"هشدار حمله" در محل حمله تروریستی "نیس"

"هشدار حمله" در محل حمله تروریستی "نیس"

کد خبر: ۲۱۷۲۸
بازدید : ۱۱۹۹
۲۵ تير ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۷
«برنار کزنوو» وزیر کشور فرانسه که به شهر نیس در جنوب فرانسه و محل حمله شب گذشته سفر کرده است، سطح امنیتی را در وضعیت «هشدار حمله» در سراسر منطقه اعلام کرد.
 
به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه فرانسوی «لو موند» نوشت، کزنوو در سفر به نیس سطح طرح امنیت ملی موسوم به «ویژیپیرات» (Vigipirate) را در منطقه «آلپ ماریتیم» تا وضعیت «هشدار حمله» بالا برد.
 
وزیر کشور فرانسه اعلام کرد: ما با تروریست هایی در جنگیم که می خواهند به هر قیمت و با خشن ترین شکل ما را هدف قرار دهند.
 
وی همچنین با اعلام پشتیبانی از نیروهای امداد و پلیس از تقویت اقدامات پلیس برای بازگرداندن هر چه سریعتر اجساد به خانواده قربانیان خبر داد.
 
به گزارش ایرنا، در ساعات اولیه بامداد 25 تیر ماه به وقت تهران، هنگام برگزاری مراسم جشن و شادمانی روز ملی فرانسه در شهر نیس در جنوب این کشور، یک کامیون به رانندگی یک فرانسوی تونسی تبار به جمعیتی که در در حال ترک این مراسم بودند، هجوم برد و در مسیری دو کیلومتری، افراد بی شماری را زیر گرفت و بسیاری را به رگبار بست.
 
در این حمله 84 نفر جان خود را از دست دادند و حال 18 نفر از 100 مجروح این حمله، وخیم گزارش شده است.
 
«فرانسوآ اولاند» رئیس جمهوری فرانسه حمله مرگبار به شهر نیس را حمله ای تروریستی خواند و از تمدید سه ماهه وضعیت اضطراری که پس از حملات تروریستی 13 نوامبر (22 آبان) آغاز شده، خبر داد.
 
وی همچنین بر افزایش اقدامات کشورش در هدف قرار دادن مواضع گروه های تروریستی تاکید کرد.
 
کمیسیون تحقیق پارلمانی فرانسه هفته گذشته در گزارشی اعلام کرده بود: بطور کلی اعلام وضعیت فوق العاده در این کشور و عملیات «سانتینل» (گشت شهری پلیس) که دستور آن پس از حملات تروریستی صادر شد، تاثیری «محدود بر امنیت ملی» داشته است.
 
نمایندگان پارلمان فرانسه کاهش تعداد سرازان عملیات سانتینل و به جای آن تقویت طرح امنیت ملی موسوم به «ویژیپیرات» (Vigipirate) را با بکار گیری دو هزار پلیس و نیروی انتظامی خواسته بودند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین