تصمیم روز چهارشنبه اردوغان

تصمیم روز چهارشنبه اردوغان

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد روز چهارشنبه پس از نشست شورای امنیت ملی و جلسه هیات کابینه، تصمیم مهمی را اعلام خواهند کرد.
کد خبر: ۲۲۱۰۴
بازدید : ۸۴۶
۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۳
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد روز چهارشنبه پس از نشست شورای امنیت ملی و جلسه هیات کابینه، تصمیم مهمی را اعلام خواهند کرد.
 
به گزارش خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه خطاب به مردم در مقابل منزلش در منطقه کسیکلی استانبول گفت: "دولت در حال حاضر در آمادگی کامل به سر می برد و روز چهارشنبه ان شاء الله نشست شورای امنیت ملی را برگزار خواهیم کرد. پس از آن نیز نشست کابینه را برگزار و سپس تصمیم مهمی را اعلام خواهیم کرد".
 
وی در مورد درخواست اعدام کودتاگران از سوی مردم هم اظهار داشت: "ترکیه یک دولت دموکراتیک و قانونمند است. در چنین دولتی نمی توان نسبت به درخواست مردم بی تفاوت بود. مجلس مناسب ترین مکان برای بررسی این درخواست مردم است. احزاب سیاسی در همین مجلسی که از سوی کودتاگران بمباران شد در این مورد بهترین تصمیم را خواهند گرفت و من نیز آن را تایید خواهم کرد".
 
او در ادامه ضمن تاکید بر اینکه در داخل دولت نمی توان دولت دیگری تشکیل داد تصریح کرد: نقشه‌های آنها ناکام ماند و حال وقت آن است که حساب پس بدهند.
 
وی با بیان اینکه پرونده های لازم برای عودت فتح‌الله گولن از آمریکا توسط وزارت دادگستری کشور درحال جمع‌آوری است گفت: "تمام رسانه های ملی به جز چند تا از آنها اتحاد داشتند، اما از رسانه های بین المللی برخی با پنسیلوانیا دیدار داشتند، از اینجا به آنها می گویم، ای رسانه های آمریکایی در واقعه 11سپتامبر اگر یکی از رسانه ها می رفت و با بن لادن مصاحبه می کرد واکنش شما چگونه می بود؟ اما به خانه 400 هکتاری کسی که در ترکیه اقدام به کودتا کرده می روید و با او مصاحبه می کنید. امروز با شبکه سی ان ان نیز مصاحبه داشتم و این موضوع را مطرح کردم، دنیا باید از این موضوع آگاه شود".
 
اردوغان با اشاره به نفوذ این گروه تروریستی در دستگاه قضایی و نظامی کشور اظهار داشت: از برخی صلب مسئولیت شد و افراد جدید جایگزین شدند، در جلسه روز چهارشنبه این موضوع را بررسی خواهیم کرد و همانطور که پیشتر گفته بودم به تمام رخنه‌گاه های آنها دست خواهیم یافت.
برچسب ها: چهارشنبه اردوغان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین