دستگیری 35 دختر و پسر مست و نیمه عریان در یک باغ

دستگیری 35 دختر و پسر مست و نیمه عریان در یک باغ

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: ٣٥ دختر و پسر نیمه‌عریان در پارتی شبانه در باغی در اطراف قزوین، دستگیر شدند.
کد خبر: ۱۸۱۱۷
بازدید : ۱۴۸۶۳
۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱
دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: ٣٥ دختر و پسر نیمه‌عریان در پارتی شبانه در باغی در اطراف قزوین، دستگیر شدند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین‌صادقی‌نیارکی در گفت‌وگو با «میزان»، اظهار کرد: بیش از ٣٠ نفر از دختران و پسران که بدون داشتن هیچ‌گونه رابطه‌ای به بهانه شرکت در جشن فارغ‌التحصیلی در حال رقص و پایکوبی بودند، دستگیر و مجازات شدند.

وی ادامه داد: به دنبال وصول گزارشی مبنی بر اختلاط تعداد زیادی دختر و پسر جوان در ویلایی در اطراف قزوین، بلافاصله با صدور دستوراتی از سوی بازپرس کشیک دادسرای عمومی و انقلاب قزوین، همه شرکت‌کنندگان در پارتی مذکور، جلب شدند.

صادقی‌نیارکی از اجرای حکم شلاق برای همه متهمان فردای روز دستگیری خبر داد و افزود: به دنبال ارسال پرونده متهمان به دادگاه، با تشکیل جلسه فوق‌العاده، هر یک از متهمان به ٩٩ ضربه شلاق تعزیری محکوم شدند که حکم صادره در همان روز درباره آنها اجرا شد.

وی اظهار کرد: اجرای حکم شلاق نام‌بردگان توسط پلیس امنیت اخلاقی به اجرا درآمد تا درس عبرتی باشد برای افرادی که مبادرت به هنجارشکنی و حیاط خلوتی برای رفتارهای هنجارشکنانه خود ایجاد می‌کنند.

دادستان قزوین یادآور شد: از طریق تریبون‌های مختلف به‌ویژه رسانه‌ها نسبت به حرمت‌شکنی برخی جوانان هشدار لازم و جدی را داده‌ایم و به هیچ‌کس اجازه نخواهیم داد تا با اعمال مجرمانه‌اش، فضای اسلامی شهر و جامعه را مخدوش کند.

صادقی‌نیارکی با بیان اینکه خانواده‌ها باید مراقب فرزندان خود باشند تا در دام گروه‌های فساد اجتماعی نیفتند، خاطرنشان کرد: دستگیری این تعداد دختر و پسر جوان آن هم به صورت نیمه‌عریان و در حال مصرف مشروبات و اعمال منافی عفت، موجب جریحه‌دارشدن اذهان و افکار عمومی شده بود و می‌طلبید بار دیگر اقتدار دستگاه قضائی در رسیدگی سریع همراه با دقت و کیفیت اعمال شود که بحمدالله در زمانی کمتر از ٢٤ ساعت کار بازجویی، انجام تحقیقات، تشکیل جلسه دادگاه، صدور رأی و اجرای حکم به انجام رسید.

این مقام قضائی با بیان اینکه «برگزاری پارتی‌های شبانه در باغ‌ها و ویلاهای حاشیه شهر به دلیل احساس امنیت کاذبی است که برگزارکنندگان آن می‌کنند»، تصریح کرد: اجرای طرح برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و مصادیق بی‌حجابی در دستور کار دادستانی قزوین قرار دارد و در این راستا از ابتدای سال جاری اگر سرنشینان خودروها رعایت حجاب شرعی را نکنند یا اقدام به مزاحمت برای بانوان، دور‌دورکردن و آلودگی صوتی کنند، خودروشان متوقف شده و مدتی طولانی را در پارکینگ خواهد بود.

وی اضافه کرد: همچنین رستوران‌ها، تالارها و مراکز پذیرایی‌ای که اقدام به برگزاری مراسم به شکل مختلط کنند یا در صورت کشف و مشاهده مشروبات الکلی، پلمب خواهند شد.

دادستان قزوین تصریح کرد: جوانان و نوجوانان باید به عواقب اعمال مجرمانه خود آگاه باشند، چراکه دستگیری افراد در پارتی‌های مختلط و محکومیت و مجازات برای آنان سابقه کیفری محسوب می‌شود و برای آینده تحصیلی و شغلی‌شان مشکل‌ساز خواهد بود.

قاضی صادقی‌نیارکی همچنین با اشاره به اینکه دستگاه قضائی مخالف شادی مردم نیست و حتی معتقد است باید شرایط و امکانات بیشتری برای تفریح و شادی جوانان و خانواده‌ها مهیا شود، بیان کرد: دستگاه قضائی از آزادی‌های مشروع و ایجاد فضاهایی برای شادی مردم حمایت می‌کند، اما این به آن معنا نیست که عده‌ای هنجارشکن با اقدامات خلاف قانون و شرع در پوشش عناوینی مانند آزادی، تفریح به بهانه‌های مختلف مانند جشن تولد، دانش‌آموختگی، میهمانی و... مبادرت به سوءاستفاده از دختران و پسران کنند یا جرائم دیگری مانند مصرف مشروبات الکلی، استفاده از مواد، قرص یا داروهای روان‌گردان و نیروزا، رقص و پایکوبی‌های مختلط و... را مرتکب شوند و از این‌گونه اعمال کثیف نیز فیلم و عکس تهیه کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه