شب کودتای ترکیه در وزارت خارجه چه گذشت؟

شب کودتای ترکیه در وزارت خارجه چه گذشت؟

کد خبر: ۲۲۳۵۳
بازدید : ۸۵۳
۳۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۵
رحیم پور با بیان این که کودتا در ترکیه با استفاده از فرصت شب و همچنین تعطیلات روزهای شنبه و یکشنبه عملیاتی شده بود، افزود: در تهران هم دو عنصر شب و تعطیلات جمعه وجود داشت اما هیچکدام مانع از فعالیت و بررسی بی وقفه تحولات در کشور همسایه نشد.

معاون آسیایی وزیر امور خارجه ادامه داد: از ساعت 11 جمعه شب ستاد بررسی کودتا در وزارت امور خارجه شکل گرفت و شخص دکتر ظریف زودتر از همه خبرهای مربوط به این رخداد را از سفارت ایران در ترکیه و نهادهای موثر ایران در آن کشور دریافت کرد.

رحیم پور با بیان این که وزارت خارجه از قسمت های مختلف شهر اطلاعات لازم را دریافت می کرد، اظهار داشت: به سرعت کار را برای تحلیل اوضاع و موضع گیری کار را شروع کردیم که در نوع خود یک نمونه موفق بود.

وی اضافه کرد: در حالی که شب وتعطیل بود اما نهادهای مربوطه به سرعت فعال شدند و با سفارت و وزارت امورخارجه همکاری کردند و هریک وظایف محوله را به خوبی انجام دادند.

معاون آسیایی با یادآوری اختلاف یک و نیم ساعته بین ایران و ترکیه افزود: کارها به دقت تا ساعت 7 صبح دنبال شد و شخص دکترظریف فقط نیم ساعت توانست استراحت کند و بقیه اعضای ستاد نیز اینگونه بودند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین