در برنامه دیشب 90 چه گذشت؟

در برنامه دیشب 90 چه گذشت؟

سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس در گفت‌و‌گوی تلفنی پس از اینکه با سوال مجری برنامه 90 مبنی بر اینکه با وزیر ورزش رابطه نزدیکی دارد، روبرو شد با کنایه پاسخ فردوسی پور را داد.
کد خبر: ۲۵۹۴
بازدید : ۱۷۴۱
۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۳
سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس در گفت‌و‌گوی تلفنی پس از اینکه با سوال مجری برنامه 90 مبنی بر اینکه با وزیر ورزش رابطه نزدیکی دارد، روبرو شد با کنایه پاسخ فردوسی پور را داد.

به گزارش فارس، برنامه 90 شب گذشته روی آنتن رفت و به بررسی اتفاقات فوتبال کشورمان در هفته سوم لیگ برتر پرداخت.
 
در ابتدای برنامه آیتم 90 درجه پخش شد و در یکی از قسمت‌های آن حذف 3 کلمه در درج نام بازیکن استقلال یعقوب کریمی (یعقوب کری) باعث شد، که این موضوع سوژه این آیتم شد تا پسر وزیر امور خارجه آمریکا روی نیمکت استقلال بنشیند!
 
سوال پیامکی این برنامه به عملکرد پرسپولیس و اینکه برانکو می‌تواند قرمزپوشان را از این وضعیت خارج کند، اختصاص داشت.
 
مخاطبان برنامه دو گزینه بله و خیر را پیش رو داشتند.
 
انتشار رای مخاطبان برنامه 90 مشخص کرد که مخاطبان این برنامه به برانکو رای اعتماد داده‌اند اما این رای چندان قاطعانه نبوده است.
 
59 درصد اعتقاد داشتند که برانکو می‌تواند پرسپولیس را از این وضعیت خارج کند و 41 درصد هم خروج قرمزپوشان از این شرایط توسط برانکو را ناممکن دانستند.
 
در ادامه برنامه رقابت‌های لیگ برتر و پخش آن از شبکه‌های سیما به تصویر کشیده شد.
 
گزارشی از دیدار سپاهان و پرسپولیس پخش شد و شکست 4 بر 2 قرمزپوشان مقابل مدافع عنوان قهرمانی زیر ذره‌بین قرار گرفت.
 
شکست پرسپولیس در این بازی باعث شد تا این تیم برای اولین بار در تاریخ قعرنشین لیگ شود.
 
یاد و خاطره مهدی نفر خبرنگار خبرگزاری فارس و صدا و سیما به مناسبت سالگرد درگذشتش گرامی داشته شد و کلیپی کوتاه از وی پخش شد.
 
آنالیز دیدار سپاهان - پرسپولیس پخش شد.
 
در این دیدار حاج صفی بازیکن تیم فوتبال سپاهان به عنوان برترین بازیکن شناخته شد و فضای پشت سر رامین رضائیان در منطقه راست پرسپولیس که بارها خالی می‌ماند پاشنه آشیل تیم برانکو بود.
 
کارشناس داوری سپاهان - پرسپولیس پخش شد.
 
اصغر باقریان مدیرعامل باشگاه سپاهان روی خط تلفنی برنامه 90 آمد و درباره محرومیت دو بازیکن خارجی این تیم صحبت‌هایی را مطرح کرد.
 
اصغر باقریان مدیرعامل باشگاه سپاهان درباره مشکلات حضور پادوانی و شیمبا گفت: ایجنت این دو بازیکن آقای حجی مجوز رسمی از فیفا و فدراسیون فوتبال را دارد و باشگاه برزیلی در فدراسیون فوتبال برزیل و فیفا ثبت شده است ما مکاتبات خود را از طریق فیفا و فدراسیون فوتبال برزیل چک کردیم و مشکلی از این بابت وجود ندارد.
 
مدیرعامل سپاهان در مورد اینکه یک بازیکن نباید بیشتر از دو بار بصورت قرضی منتقل شود اظهار داشت: تمام ترانسفرها از طریق فدراسیون چک می‌شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد اما چون تیم در اردوی ترکیه حضور داشت و این دو بازیکن دیر به اردو ملحق شدند و دو روز مانده به نقل و انتقالات رسمی فیفا مدارک به فیفا ارسال شد گویا نقصی در پرونده وجود داشته اما ما امروز آخرین مکاتبات را از طریق سپاهان و باشگاه برزیلی و فدراسیون فوتبال انجام داده‌ایم ولی کمیته نقل و انتقالات فیفا اعتقاد دارد در زمان مقرر مدارک ارسال نشده و به دلیل نقص در پرونده این مشکلات به وجود آمده است و امیدواریم و مطئنم این مشکل حل خواهد شد.
 
وی در مورد بازگشت نویدکیا به ترکیب سپاهان گفت: من به صورت غیر مستقیم صحبت‌هایی با ایشان انجام دادم و مطمئن باشید طی چند روز آینده ایشان در تیم حضور پیدا خواهند کرد.
 
باقریان در پایان در مورد ترانسفر حاج‌صفی و شریفی که قرار است به راپید‌ وین و بوندس‌لیگا منتقل شوند، گفت: اگر پیشنهادی به صورت رسمی به باشگاه ارسال شود بررسی می‌کنیم اما همچنان چنین اتفاقی رخ نداده است و در صورت مکاتبات مستقیم مطمئن باشید بهترین جمع‌بندی را خواهیم داشت.
 
علی اکبر طاهری هم میهمان تلفنی برنامه 90 بود و صحبت‌هایی را درباره شرایط باشگاه پرسپولیس و قعرنشینی این تیم و ضعیت برانکو مطرح کرد.
 
علی‌اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با برنامه 90 پس از اینکه با سؤال مجری برنامه مبنی براینکه پرسپولیس با اقتدار قعرنشین لیگ برتر است، اظهار داشت: خواهشمندم ادبیاتی به کار نبرید که دل هواداران مشوش شود و بگویید که پرسپولیس با اقتدار ته جدول است.
 
وی در واکنش به این سؤال که اگر شما در سؤال پیامکی برنامه شرکت کنید، رأی به موفقیت برانکو می‌دهید یا خیر گفت: اگر من به جای شما بودم قطعاً چنین سؤالی را مطرح نمی‌کردم و خودمان را در بحران قرار نمی‌دادم. در حال حاضر تیم شرایطی دارد که می‌تواند جایگاه مناسب را به دست آورد. هواداران ما که یار اصلی ما هستند با حضورشان در ورزشگاه در این باره کمک خواهند کرد و ما در تیم شش هفت بازیکن جوان و جدید داریم که ان‌شاءالله با هماهنگی در آینده می‌توانیم موفق شویم.
 
طاهری در پاسخ به این سؤال که وضعیت برانکو به چه شکل خواهد بود و باشگاه از وی با توجه به نتایج به دست آمده پرسپولیس حمایت می‌کند، گفت: نه تنها بنده بلکه هیأت مدیره هم همیشه پشتیبان برانکو و کادرفنی هستند و ایشان کارشان را به نحو احسن انجام می‌دهند.
 
سرپرست پرسپولیس درباره رتبه پرسپولیس در انتهای فصل گفت: خیلی زود است تا در این باره اظهارنظر کنیم.
 
وی در واکنش به اینکه دلیل اینکه حکم مدیرعاملی برای وی زده نمی‌شود، دو شغله بودنش است، گفت: در حال حاضر قرار است بنده به طور تمام وقت در خدمت پرسپولیس باشم و ان‌شاءالله به زودی این اتفاق خواهد افتاد و دو شغله محسوب نمی‌شوم.
 
طاهری درباره برداشت مبلغ 3 میلیارد تومان از صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان گفت: متأسفانه انتشار این خبر نگرانی‌هایی را ایجاد کرد و شرکت‌هایی که در مجموعه این صندوق هستند، شرکـت‌هایی با ماهیت سرمایه‌گذاری‌اند و این مطلب برای الان نیست و حتی بخشی از استادیوم درفشی‌فر هم توسط یکی از شرکت‌های ما سرمایه گذاری شده است، و سایر شرکت‌های ما همچنین ویژگی دارند. من اختیار برداشت 3 میلیارد را نداشتم بلکه هیات مدیره صندوق که بنده عضو آن نیستم با اختیاراتی که طبق قانون داشته اجازه داده به شرکت زیر مجموعه و آن شرکت هم با هماهنگی با هیات مدیره خود به صورت مضاربه و سرمایه‌گذاری به باشگاه مبلغ را داده است و باید این مبلغ با سودش هم بازگردد.
 
سرپرست باشگاه پرسپولیس در واکنش به این سؤال که اگر شما این دو پست نداشتید ( رئیس صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان و سرپرستی پرسپولبس)، چنین اتفاقی رخ می‌داد، گفت: این موضوع و اختصاص 3 میلیارد تومان به باشگاه اصلاً به من ربطی ندارد.
 
طاهری درباره اینکه آیا تکلیف اسپانسر باشگاه پرسپولیس سرانجام مشخص می‌شود، گفت: خوشبختانه باشگاه استقلال از فصل قبل اسپانسر داشته و حامی این تیم بوده است اما متأسفانه مسائلی در باشگاه پرسپولیس وجود داشت که باعث وجود آمدن نوساناتی شد. در اوایل ماه مبارک رمضان بود که هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس مشغول به کار شد و با اسپانسر مذاکراتی را انجام دادیم با توجه به اینکه زیرساخت اقتصادی وجود ندارد سخت است که حامیان مالی را داشته باشیم و قطعاً در میان‌مدت و بلندمدت تدابیری اندیشیده خواهد شد تا این موضوع حل شود.
 
وی درباره اینکه آیا قنبرپور مربی پرسپولیس انتخاب برانکو بوده است، گفت: طبق قراردادی که ما با برانکو داشتیم زمانی که یک مربی کروات به ایران آمد در جلسه با اعضای هیأت مدیره توافق کردیم که ایشان به غیر از دستیار خودش دو دستیار ایرانی را هم داشته باشد که یکی از آنها کریم باقری بود و دیگری هم آقای قنبرپور را معرفی کردیم و با توجه به اینکه ایشان سابقه خوبی هم داشت برانکو وی را پذیرفت و از قنبرپور هم راضی است.
 
طاهری درباره اینکه آیا پرسپولیس در این فصل سقف قرارداد داشت، گفت: در هیأت مدیره هماهنگی‌هایی را انجام دادیم و در این باره سیاست‌هایی را اتخاذ کردیم.
 
ما در لیستی که از طریق برانکو داشتیم، با جدیت به دنبال محمد نوری بودیم اما چون من دیر به باشگاه آمدم، نوری قراردادش را با تیم جدیدش بسته بود و الان هم ارتباط خوبی با هم داریم. محمد نوری هم اذعان داشت و به من می‌گفت که ای کاش زودتر به پرسپولیس می آمدید تا من می‌ماندم.
 
طاهری در بخشی از صحبت‌های خود زمانی که با سوال فردوسی‌پور مبنی بر اینکه وی ارتباط نزدیکی با دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان دارد، روبرو شد، با کنایه به مجری برنامه 90 گفت که شما هم در عرصه ورزش ارتباط نزدیکی با وزیر ورزش دارید!
 
تیم منتخب هفته هم توسط برنامه 90 منتشر شد.

در برنامه دیشب 90 چه گذشت؟ 
گزارشی از دیدار استقلال - ذوب آهن اصفهان پخش شد و شکست 2 بر صفر آبی‌پوشان پایتخت مورد بررسی قرار داده شد.
 
در ادامه مسعود عنایت رئیس دپارتمان داوری فوتبال درباره بابک وسیله‌بر داور دیدار صبا گسترش فولاد و بی احترامی این داور به تماشگر را تایید کرد و گفت که این داور را محروم کرده‌ایم و از تماشاگر هم عذرخواهی می‌کنیم.
 
وی درباره بیانیه برخی باشگاه‌ها درباره قضاوت داوران گفت: به طور مثال صحنه‌های داوری بازی سپاهان - پرسپولیس، مشخص کرد که اشتباه داوری باعث شده که سپاهان بیشتر از پرسپولیس متضرر شود.
 
وی در مورد فغانی هم که به ایران بازگشته است، گفت: هفته چهارم فغانی در لیگ قضاوت دارد و فردا بازی او اعلام می‌شود.
 
در ادامه گزارشی جالب از علیرضا فغانی داور کشورمان پخش شد.
 
ترین‌های هفته سوم لیگ برتر فوتبال به تصویر کشیده شد.
 
دکتر کاوه ستوده پزشک باشگاه استقلال روی خط آمد و صحبت‌هایی را درباره وضعیت کرار جاسم و مصدومیت این هافبک عراقی عنوان کرد.
 
دکتر کاوه ستوده پزشک تیم فوتبال استقلال درباره آخرین وضعیت جاسم کرار هافبک عراقی اظهار داشت: کرار در برخوردی که با بازیکن ذوب‌آهن داشت بر روی دنده به زمین خورد و در دنده شماره 10 خود احساس درد شدیدی داشت. وی هنگامی که زمین خورد اظهار داشت که دستش بین دنده و زمین باقی مانده و همین باعث تشدید مصدومیتش شد و به همین دلیل او را به بیمارستان منتقل کردیم.
 
وی در پاسخ به این سؤال که آیا مصدومیت کرار به خاطر بی‌پولی بوده است، گفت: وقتی ما ایشان را دیدیم او احساس تنگی نفس داشت و ما هم به سرعت او را با آمبولانس به بیمارستان انتقل دادیم.
 
پزشک باشگاه استقلال ادامه داد: از لحاظ پزشکی علائم شکستی در دنده کرار وجود ندارد و تنها احساس تورم و درد در نواحی عضلات بین دنده تشخیص داده شده است. در این باره اقدامات اولیه را انجام داده‌ایم و امیدواریم هرچه سریعتر کرار به تیم اضافه شود.
 
وی خاطرنشان کرد: در رابطه به این مصدومیت ان‌شاءالله اغراقی وجود ندارد و مورد مشکوکی در این باره ندیده‌ایم.
 
در تیم ستارگان جهان که قرار است 6 شهریور ماه در ورزشگاه آزادی به میدان بروند، به جای کلایورت، دوات یورگ بازیکن سابق منچستر یونایتد حضور خواهد یافت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین