پیش بینی طوفان خاک برای غرب و جنوب ایران

پیش بینی طوفان خاک برای غرب و جنوب ایران

در استان‌های واقع در غرب، زاگرس مرکزی و برخی مناطق دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور نیز رگبار پراکنده باران، گاهی رعد برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود که می‌تواند سبب تولید گرد و خاک محلی شود.
کد خبر: ۲۶۹۳۱
بازدید : ۶۱۰
۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۳
معاون توسعه و پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور ضمن اشاره به وزش باد شدید در برخی مناطق، از وقوع پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در جنوب غرب و بخش‌هایی از غرب و جنوب کشور طی روزهای آینده خبر داد.

احد وظیفه با اشاره به اینکه نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بیانگر ادامه بارش باران در روز شنبه 10 مهر، در سواحل دریای خزر است، اظهار کرد: در استان‌های واقع در غرب، زاگرس مرکزی و برخی مناطق دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور نیز رگبار پراکنده باران، گاهی رعد برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود که می‌تواند سبب تولید گرد و خاک محلی شود.

وی با بیان اینکه روز یکشنبه 11 مهر نیز در بخش‌هایی از زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز و نواحی مرکزی کشور این وضعیت پیش‌بینی می‌شود، گفت: روز دوشنبه 12 مهر، در برخی مناطق مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز، ارتفاعات البرز شرقی و شمال شرق کشور ابرناکی، رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور افزود: طی سه روز آینده در شرق و شمال هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان، بویژه در ساعات بعد از ظهر رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. همچنین روزهای شنبه و یکشنبه 10 و 11 مهر، در جنوب غرب و بخش‌هایی از غرب و جنوب کشور پدیده گرد و خاک سبب کاهش دید افقی وکیفیت هوا خواهدشد.

به گفته وظیفه، از بعدازظهر روز شنبه و طی روز یکشنبه در شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق با گرد و خاک و در منطقه زابل به صورت طوفان و گرد و خاک خواهد بود. علاوه بر این خلیج فارس در دو روز آینده مواج پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران در روزهای آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روز بکشنبه 11 مهر، کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر و بارش پراکنده، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 22 و 12 درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه 12 مهر، کمی ابری، در بعضی ساعات افزایش ابر و وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای 25 و 15 درجه سانتیگراد پیش‌یینی می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین