چگونه گرفتگی گردن را در یک دقیقه درمان کنیم
راهنمای غلبه بر یک درد جانکاه

چگونه گرفتگی گردن را در یک دقیقه درمان کنیم

اکثر ما گاهی پس از یک خواب ناآرام در شب یا بعد از نشستن پشت رایانه برای مدت طولانی خشکی و گرفتگی گردن را تجربه می‌کنیم. عموما گرفتگی گردن یک وضعیت عادی است که می‌توان آن را در خانه درمان کرد.
کد خبر: ۱۶۲۴۹
بازدید : ۱۱۱۰۹۰۷
۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴
 
گرفتگی گردن
 
فرادید| بسیاری از ما حداقل یکبار، گردن درد‌های حاصل از بد خوابیدن و یا نشستن‌های طولانی مدت پشت میز‌های کامپیوتر را تجربه کرده ایم. به طور کلی می‌توان گفت:، سفت شدن و یا گرفتگی عضلات گردن، یکی از حالات طبیعی شناخته شده‌ای است، که در خانه به سادگی درمان می‌شوند.
 
تعریف گرفتگی عضلات
گرفتگی عضلات یک انقباض غیر ارادی و قوی ماهیچه است که به راحتی آزاد نمی‌شود. هنگامی که ما از عضلاتی که می‌توانند به طور ارادی کنترل شوند استفاده می‌کنیم، مانند دست‌ها و پاها، آن‌ها مرتبا انقباض و انبساط می‌یابند، همانطور که ما اندام‌هایمان را حرکت می‌دهیم، ماهیچه‌هایی که سر، گردن، و بدن (یک عضله یا حتی چند بافت از آن) ما را حمایت می‌کنند به طور مشابه و به صورت هماهنگ برای حفظ وضعیت حالت ما که بصورت غیرارادی منقبض می‌شوند در یک اسپاسم می‌باشند. اگر اسپاسم پایدار باشد، به آن گرفتگی عضلات می‌گویند. گرفتگی عضلانی اغلب باعث سخت و سفت شدن قابل مشاهده و یا ملموس عضله درگیر می‌شود. برخی گرفتگی عضلات شامل انقباض همزمان عضلاتی می‌شود که معمولا باعث حرکت قسمت‌های مختلف بدن در جهت‌های مخالف می‌باشند.

به گزارش فرادید؛ سفت شدن عضلات گردن معمولا همراه با درد و همچنین سختی در حرکت دادن گردن به جهات مختلف می‌باشد. سفت شدن این عضلات می‌تواند یکی از دلایل اصلی درد‌های مزمن در پشت سر باشد. علائم این مشکل، معمولا بیشتر از چند روز کوتاه، طول نمی‌کشند، حال با استفاده از پروتکل‌های زیر می‌توانید این عارضه را کنترل کنید.
 
گرفتگی گردن با درد، حساسیت و اختلال در هر گونه حرکت گردن به خصوص گردش به طرفین مشخص می‌شود. گرفتگی می‌تواند با سر درد و گردن درد همراه باشد و این درد حتی تا شانه‌ها و بازو‌ها هم احساس شود. علائم گرفتگی معمولا چند روز تا یک هفته باقی می‌ماند. در اکثر مواقع گرفتگی گردن بی خطر بوده و با گذشت چند روز ممکن است از بین برود، اما در برخی مواقع می‌تواند حاکی از نشانه بروز بیماری جدی باشد.

گرفتگی و اسپاسم گردن می‌تواند به چند دلیل متفاوت رخ بدهد. در ابتدا ممکن است بر اثر استرس، نشستن مداوم و استفاده نادرست از عضلات و تروما‌ها و ضربه‌های ناگهانی که به گردن وارد می‌شود باشد. بهتر است بدانید که تقریبا ۶۰ درصد از آرتروز‌های گردن بر اثر استرس هستند.
 
دلایل گرفتگی گردن
 • گرفتگی گردن به دلیل آسیب دیدگی و جراحت: ممکن است فردی بر اثر آسیب‌دیدگی یا جراحت رباط‌ها و تاندون‌های ناحیه گردن دچار گرفتگی گردن شده باشد. این جراحات ممکن است در اثر تصادفات شدید خودرویی و ضربه سنگین به سر یا در هنگام ورزش‌های پر برخورد مثل فوتبال اتفاق بیفتد. همچنین به دلیل زمین خوردن هم ممکن است فرد به گرفتگی گردن دچار شود.
 • گرفتگی گردن به دلیل ابتلا به استئوآرتریت: این بیماری نوعی بیماری پاتولوژیک بوده که به مرور زمان و به دلیل استفاده زیاد از مفاصل به وجود می‌آید. این بیماری نیز می‌تواند باعث گرفتگی و محدود شدن طیف حرکتی گردن شود.
 • گرفتگی گردن به دلیل ابتلا به روماتیسم مفصلی: این یک بیماری خود ایمنی بوده که باعث اختلال در عملکرد مفاصل گردن شده و باعث گرفتگی و درد گردن مشقت باری می‌شود.
 • گرفتگی گردن به دلیل فشار بر روی عصب‌ها: در این بیماری معمولاً عصب‌ها به دلیل تنگ شدن کانال نخاعی تحت فشار قرار می‌گیرند. این تنگ شدن کانال نخاعی ممکن است به دلیل فتق دیسک کمر باشد. اگر فشار بر روی عصب‌ها باعث گرفتگی گردن شود ممکن است این درد به سمت شانه‌ها و بازوها هم کشیده شود.
 • گرفتگی گردن به دلیل وضعیت‌های استرسزا: وقتی که فرد تحت استرس شدید باشد ممکن است عضلات در بدن او دچار کشیدگی و حساسیت شوند و گرفتگی گردن هم ممکن است به دلیل وجود موقعیت‌های استرس زا به وجود آمده باشد.
 • گرفتگی گردن به دلیل ابتلا به فیبرومیالاژیا: این یک بیماری بوده که در آن درد شدیدی در ماهیچه‌ها و مفاصل بدن احساس می‌شود. این بیماری می‌تواند یکی از دلایل گرفتگی گردن باشد.
 • گرفتگی گردن به دلیل اسپاسم عضلانی: ماهیچه‌های بدن به دلیل انقباضات غیرارادی در معرض اسپاسم قرار می‌گیرند. این گونه اسپاسم ها در ماهیچه گردن می‌تواند باعث گرفتگی گردن شود.
 • گرفتگی گردن به دلیل ابتلا به اختلالات ستون فقرات در ناحیه گردن: بسیاری از مشکلات در ستون فقرات می‌تواند باعث گرفتگی گردن شود. گرفتگی گردن ممکن است واکنشی به اختلالات زمینه‌ای در ستون فقرات گردنی باشد. برخی از اختلالات ستون فقرات گردنی متداول عبارتند از:
  • فتق دیسک گردنی
  • بیماری دیسک دیژنراتیو گردنی
  • گرفتگی گردن به دلیل ابتلا به آرتروز گردن: آرتروز گردن معمولاً همراه با بیماری‌های دیژنراتیو دیگر مانند تنگی کانال نخاع و تغییرات آناتومی مثل خار استخوان به وجود می‌آید
 • گرفتگی گردن به دلیل مننژیت / عفونت: عفونت دلیل شایعی برای گرفتگی گردن نیست اما می‌تواند باعث ایجاد بیماری‌هایی شود که باید به آنها توجه شود.
اغلب گرفتگی گردن پس از طی یک هفته بهبود می‌یابد، اما در برخی موارد که خلاف این مسئله رخ می‌دهد و دارو‌های مسکن نیز موثر واقع نمی‌شوند مراجعه به پزشک توصیه می‌شود. پس از معاینه دقیق گردن و شناسایی دلایل بروز گرفتگی پزشک ممکن است آزمایشاتی در خواست کند. به همین منظور امکان دارد عکس برداری به وسیله سی تی اسکن یا ام آر آی را برای بررسی ستون فقرات گردنی در دستور کار قرار دهد. حتی ممکن است بیمار را به فیزیوتراپیست ارجاع دهد و احتمالا پس از چند جلسه درمانی، درد و گرفتگی عضلات بهبود یابد.


فقط ۶۰ ثانیه برای درمان خشکی و گرفتگی گردن
تنها در یک دقیقه، سفت شدن عضلات گردن را درمان کنید. در ابتدا محل دقیق درد را مشخص کنید، سپس درمان شروع کنید. اگر درد در سمت چپ گردن است، از دست چپ خود استفاده کنید، و اگر درد بیشتر سمت راست گردن است از دست راست برای شروع کمک بگیرید.

انگشتان دست خود را به طور مستقیم بر روی درد و یا گره فشار دهید، تا زمانی که فشار زیادی را احساس کنید، البته مراقب باشید که زیاد فشار نیاورید و منجر به تشدید درد شوید. سر خود را در جهت مخالف درد بچرخانید و چانه را به سمت پایین خم کنید. این حرکت را ۱۵ تا ۲۰ بار در یک بازه زمانی مشخص انجام دهید. تکرار حرکت در طول روز برای شل کردن عضله، می‌تواند بسیار مفید باشد.

اعمال فشار به نقطه درد، آن هم درست در هنگام به فعالیت وا داشتن عضله، می‌تواند به تسکین درد کمک کند. اگر به نقطه درد دسترسی ندارید، می‌توانید از توپ تنیس و دیوار کمک بگیرید. توپ را در منطقه درد قرار دهید و سپس آن را به سمت دیوار فشار دهید.

اگر در این مرحله کمکی حاصل نشد، تکنیک‌های زیر را امتحان کنید.

حرکات کششی برای تسکین درد گردن
کشش ماهیچه‌ها می‌تواند در کاهش درد و تنش‌های موجود در عضلات گردن تاثیر گذار باشد. به عنوان نمونه، هنگامی که در حال رانندگی هستید و یا در پشت میز خود نشسته اید، این تمرینات ساده را با خود انجام دهید:
• در ابتدا صاف بنشینید، سپس هر دو تیغه شانه را به تکیه گاه پشت خود فشار دهید، این عمل را ۱۰ بار تکرار کنید.
• شانه‌های خود را به عقب و سپس به سمت پایین بکشید.
• گوش‌های خود را به آرامی به شانه‌ها نزدیک کنید، این حرکت را نیز ۱۰ بار تکرار کنید.
• سر خود را به آرامی به پشت بچرخانید و ۳۰ ثانیه نگه دارید. همچنین، می‌توانید از دستان خود برای این چرخش کمک بگیرید.
اگر شما از درد پشت و گردن رنج می‌برید، تمرین‌های کششی یوگا می‌توانند به کاهش درد کمک بسیاری کنند.

ماساژ‌هایی برای خشکی گردن
ماساژ یکی از راه‌های درمان درد و التهاب ناشی از سفت شدن عضلات گردن است. چند دقیقه ماساژ می‌تواند سبب افزایش گردش خون در محل درد شود و به کاهش درد کمک کند. یک قاشق غذاخوری از روغن هایی مانند روغن نارگیل و روغن زیتون را به همراه روغن نعناع مخلوط کنید و سپس، این ترکیب را روی محل درد استفاده کنید و چند دقیقه ماساژ دهید. 

همچنین شما می‌توانید از روغن‌های ضروری، نظیر روغن نعناع که به طور طبیعی در کاهش التهاب و درد بسیار مفید عمل می‌کنند، بهره‌مند شوید. بدین منظور، می‌توانید روغن را بر روی محل درد ماساژ دهید. گفتنی است که، متانول موجود در روغن نعناع، به تسکین درد کمک می‌کند.
 
نحوه استفاده از روغن نعناع برای تسکین درد:
 • دو قاشق چایخوری روغن زیتون را در ماکروفر به مدت چند ثانیه گرم کنید. چند قطره روغن نعنا فلفلی را به آن اضافه کنید. به آرامی گردن خود را با این روغن ماساژ دهید. این درمان را روزی 2 بار به مدت چند روز انجام دهید.
 • بجای مورد بالا می‌توان 2 قطره روغن نعنا فلفلی را به یک ظرف بزرگ آب سرد اضافه کنید. یک لیف حمام را در این آب غوطه‌ور کنید و سپس آن را در محل مشکل‌دار به مدت 10 تا 15 دقیقه قرار دهید. در صورت لزوم آن را تکرار کنید.

توجه: روغن نعنا برای کودکان و کسانی که حساسیت پوستی دارند مناسب نیست.

بعد از ماساژ استراحت کنید و یا با یک دوش آب گرم، روند شل شدن عضلات را سرعت ببخشید. 

درمان‌ سنتی دیگر هم برای حل مشکل اسپاسم گردن وجود دارد. که استفاده از طب سوزنی، داروهای عصبی و تحریک الکتریکی اعصاب از طریق پوست. این روش‌ها ممکن است به تنهایی یا بصورت ترکیبی برای تاثیر بهتر استفاده شوند اما لازم است قبل از انتخاب آن‌ها با پزشک مشورت نمایید.

 

چگونه گرفتگی گردن را در یک دقیقه درمان کنیم
ورزش‌های گردن برای درمان و پیشگیری از درد گردن
عضلات گردن شما نیازمند تمرین‌های تقویتی هستند. چرخاندن آرام سر، حرکت مناسبی برای شروع کار است. هر زمان که احساس درد کردید، این تمرین را انجام دهید.

سرتان را به سمت عقب برگردانید تا محدوده دید مشخص شود. این عمل را چند بار انجام دهید، پس از انجام این حرکت، متوجه خواهید شد که دید محیطی بیشتری دارید. جهت چرخش را، پس از هر ۴ یا ۵ حرکت تغییر دهید. همیشه قبل از انجام حرکت، اطمینان حاصل کنید که گردن را به درستی و نرمی حرکت می‌دهید.

انجام حرکات دیگری مانند خم کردن سر به سمت عقب و سپس به سمت پایین (قفسه سینه)، و یا نزدیک کردن گوش‌ها به شانه ها‌ی راست و چپ ممکن است برای گردن مفید باشند. البته، مراقب باشید که بدن در انجام حرکات دخالتی نداشته باشد.
 
کمپرس سرد

اسپاسم گردن را با کمپرس سرد آرام کنید. دمای پایین به بی‌حس شدن درد و محدود کردن تولید لاکتیک اسید که یکی از تولیدات حاصل از سوخت و ساز ماهیچه‌ها است و سبب ایجاد درد می‌شود، کمک می‌کند.

به صورت زیر عمل کنید:

 • مقداری یخ را در یک دستمال قرار دهید.
 • کمپرس را روی محل گرفتگی گردن به مدت 10 تا 15 دقیقه نگه دارید.
 • در 48 ساعت اول هر 2 ساعت یک بار تکرار کنید.
 • بجای یخ می‌توانید از بسته‌ای از نخود یخ زده به همان صورت استفاده کنید.

توجه: یخ را بصورت مستقیم روی پوست قرار ندهید.

 

چگونه گرفتگی گردن را در یک دقیقه درمان کنیم

 
حرارت‌ درمانی برای درد گردن
برای افزایش گردش خون، کاهش درد عضلانی، اسپاسم و انعطاف پذیری و انجام حرکات بیشتر می‌توانید، از روش گرما درمانی استفاده کنید. وجود یک پد و یا یک حوله گرم در محل آسیب دیده، برای ۲۰ دقیقه می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد. البته به یاد داشته باشید، قبل از اعمال آن بر روی گردن، یک حوله را برای محافظت از پوست، روی محل قرار دهید.

برخی افراد، ممکن است از حوله و پد‌های سرد برای کاهش درد و التهابات حاد استفاده کنند. گفتنی است که، این شیوه درمان برای گرفتگی عضلات، اصلا توصیه مناسبی نمی‌باشد.

حمام نمک اپسوم
نمک اپسوم، از سولفات منیزیم تشکیل شده است و یک ترکیب شیمیایی مناسب برای کاهش درد عضلات آسیب دیده است. این نمک همچنین ممکن است، به بهبود عملکرد گردش خون و کاهش فشار و تنش‌ها کمک بسیاری کند.

برای حمام نمک اپسوم، در ابتدا حمام خود را با آبگرم پر کنید. سپس دو فنجان نمک اپسوم را اضافه کنید و گردن خود را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه با این محلول ماساژ دهید. این عمل را ۳ بار در هفته انجام دهید.

چگونه گرفتگی گردن را در یک دقیقه درمان کنیم
نمک اپسوم، خواص بسیار مفیدی برای سلامت دارد

تزریق برای درمان گرفتگی گردن

اگر روش‌های درمانی فوق‌الذکر برای بهبود علائم کافی نبود آنگاه باید به مراکز مدیریت درد برای تزریق مراجعه نمود. بیحسی‌های موضعی که اثر طولانی مدت دارند یا تزریق داروهای استروئیدی می‌تواند به بهبود علائم کمک کند. تزریق ممکن است در مفاصل فاست کوچک روی گردن یا در فضای باریکی که شاخه‌های عصبی از ستون فقرات بیرون می‌آیند انجام شود. این تزریقات معمولاً در بخش عکس‌بردای به وسیله اشعه ایکس انجام می‌شود بنابراین پزشکان می‌توانند محل دقیق تزریق را مشخص نمایند.

استفاده از گردن بند طبی برای درمان گرفتگی گردن

با استفاده از گردن‌بند طبی از حرکات گردن جلوگیری شده و عضلات گردن فرصت استراحت پیدا خواهند کرد.

 

چگونه گرفتگی گردن را در یک دقیقه درمان کنیم

کشش دستی گردن برای درمان گرفتگی گردن

استفاده از کشش آرام گردن می‌تواند گرفتگی عضلات گردن را آرام‌تر کند و فشار را از روی عصب‌های تحت فشار یا عروق خونی فشرده شده بر دارد. عضلات گرفته باعث انقباض و فشردگی هر چیزی که اطرافشان باشد می‌شوند. کشش دستی گردن به این دلیل انجام می‌شود که می‌تواند با ایجاد فاصله بیشتر و کاهش فشار به افزایش خونرسانی به عضلات گردن، تاندون‌ها و رباط‌های ناحیه دردناک کمک کند.
 
چگونه گرفتگی گردن را در یک دقیقه درمان کنیم

فشاردرمانی برای تسکین خشکی گردن
فشار دادن از امتیازاتی است که می‌تواند به کاهش درد و گرفتگی عضلات ناشی از قرار گرفتن در حالات بد، کمک کند. لو ژِن (Luo Zhen) اصطلاحی است که به نقطه‌ای فشاری در دست اشاره دارد، که می‌تواند سبب کاهش درد شود.

نقطه‌ای که در دست شما نیاز به فشار دارد، نقطه‌ای است که در پشت دست و بین دو استخوان انگشت میانی و اشاره قرار گرفته است.

اگر درد گردن شما در سمت راست بدن می‌باشد، در این صورت به نقطه روی دست چپ باید فشار بیاورید، این فشار باید به صورت مدور و حلقه‌های کوچک اعمال بشود – بنابراین، یکی دیگر از راه حل‌های درمان گردن درد، ماساژ نقطه قسمت مقابل درد است.

ماساژ مدور و فشار کافی نقطه فشاری، می‌تواند به سلامت بخش آسیب دیده کمک کند.

هنگام اعمال فشار بر روی دست خود، سعی کنید، گردن خود را به آرامی از طرفی به طرف دیگر حرکت دهید. انجام این عمل نه تن‌ها انعطاف شما را افزایش می‌دهد، بلکه سبب کاهش درد نیز می‌شود.

فشاردرمانی برای تسکین خشکی گردن

روش TEN یا تحریک عصب از راه پوست
تحریک الکتریکی عصب از راه پوست یک روش غیرتهاجمی و بدون نیاز به دارو برای کاهش درد است. این یک روش ایده‌آل برای کاهش درد گردن است. الکترودها و پدهای دستگاه تحریک الکتریکی عصب از راه پوست، در محلی نزدیک به درد وصل می‌شود. تحریک الکتریکی عصب از راه پوست از پالس‌های تسکین دهنده استفاده می‌کند که از طریق پدها و پوست همراه با فیبرهای عصبی ارسال می‌شود. این پالس‌ها مانع ارسال سیگنال‌های درد به مغز می‌شود. تحریک الکتریکی عصب از راه پوست بدن را به تولید مواد شیمیای طبیعی برای تسکین درد مانند اندورفین و انسفالین ترغیب می‌کند.
 
چگونه گرفتگی گردن را در یک دقیقه درمان کنیم
 
اگر همچنان ترجیح می‌دهید که بر روی شکم بخوابید، سعی کنید از بالش هایی استفاده کنید که بیش از حد بزرگ نباشند. بالش‌های بزرگ می‌توانند سبب شوند که گردن شما دورتر از بدن قرار بگیرد و درنهایت به عضلات گردن فشار بیاورند.

بالش شما نباید بزرگتر از فضای مورد نیاز سرتان باشد. حتی بدون بالش ممکن است احساس بهتری کنید. هماهنگی طبیعی سرو گردن را بدون بالش تصور کنید. در هنگام خواب، حتما از هماهنگی سر و بدن با ستون فقرات اطمینان حاصل کنید.

منبع: healthyandnaturalworld
ترجمه: وب سایت فرادید
 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۵
نيلو
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
19
35
ايولا خيليييي عالي بود كمتر از ٦٠ثانيه گردنم خوب شد مرحبااا
ساناز
Lao People's Democratic Republic
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
53
10
خوب نشد یکی بیاد ماساژ بره دارم میمیرم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
هنوز گردنت درد میکنه بیام برات ماساژ بدم
رضا ازقم
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
سلام.من بیام
مریم
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
من دکترم رفتم سه تاآمپول زدم. ولی بازدردمیکنه
AVA
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۶
15
15
واقعا عالی بود خیلی ممنونم
عزیز
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
بله خوب بود ولی برای من نه
ساره
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۲
17
12
واقعا عالی بود مرسی از راهنماییتون
فقط یه سوال دارم من عادت دارم به شکم بخوابم میخواستم بدونم از چه بالشتی استفاده کنم که درده گردن نگیرم بالشت کوتاه یا بلند؟
علی
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۴
18
10
دمتونگرم خدا خیرتون بده یه هفته بود گردنم خوب نمیشد دست مریضا
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
چکار کردی ک خوب شد
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
من مدتهاست گردن درد دارم هر کاری می کنم خوب نمیشه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
19
6
خوب نشد وااااااااای دارم میمیرم
حدیث
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
منممممم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
29
3
خوب نشد وااااااااای دارم میمیرم
مصطفی
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
15
3
سلام راهنمایی کنیدبرادرم فکش به سینه اش چسبیده سرش بالا نمیره یه قده ازپشت گردنش بالااومده
اکرم میم
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۵
20
3
منگردنم خیلی درد می کرد شوهرم یه ماساژور آورد واقعا دستش طلا بود از شش ماه گردن درد تو دو ساعت راحتم کرد به نظرم درمان بالا دسته اون نیست خدا پدرشو بیامرزه ما تو گولگ سرچ کردیم ماساژ در منزل شمال تهران متاسفانه اسمشو یادم رفته ولی واقعا هر جا هست خدا نگهدارش باشه
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
13
9
خوب بود
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
خب چی بود‌
توروخدا فک کن یادت بیاد نمیتونم تکون بخورم
ارمیتا داوری
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
8
7
خیلی خوبه
کیمیا
Germany
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
20
8
وای گردنم بد جود درد میکنه:( جوری ک میخاسدم گریه کنم
سیمین
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
19
2
مؤثر بود بهتر شده دستتون دردنکنه
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
13
5
اقا بخدا مردم تو روخدا یه روش خوب بگید انجام بدیم
سعید
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۲
6
7
خوب بود...ولی بهتر بود کمی هم در خصوص درمان دارویی توضیح می دادید
رسول
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۷
10
5
عالی
مهدی
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
9
4
خوب نشد خیلی درد میکنه
حمید
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
4
0
من خیلی گردنم درد میکنه مخصوصا سمت راست اشکم دراومد درضمن اینا که همش 48ساعتی بود سه هفته ای بود من که ندیدم 1دقیقه باشه
رهاشونم
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
8
0
نه که کلا خوب شه ولی یه کم بهتر شد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
9
2
اخ گردنم
صفر
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
رگ گردنش حساب کن گیره جمع شده چکار کنم تا خوب بشه
مهدی
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۰
6
1
انجامش دادم خداکنه که خوب بشه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
4
4
منم حرکات رو انجام دادم تا حدود زیادی خوب شدم.ممنون واقعا
MR
United Arab Emirates
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
9
3
ایی خدا ناموسا گردنم منفجر شد
دیشب خوب بودم خابیدم نميدونم زیر سرم خراب بود یا اثر سرما س
هرچی کمپرس و ماساژ و اینا گذاشتم نشد حتی خودم یه شل کننده عضلانی خودم زدم اما هیچی نشد خدا نصیبتون نکنه
مریم
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
19
2
خوب نمیشه کمک
محمدرضا
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
4
4
نسبت به بقیه سایت ها خیلی کامل تر و بهتربود واقعا علی بود
روح الله
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
2
2
دستتون درد نکنه،خدا خیرتون بده
احسان
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
0
0
ممنون بهترشد
احسان
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
0
0
ممنون بهترشد
دارك
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
0
0
الان ساعت ٥:٢٠ صبحه و من از ساعت ٤ از گردن درد بيدار شدم و نميتونم تكون بخورم خاستم بگم اينا همش براي بعد از سفت شدنه براي تسكين درد فقط و فقط گرما موثره
راضیه
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
0
0
دارم میمیرم از درد
Amir
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
10
4
وای جانه جدتون بگین یه کاری کنم بد خوابیدم رگ گردنم گرفته
نظری
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
دوتا کیسه پلاستک فریزر را داخل هم کنید بعد داخل کیسه آب نسبتًا داغ بریزیددرب پلاستیک را ببندید وآن را روی دردبگزارید بعد۱ساعت ورزش های کششی گردن را انجام دهید .خوب میشود .بهمین راحتی.
ar
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
0
0
3 روز درد داشتم دمتون گرم خوب شد !!!!!!!!1
علی
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
0
0
با ماساژدادن با روغن مثل روغن حیوانی وگرم نگه داشتن خوب میشه اگه نشد امپول
سهيل
Netherlands
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۸
0
0
يدونه ايپو پروفن ٦٠٠ بخوريد اگر تا پنج دقيقه خوب نشديد هر چى دلتون خواست بگيد .
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
0
0
آخه اینا چین گذاشتین ی راه حلی بزارین تا خوب بشه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
0
0
آخه اینا چین گذاشتین ی راه حلی بزارین تا خوب بشه
محمدرضاازقم
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
0
0
سلام.خوب بود به معلوماتمان اضافه شد البته می تواندبهترباشد
احسان
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
0
0
به نظر من بیشتر ین دلیل گرفتگی عضلات برمیگرده به استفاده ناصیحح ازبدن
انیتا
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
0
0
من ۱۱سالمه دارم میمیرم از گردن درد از صب دارم تو مدرسه گریه میکنم انقد درد داره تروخدا یه راه حل بدید
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
0
0
من مدتهاست گردن درد دارم چه کار کنم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
0
0
سلام خسته نباشید
ممنون از مطالب خوبتون فقط سوال داشتم من دیسک گردن دارم یه مهره گردنم در گیره موقع خواب خیلی فشار روی سرم هستش چیکارکنم بالش مناسب استفاده میکنم ولی بازم همینطوره لطفا کمکم کنید دارم از درد میمیرم ممنون
.
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
0
0
بخدا دارم میمیرم یه روش خوب بدید بد جور گردنم درد داره
سپیده
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
0
0
آخ آخ از صبح تا حالا گردنم رگ به رگ شده وای خدایا اصلا راحت نیستم دارم میمیرم الان تازه با ویکس ماساژ دادم وحوله هم داغ کردم ببینم چی می شه.ولی فکر کنم اثر داشته باشه. وای خدا جونم گردنم راست نمی شه از وقتی که بیدار شدم گردنم درد می کنه واست نمی شه خدا جون کمکم کودکان
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
0
0
ممنون از مطلب خوب ومفیدتان بسیار تاثیر گذار بود درعرض چنددقیقه درد گردنم خوب شد چند روز بود امانم رو بریده بود
مرتضی نیرابادی
Australia
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
0
0
خیلی ممنون ازبرنامه های آموزندتون
مرتضی نیرابادی
Australia
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
0
0
خیلی ممنون ازبرنامه های آموزندتون
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۳
0
0
سلام
ترکیب موجود در روغن نعناع " منتول" نامیده می شود و متانول که در متن ذکر کردید اشتباه است.
Neda
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۸
0
0
من خوب نشدم خیلی حالم بددروضعیت بدی هستم به خدا
Neda
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۸
0
0
من خوب نشدم خیلی حالم بددروضعیت بدی هستم به خدا
نیما
United States of America
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
0
0
خیلی خوبه خدا خیرتان بده
نیما
United States of America
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
0
0
خیلی خوبه خدا خیرتان بده
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
0
1
سلام بچه هایه پمادی هست به اسم پیریکسیکام اونو بزنین حوله داغم بزارین روش آروم آروم تکون بدین گردنتونو خوب میشه
نیوشا
United States of America
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
0
0
من حمام بودم امدم جلوی پنکه گردنم قولنج کرد
مهسابیگی
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
0
0
عالی
امید
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
0
واقعا عالی بود در عرض 20 ثانیه خوب شد ... فوق العاده عالی
دمتون گرم
....
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
0
0
خوب نشد اصلا تاثیر نداشت .وای دارم میمیرم از درد
مبین
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
1
0
ببخشید چیکار کنم گردن م درد نکنه خیلی بد درد میکنه کسی میدونه باید چیکار کنم
مریم
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
0
0
گردنم بد جور درد میکنه بد خوابیدم
مریم
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
1
0
گردنم بد جور درد میکنه بد خوابیدم
عزیز
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
0
0
دردم زیاده نمیتونم خودمو تکون بدم وقتی سرمو بالا میگیرم از پشت وردنم بدجور درد میگیره لطفا کمکم کنین
عزیز
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
0
0
دردم زیاده نمیتونم خودمو تکون بدم وقتی سرمو بالا میگیرم از پشت وردنم بدجور درد میگیره لطفا کمکم کنین
p.k
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
0
0
منم گردنم درد میکنه یکم باید چکار بکنم خوب بشه ؟؟؟؟
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین