انتقام‌گیری جنایت افغانستان با قتل در تهران

انتقام‌گیری جنایت افغانستان با قتل در تهران

مردی که عمویش در افغانستان در نزاعی به قتل رسیده بود، در تهران یکی از اقوام قاتل را به قتل رساند.
کد خبر: ۱۸۳۷۴
بازدید : ۱۶۵۳
۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
مردی که عمویش در افغانستان در نزاعی به قتل رسیده بود، در تهران یکی از اقوام قاتل را به قتل رساند.

به گزارش شرق، خبر قتل فردی ساعت ٧:٣٠ روز یکشنبه هفته جاری از طریق مسئولان بیمارستان شهید ضیائیان، به پلیس اعلام شد و با حضور مأموران کلانتری در بیمارستان و انجام تحقیقات اولیه، مشخص شد جوانی افغان به‌ نام عبدالباری (٢٢ساله) به علت اصابت ضربه چاقو به قفسه سینه و ایجاد جراحت شدید در قلب فوت شده است.

جوانی افغان به نام «اسلام» در بیمارستان با مراجعه به کارآگاهان خودش را برادر مقتول معرفی و بیان کرد: «ساعت یک بامداد امروز –روز حادثه -برادرم به منزل ما در منطقه فلاح آمد و پس از زدن زنگ خانه، از من خواست تا جلو در بروم. در کمتر از چند دقیقه جلو در رسیدم که ناگهان با بدن نیمه‌جان برادرم روبه‌رو شدم که روی زمین افتاده و خون زیادی از وی رفته بود».

کارآگاهان با توجه به اظهارات این شخص به محل زندگی او در منطقه فلاح رفتند و همسر وی نیز اظهارات این مرد را تأیید کرد. آنان در ادامه رسیدگی به پرونده، با مراجعه به محل کار مقتول در یک مغازه مرغ‌فروشی واقع در منطقه سه‌راه‌آذری، به تحقیق از صاحب مغازه پرداختند و اطلاع پیدا کردند مقتول ساعت ٢١:٣٠ روز قبل از قتل با پسرعمویش به نام ذبیح از مغازه خارج شده بود.
پسرعموی عبدالباری به نام ذبیح ضمن تأیید اظهارات صاحبکار مقتول مبنی بر مراجعه وی به مغازه برای ملاقات با مقتول، بیان کرد عبدالباری را در مقابل مغازه محل کارش ملاقات کرده اما پس از آن خبری از وی ندارد.

کارآگاهان اطلاع پیدا کردند مقتول همراه چند افغان دیگر در خانه‌ای مجردی در منطقه فلاح زندگی می‌کرد. مأموران با شناسایی این محل به آنجا مراجعه کردند و فهمیدند ذبیح همراه فرد دیگری به نام ضیاءالدین در این خانه سکونت دارند اما ذبیح این موضوع را به مأموران نگفته بود و از طرفی گوشی تلفن همراه ضیاءالدین نیز خاموش بود و خودش هم در خانه حضور نداشت.

افسران جنایی به نحوه چیدمان وسایل منزل در این خانه مجردی مشکوک و پس از بررسی دقیق محل موفق به کشف آثار به‌جای‌مانده از درگیری منجر به جنایت شدند. به‌این‌ترتیب کذب‌بودن اظهارات برادر مقتول مبنی بر وقوع جنایت در منطقه فلاح محرز و وی دستگیر و برای تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

با انتقال هم‌زمان «اسلام» و «ذبیح» به پلیس، مشخص شد اسلام به‌دروغ خودش را برادر مقتول معرفی کرده و هیچ نسبت خانوادگی یا فامیلی‌ای با مقتول ندارد. ذبیح نیز به‌ناچار واقعیت را به زبان آورد و گفت در زمان وقوع جنایت، در خانه در حال استراحت بود و قتل از سوی دیگر هم‌اتاقی آنها یعنی ضیاءالدین انجام شده و ذبیح و اسلام قصد داشتند با ارائه اطلاعات نادرست به کارآگاهان و ایجاد انحراف در مسیر تحقیقات، زمینه فرار ضیاءالدین از کشور را فراهم کنند.

کارآگاهان با توجه به اطلاعات به‌دست‌آمده و شناسایی دقیق قاتل، مطلع شدند ذبیح قصد دارد به مقصد مرزهای شرقی کشور از تهران خارج و از آنجا به افغانستان متواری شود به‌همین‌دلیل با شناسایی محل دقیق تردد متهم در محدوده میدان آزادی، وی ساعت شش صبح دیروز دستگیر شد و پس از انتقال به پلیس آگاهی، به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

متهم در اعترافاتش درباره انگیزه‌ خود از انجام جنایت و نحوه انجام آن به کارآگاهان گفت: «سال گذشته عموی من در نزاعی از سوی تعدادی از بستگان نزدیک مقتول به قتل رسید تا اینکه امسال، پس از آمدن به ایران با مقتول هم‌اتاقی شدم. هنوز به‌ دلیل کشته‌شدن عمویم از سوی بستگان مقتول، کینه به دل داشتم تا اینکه تصمیم گرفتم با کشتن عبدالباری انتقام مرگ عموی خود را بگیرم. به همین علت، شب قبل از جنایت با محل کار خود تسویه‌حساب کامل کردم و پس از آن در شب جنایت و زمانی‌که ذبیح و مقتول خواب بودند، با یک ضربه چاقو عبدالباری را کشتم و از محل متواری شدم».

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: «تحقیقات درباره پرونده در مراحل مقدماتی قرار دارد و متهم اصلی به اتهام قتل با قرار بازداشت موقت و دو متهم دیگر پرونده نیز به اتهام ارائه اظهارات کذب و دروغین به پلیس و ایجاد انحراف در مسیر تحقیقات، با صدور قرار قانونی بازداشت هستند و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند».
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین