جزئیاتی جدید از خودکشی خواننده راک

جزئیاتی جدید از خودکشی خواننده راک

هادي پاكزاد مرد ٣٤ ساله‌اي كه قبل از خودكشي وصيتنامه‌اش را همراه با متن تعدادي از ترانه‌هايش روي ديوارهاي خانه نوشت و گوشي تلفن همراهش را روشن كرد تا دوربين موبايل شاهد ثبت لحظه خودكشي‌اش باشد.
کد خبر: ۱۸۲۲۱
بازدید : ۱۵۲۳۶
۰۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۶
جسد خواننده راك مشهدي بعد از ٢٤ ساعت در خانه‌اش پيدا شد.

هادي پاكزاد مرد ٣٤ ساله‌اي كه قبل از خودكشي وصيتنامه‌اش را همراه با متن تعدادي از ترانه‌هايش روي ديوارهاي خانه نوشت و گوشي تلفن همراهش را روشن كرد تا دوربين موبايل شاهد ثبت لحظه خودكشي‌اش باشد.

پليس در بازرسي از گوشي تلفن همراه او تعدادي فيلم با موضوع خودكشي پيدا كرد كه گويا در روزهاي قبل از خودكشي دانلود شده بود.

اين حادثه در ساعت ٦:٥٠ دقيقه عصر روز جمعه (٢٤ ساعت بعد از حادثه) به پليس مشهد گزارش شد.

بررسي كارشناسان پزشكي قانوني حكايت از اين داشت كه هادي قبل از خودكشي تعداد زيادي قرص مصرف كرده است. قرص‌هايي كه مصرف آن لحظه به لحظه او را به سمت مرگ پيش مي‌برده است.

او در كليپ‌هاي گرفته شده از خانواده‌اش خواسته بود تا پاي صحبت‌هايش بنشينند و دليل اصلي خودكشي او را بدانند.

برادر اين خواننده در گفت‌وگو با پليس جنايي گفته بود: «برادرم به تنهايي زندگي مي‌كرد. ما همگي از او بي‌خبر بوديم. روز بعد از حادثه رفتم تا از او خبري بگيرم اما هر‌چه زنگ زدم كسي در خانه را باز نكرد. ناچار شديم در خانه را بشكنيم و وارد شديم اما با جسد برادرم روبه‌رو شديم.

علي باغفر يكي از موزيسين‌هاي مشهدي درباره او مي‌گويد: « هادي مدت سه سال است كه از همسرش جدا شده است. اين جدايي ضربه‌هاي عاطفي فراواني را به او وارد كرد. خانواده او از نظر مالي وضعيت متوسطي داشتند اما خودش در كار بسازوبفروش بود و وضع مالي خوبي داشت. البته اين اواخر با يكي دونفر از دوستان‌مان درباره شكست مالي‌اش صحبت كرده بود.»

او درباره مشكلات هادي با خانواده‌اش مي‌گويد: «خانواده هادي سنتي بودند و او زندگي مدرني داشت. كسي كه نوازنده و ترانه سراي سبك راك باشد نمي‌تواند در قالب‌هاي سنتي زندگي كند. او با وجود علاقه فراواني كه به خانواده داشت نمي‌توانست با آنها زندگي كند، شكست عاطفي در زندگي با همسرش او را تنها و تنهاتر كرد. از طرفي نمي‌توانست با خانواده‌اش ارتباط برقرار كند، خانواده‌اي كه تلاش‌شان براي نزديك شدن به او بي‌نتيجه بود. همين‌طور تلاش‌هاي بي‌نتيجه او براي رسيدن به جايي كه بتواند خودش را به خانواده‌اش ثابت كند، تاثير مستقيم در خودكشي‌اش داشت. نخستين آلبوم او بعد از ١٣ سال مجوز انتشار گرفت و اين زمان كمي براي افسردگي نيست. البته او از مدت‌ها قبل قرص روانگردان استفاده مي‌كرد كه اين هم در پيش رفتن او به سمت خودكشي موثر بود.

يكي ديگر از دوستان نزديك هادي پاكزاد كه نخواست نامش فاش شود گفت: «هادي در دانشگاه رشته الكترونيك خوانده بود و در زندگي با مسائل برخورد منطقي داشت. هيچ كس فكرش را نمي‌كرد كه يك روزي اين كار را انجام دهد. او چند بار با زبان طنز و خنده درباره خودكشي و كليپ‌هايي كه فيلمبرداري كرده بود صحبت كرده بود اما امكان نداشت كسي به اين موضوع پي ببرد كه ممكن است حرف‌هاي هادي واقعي باشد. »

هادي پاكزاد متولد ۱۳۶۱ در شهر مشهد بود و فعاليت‌هاي هنري خود را از سال ۱۳۸۱ در زمينه موسيقي راك آغاز كرده بود. او از نخستين خواننده‌هاي سبك راك و آلترناتيو در ايران است كه قبل از علاقه‌مندي به موسيقي راك به اشعار كلاسيك و نوشته‌هاي فلسفي علاقه داشت. او در سال ۲۰۰۰، بعد از كسب تجربه يادگيري پيانو و گيتار، در يك استوديوي خانگي و با كمك موسيقيدان‌هاي محلي شروع به توليد نخستين آلبومش كرد. تمام اشعار آهنگ‌هاي اين آلبوم توسط خودش سروده شده و به خاطر نبود جو فرهنگي مناسب اسم اين آلبوم را «سرزمين وحشت» مي‌گذارد. خيلي زود هم به خاطر سبك منحصر به فردش معروف مي‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین