بارسلونا جام پادشاهی را در مادرید فتح کرد

بارسلونا جام پادشاهی را در مادرید فتح کرد

آبی اناری پوشان بارسلونا که هفته گذشته قهرمانی لالیگا را با شکست گرانادا کسب کردند، با ترکیب کامل و همیشگی خود پا به دیدار فینال جام حذفی موسوم به کوپا دل ری برابر سویا گذاشتند و با زحمت و با دو گل در وقت های اضافه جام دوم را هم بردند.
کد خبر: ۱۷۸۶۷
بازدید : ۸۶۳
۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶
آبی اناری پوشان بارسلونا که هفته گذشته قهرمانی لالیگا را با شکست گرانادا کسب کردند، با ترکیب کامل و همیشگی خود پا به دیدار فینال جام حذفی موسوم به کوپا دل ری برابر سویا گذاشتند و با زحمت و با دو گل در وقت های اضافه جام دوم را هم بردند.
 
به گزارش تابناک، سویا هم در هفته ای که گذشت با عبور از سد لیورپول توانسته بود لیگ اروپا را برای سومین سال متوالی فتح کند.

این بازی که به میزبانی استادیوم ویسنته کالدرون شهر مادرید برگزار شد تا دقیقه 20 خطر جدی روی دروازه ها به جز شوت اسکودرو، مدافع چپ سویا نداشت که ضربه زاویه بسته او با سیو زیبای تراشتگن همراه شد.
 
شاگردان لوئیز انریکه که بیشتر به نظر می آمد در حال کنترل بازی هستند گاهی توپ را پشت محوطه 18 قدم خود در اختیار سویا می دیدند که با خطر هایی روی دروازه شان همراه می شد. اما در دقیقه 36 بازی بارسلونا با اخراج خاویر ماسکرانو، مدافع آرژانتینی خود ده نفره شد. ماسکرانو در کورس با گامیرو روی مهاجم سویا چسبیده به محوطه جریمه مرتکب خطا شد که این حرکت وی با کارت قرمز داور همراه شد.
 
روی ضربه آزاد بدست آمده سویا می توانست با ضربه اور بانگا به گل برسد که ضربه زیر طاقی وی با مهار تراشتگن به کرنر رفت. انریکه با یک خط عقب کشیدن بوسکتس سعی داشت نیمه اول را بدون دریافت گل به پایان رساند که همین اتفاق هم افتاد و دو تیم بارسلونا و سویا با تساوی بدون گل راهی رختکن شدند.
 
با شروع نیمه دوم بارسلونا دست به تعویض زد و جرمی متئو را جانشین ایوان راکیتیچ کرد تا متئو با اخراج ماسکرانو تبدیل به زوج جرارد پیکه در قلب خط دفاعی شود. در دقیقه 49 سویا این فرصت را داشت که با شوت بانگا به گل برسد اما ضربه زمینی و محکم او تیرک درواه کاتالان ها را به لرزه در آورد. بد بیاری های بارسلونا با مصدومیت لوئیس سوارز به اوج خود رسید! آقای گل این فصل لالیگای اسپانیا زمین بازی را به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه عضله ران ترک کرد تا رافینیای جوان جایگزینش شود.
 
بازی که بیشتر تحت اداره سفید پوشان سویا بود بارسلونای ده نفره را به ضد حملات و عقب کشیدن وا می داشت. حرکات تکنیکی نیمار، مسی و اینیستا برای گرفتن ضربه آزاد و تاکتیک به گل رسید از روی این گونه ضربات مناسب بود که بارسا یک بار هم شانس بدست آوردن ضربه کاشته ای را داشت که ریکو ضربه مسی را مهار کرد. بازی به دقیقه 80 خود رسیده بود که همچنان 0-0 دنبال می شد.
 
بازی به دقیقه 90 خود می رسید که 5 دقیقه وقت اضافه اعلام شد. سویا نیز به مانند بارسلونا اخراجی داد! نیمار در حالت تک به تک با دروازه بان با خطای اور بانگا متوقف شد تا مثل بارسلونا، سویا نیز ادامه بازی را ده نفره بخواهد پشت سر بگذارد. بازی در 90 دقیقه معمول خود با تساوی بدون گل خاتمه یافت تا سرنوشت قهرمانی جام حذفی به وقت ها اضافه کشیده شود.
 
در وقت های اضافه نیمه اول، بازی که از تب وتاب افتاده بود رنگ گل به خود دید! در دقیقه 97 آبی اناری پوشان بارسلونا توسط جوردی البا به گل رسیدند. پاس در عمق دیدنی لیونل مسی را آلبای نفوذ کرده از سمت چپ خط دفاعی با ضربه ای دقیق به گل تبدیل کرد تا حساب کار با یک گل به سود بارسلونا دنبال شود.
 
در ادامه بارسلونا که کاملا سوار بر بازی بود روی شوت زیبای دنی آلوز می رفت که صاحب گل دوم شد که شیرجه بلند ریکو مانع از این عمل شد. بازی در 15 دقیقه اول وقت اضافه با نتیجه 1-0 به سود بارسا به پایان رسید. در نیمه دوم وقت های اضافه در حالی که اتفاق خاصی در حال رخ دادن نبود، پای نیمار هم به گلزنی باز شد. با پایان 120 دقیقه بازی بارسلونا با 2 گل یوردی آلبا و نیمار سویا را در فینال جام حذفی شکست داد و موفق شد در کمتر از 10 روز به دو جام داخلی فوتبال اسپانیا برسد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین