قتل پس از مصرف قرص روان‌ گردان

قتل پس از مصرف قرص روان‌ گردان

قاتل ٤٨ساله‌ای که پس از قتل پسردایی میان‌سالش متواری شده بود، بعد از تسلیم‌شدن به پلیس ادعا کرد، چیزی از صحنه قتل به یاد ندارد. ساعت ٥:٤٥، ٢٥ اردیبهشت امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ وقوع جنایت در منطقه سعادت‌آباد – میدان بهرود به کلانتری ١٦٣ ولنجک اعلام شد.
کد خبر: ۱۸۰۱۱
بازدید : ۸۳۶
۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴
قاتل ٤٨ساله‌ای که پس از قتل پسردایی میان‌سالش متواری شده بود، بعد از تسلیم‌شدن به پلیس ادعا کرد، چیزی از صحنه قتل به یاد ندارد. ساعت ٥:٤٥، ٢٥ اردیبهشت امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ وقوع جنایت در منطقه سعادت‌آباد – میدان بهرود به کلانتری ١٦٣ ولنجک اعلام شد.

به گزارش شرق، با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ٢٧ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. با حضور تیم بررسی صحنه جنایت اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی و انجام بررسی‌های اولیه، مشخص شد مقتول به علت ورود جسم تیز به ناحیه چپ سینه و جراحت شدید قلب، جانش را از دست داده است. همسر مقتول که موضوع مرگ شوهر ٥٠ساله‌اش به نام کاظم را به پلیس اعلام کرده بود، پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی ضمن معرفی پسرعمه همسرش به نام محمدهادی ٤٨ساله به‌عنوان عامل جنایت، به کارآگاهان گفت: پسرعمه همسرم از حدود ١٠ شب قبل از جنایت به‌عنوان میهمان به خانه ما آمده بود.

شب دهم محمدهادی به همراه ما به مراسم عروسی یکی از بستگان آمد. ساعت ٢٣ و با پایان مراسم جشن عروسی، هر سه نفرمان به خانه بازگشتیم. من و مادرم برای استراحت به یکی از اتاق‌ها و محمدهادی نیز به همراه همسرم به اتاقی دیگر رفتند. حدودا ساعت ٥:٣٠، با شنیدن صدای درگیری بیدار شده و به سمت اتاقی که کاظم و محمدهادی در آنجا خوابیده بودند، رفتم. زن جوان اضافه کرد: پس از باز کردن در اتاق، ناگهان محمدهای را روی سینه همسرم مشاهده کرده که دستانش روی دهان همسرم بود.

 از شدت ترس شروع به جیغ  کشیدن کردم که محمدهادی با اسلحه کمری و چاقوی خون آلود به سمت من حمله ور شد و مرا مجبور به سکوت کرد. وی پس از سرقت تمامی طلا و جواهرات داخل دستانم و همچنین سایر طلاجات و وجوه نقد داخل خانه به سرعت از خانه خارج شد. پس از رفتن او، به سرعت خودم را به بالای سر همسرم رساندم اما او دیگر زنده نبود. با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با شناسایی اعضای خانواده مقتول به تحقیق از آنها پرداختند. همچنین هم‌زمان با انجام تحقیقات از خانواده متهم، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی اقدام به ارائه مشاوره به اعضای خانواده متهم برای همکاری آنها با پلیس کردند. سرانجام روز یکشنبه، متهم با مراجعه به اداره دهم خودش را به‌عنوان قاتل معرفی کرد.

متهم در اعترافات اولیه با انکار همراه‌داشتن هرگونه اسلحه کمری، با طرح ادعای مصرف قرص‌های روانگردان در شب جنایت، به کارآگاهان گفت: با معرفی مقتول در یک شرکت خصوصی مشغول به کار شده بودم اما پس از گذشت چند روز، مدیر شرکت با من تسویه‌حساب کرد و من مجددا بی‌کار شدم. به اصرار پسر دایی‌ام، کاظم، چند روزی در منزل آنها بودم تا اینکه روز جمعه مقتول و همسرش به عروسی دعوت شدند. پیش از رفتن به عروسی، برای تهیه شربت و قرص متادون به مطب پزشک رفتم اما مطب بسته بود. پس از خارج‌شدن از مطب، چند فروشنده مواد با مشاهده حالت پریشان من، به من پیشنهاد مصرف مواد کردند اما به آنها گفتم که در حال ترک هستم به همین دلیل آنها یک قرص روانگردان به من دادند.

 پس از بازگشت از عروسی، اقدام به خوردن قرص کرده و پس از مدت کوتاهی، دیگر نمی‌دانم که چگونه اقدام به ارتکاب جنایت و سرقت کردم. سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: تحقیقات برای بررسی صحت اظهارات متهم در مراحل ابتدایی و مقدماتی قرار دارد، مکرم افزود: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس حسین‌پور، صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و مشخص‌شدن انگیزه اصلی جنایت در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه