توهین‌های نژادپرستانه به یک بازیگر زن در توییتر

توهین‌های نژادپرستانه به یک بازیگر زن در توییتر

کد خبر: ۲۲۱۴۶
بازدید : ۹۸۰
۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶
توهین‌های نژادپرستانه به یک بازیگر زن در توییترلزلی جونز بازیگر سیاه‌پوست فیلم «شکارچیان روح» تازه‌ترین قربانی هتاکی‌های آنلاین در شبکه اجتماعی توئیتر شد.
 
به گزارش خبرآنلاین، «شکارچیان روح» از آغاز امر فیلمی پرحاشیه بود. در گام نخست انتخاب بازیگران زن برای ایفای نقش‌های اصلی فیلم موج گسترده‌ای از اعتراض به وجود آورد. معترضان با راه‌انداختن کمپین موفق شدند تا تریلر فیلم را به نامحبوب‌ترین ویدئوی تاریخ یوتیوب بدل کنند.
 
این فیلم در نهایت هفته پیش در آمریکا اکران شد و این بار پیکان حملات به سوی یکی از بازیگران زن فیلم نشانه رفت و بسیاری در توئیتر او را هدف هتاکی‌های نژادپرستانه قرار دادند.
 
موج توئیت‌های نژادپرستانه در این باره دوشنبه غروب سرازیر شد که بسیاری از آن‌ها مستقیماً به لزلی جونز اشاره می‌کردند. جونز در این رابطه گفت: «بسیار ناراحت کننده است. انگار که بسیاری از این توئیت‌ها را کودکانی نادان و بی‌ادب نوشته‌اند. باید از خودت متنفر باشی که بتوانی این چنین تنفر را بیان کنی. من حتی در سخت‌ترین روزهای زندگی خود نیز قادر نیستم این حد از تنفر و بیزاری را بروز دهم.»
 
او در ادامه افزود: «پیش از این تعجب می‌کردم که چرا برخی چهره‌های مشهور در توئیتر حضور ندارند، اکنون دلیل آن را به خوبی می‌فهمم.»
 
جونز ماه مارس پس از حملاتی مشابه تصمیم به خروج از شبکه‌های اجتماعی گرفته بود، اما پل فیگ کارگردان «شکارچیان روح» او را مجاب به ماندن می‌کند.
 
فیگ دوشنبه در پاسخ به این هتاکی‌ها نوشت: «لزلی جونز یکی از بهترین افرادی است که می‌شناسم. هر حملۀ شخصی به این بازیگر حمله‌ای به کل ماست.» او مردم را تشویق کرد که با هشتگ «عشق برای لزلی جونز» او را حمایت کنند.
 
شگفت این که حتی منتقد فیلم نشریه گاردین نیز از حملات آنلاین این افراد در امان نماند. این منتقد از پنج ستاره ممکن به «شکارچیان روح» چهار ستاره داده بود.
 
توئیتر هنوز واکنشی به این رویداد نشان نداده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین