفه اشاره کرد.
 
اگر هر یک از این علائم را در بدن خود مشاهده کردید، آن را حتما با پزشک خود در میان بگذارید تا بتوانید از این طریق از ابتلا به سرطان پستان پیشگیری کنید.
 
منبع: davidwolfe.com
ترجمه: وبسایت فرادید

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
راز بزرگ در پشت بدن انسان
شاهراه ارتباطی بدن را بهتر بشناسید

راز بزرگ در پشت بدن انسان

عجیب‌ترین سوالات مصاحبه شغلی!
شاید برای شما هم پیش آمده باشد

عجیب‌ترین سوالات مصاحبه شغلی!