رمزگشایی از حرف‌های عجیب مهمان «هفت»

رمزگشایی از حرف‌های عجیب مهمان «هفت»

جمعه شب و در اولین بخش از برنامه سینمایی هفت، شهرام حقیقت دوست مهمان بهروز افخمی و رسول صدرعاملی بود و دقایقی درباره کم کاری اش در سینما و بازیگری صحبت کرد.
کد خبر: ۱۶۴۴۲
بازدید : ۴۸۷۰
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰
جمعه شب و در اولین بخش از برنامه سینمایی هفت، شهرام حقیقت دوست مهمان بهروز افخمی و رسول صدرعاملی بود و دقایقی درباره کم کاری اش در سینما و بازیگری صحبت کرد.
 
حقیقت دوست در این گفت و گو تاکید کرد از آنجا که در سینما سال ها نقش های تکراری به او پیشنهاد شده حالا مدتی است به حضور صرف در تئاتر گرایش پیدا کرده و در این حیطه نقش های جذاب و متفاوتی را تجربه می کند.
 
بازیگر سریال جاده قدیم در باره علل دور شدنش از سینما و پیشنهاد نشدن نقش های حساب شده و متفاوت به او گفت:«من راه های گرفتن نقش را می شناسم.متاسفانه یک حرفه ای گری غلط وجود دارد و برای به دست آوردن نقش های درست باید حاشیه یا بهتر است بگویم برنامه ریزی تبلیغاتی داشته باشی.من هم این کار را بلدم اما راست کارم نیست.یعنی دوستش ندارم و خنده ام می گیرد.»
 
وی برای تشریح شرایط بد برخی بازیگرانی که که به یکباره به قله رسیده اند ماجرایی را تعریف کرد:«یک بار سر کاری بودم.یک بازیگری بود که آمد سر صحنه .دیدم صدای داد و بیداد می آید .می گفت آقا چرا فوم من را پاک نمی کنند؟وظیفه یک گریمور این است که فوم من را پاک کنند.»
 
تاکید حقیقت دوست روی کلمه «فوم» و اشتباه عجیب آن بازیگر افخمی و صدرعاملی را به خنده واداشت اما آنها تاکید داشتند اسم طرف اعلام نشود .حقیقت دوست در ادامه گفت:«ایراد ندارد که آدم یک چیزی را نداند چون همه ما یاد می گیریم اما من می گویم انسان باید اول تجربه کند، بیاموزد و بعد تشویق شود.این بازیگر سال قبلش سیمرغ بلورین بهترین بازیگر جشنواره فجر را گرفته بود .ما این آدم را سوزاندیم چون دیگر خدا را بنده نیست.این آدم الان فکر می کند همان کتاب تن تن و میلو و کتاب های درسی اش برایش کافی است و اگر کتاب بازیگری را جلویش بگذارید می گوید اساتید سینما من را انتخاب کرده اند ؛ این مسخره بازی ها چیست؟»
 
بازیگر سریال های مختارنامه و خداحافظ بچه ادامه داد: « این آدم در جلسات سینما شرکت می کند .ما به او موقعیت دادیم تا حرف بزند. به این آدم تریبون دادیم و متاسفانه می شود نماینده سواد قشرجوان بازیگری کشور.این واقعا فاجعه است و از حمله داعش بدتر است.»
 
حال سوال این است که منظور حقیقت دوست کدام بازیگر سیمرغ برده است که هم تریبون در اختیارش قرار گرفته هم نماینده سواد قشرجوان بازیگری است؟
 
در نگاه اول به نظر می رسد منظور بازیگر سریال خط قرمز یک بازیگرد مرد و شناخته شده بوده اما چرا اول سراغ بازیگران زن نرویم؟ بررسی ها نشان می دهد شهرام حقیقت دوست سال 93 در سریال پرحاشیه «عشق تعطیل نیست» با مهنار افشار همبازی بود اما این بازیگر چهار سال قبل از آن برای بازی در «سعادت آباد» سیمرغ گرفته بود.از طرفی حقیقت دوست در کنار یکتا ناصر در همین سال سریال جاده قدیم را کار کرده که البته یکتا ناصر هم در سال 90 برای نقش آفرینی در فیلم همسرش«یکی میخواد باهات حرف بزنه»سیمرغ گرفته . اما جالب ترین گزینه هانیه توسلی است که سال 91 برای بازی در «دهلیز » سیمرغ جشنواره فجر را از آن خود کرده و البته سال بعد از آن با حقیقت دوست در سریال شاهگوش همبازی بوده است. حال باید دید کدامیک از این بازیگران شناخته شده هم تریبون در اختیار داشته‌اند هم نماینده سواد قشرجوان بازیگری بوده‌اند.
 
اما در بین بازیگران مردی که طی سال های اخیر سیمرغ برده اند و البته با حقیقت دوست همبازی بوده اند می توان به اسامی مهمی همچون محسن تنابنده، رضا عطاران و فرهاد اصلانی اشاره کرد .اصلانی و تنابنده سال 92 در سریال شاهگوش با حقیقت دوست همبازی بودند .در این میان اصلانی سال 90 برای فیلم های خرس و زندگی خصوصی سیمرغ گرفت اما نمی تواند در زمره بازیگران جوان قرار بگیرد.محسن تنابنده هم سال 86 برای بازی در «استشهادی برای خدا»سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از آن خود کرد و سال 88 برای بازی در سنگ اول و هفت دقیقه تا پائیز سیمرغ نقش اول جشنواره را گرفت که با توجه به فاصله زمانی ذکر شده ( یک سال) نمی تواند گزینه مورد نظر باشد.
 
در نگاه اول گزینه هایی مثل رامبد جوان،حامد بهداد، بابک حمیدیان و هومن سیدی به عنوان سیمرغ برده های سال های اخیر می توانستند در این فهرست قرار بگیرند اما این بازیگران هیچ کار مشترکی با حقیقت دوست نداشته اند.
 
اما عجیب اینجاست که یک گزینه فوق العاده محبوب به فکت هایی که حقیقت دوست داده نزدیکتر است.شهاب حسینی سال 87 برای بازی در سوپر استار سیمرغ گرفت و سال 88 در سریال شوق پرواز با حقیقت دوست همبازی بود.هر چند حسینی هم به صورت مستقیم تریبونی دستش ندارد اما به لحاظ اخلاقی و حرفه بازیگری از سوی بسیاری از اهالی سینما و مخاطبان به عنوان یکی از بهترین ها شناخته می شود. با این حال با توجه به شناخت حسینی از سینما و بی ادعایی هایش در زمره بازیگری و سینما بعید به نظر می رسد منظور حقیقت دوست این بازیگر شناخته شده و محبوب باشد.

منبع: خبرآنلاین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین