مورد عجیب یک ملکه زیبایی
جنجال ترامپ، "آلیشیا ماچادو" را به صدر اخبار آورد

مورد عجیب یک ملکه زیبایی

کد خبر: ۲۷۰۷۴
بازدید : ۲۲۲۳۳
۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۳
مورد عجیب آلیشیا ماچادو
آلیشیا ماچادو در سن 19 سالگی توانست ملکه زیبایی جهان شود
 
فرادید|
این هفته، هفته آلیشیا بود و او دوباره پس از مدت‌ها مشهور شد؛ اما این بار یک شبه. تمام مطبوعات دوست دارند تا محتوایشان را جذاب نگه دارند؛ به همین خاطر است که آلیشیا ماچادو به یکی از سوژه‌های داغ رسانه‌ها تبدیل شده است.
 
به گزارش فرادید به نقل از سی بی اس نیوز،
ماجرا از مناظره دوشنبه شروع شد که خانم آلیشیا ماچادو که در چند ماه گذشته از منتقدان آقای ترامپ بوده، به عنوان یکی از حامیان هیلاری کلینتون در جمع تماشاگران نخستین مناظره این دو رقیب اصلی انتخابات امسال نشست. روز بعد چندین پایگاه خبری در مورد آلیشیا ماچادو نوشتند که خبر مربوط به آن، به خاطر دعوت‌ به‌ سخنرانىِ‌ کمپین کلینتون در روز بعد با ژورنالیست‌ها، بازتاب بیشتری پیدا کرد.
 
خانم ماچادو پیشتر به رسانه‌ها گفته بود در دورانی که برنده مسابقه ملکه زیبایی جهان شده بود (۱۹۹۶)، آقای ترامپ او را "ملکه خوکی" و همچنین "ملکه خانه‌دار" خطاب کرده بود؛ آقای ترامپ حتی پس از اینکه خانم ماچادو کمی وزن اضافه کرده بود هم دست از سرش برنداشته بود.
 
اما حالا خانم ماچادو یکی از ستاره‌های کمپین هیلاری کلینتون است؛ کاراکتری که تا همین یک هفته پیش کاملا محو شده بود و اینک به بزرگترین ماجرای سیاسیِ آمریکا بدل شده است.
 
با این حال و علیرغم پوشش رسانه‌ها، تمام اخباری که تاکنون پیرامون زندگی فوق‌العاده او کار شده از جانب رسانه‌های راستی منتشر شده است.
 
به هم خوردن نامزدی آلیشیا

نکته جالب اینجاست که در رسانه‌های مشهور مانند CNN و نیویورک تایمز به یک بُعد از زندگی او پرداخته نمی‌شود: زندگی پس از شهرت آلیشیا و نامزدی‌اش با «بابی ابرو» بازیکن بیسبال تیم فیلادلفیا فیلیز و اینکه چگونه بابی پس از حضور در یک برنامه تلویزیونی و مشاهده تصاویر مربوط به رابطه آلیشیا با هم‌خانه‌اش، نامزدی را به هم زد!
 
مورد عجیب آلیشیا ماچادو
بابی ابرو، نامزد سابق آلیشیا

 
تهدید به قتل قاضی و دوستی با قاچاقچی!

نکته دیگر در مورد یک قاضیِ ونزوئلایی است که در پخش زنده تلویزیونی گفته بود "ماچادو او را تهدید به قتل کرده است." حتی دادستان کل مکزیک مدتی گفت که خانم ماچادو دوست یکی از قاچاقچیان مهم بوده و حتی از او بچه‌دار شده است. علاوه بر آن قرار بود تا یک شاهد دولتی علیه رابطه آن‌ها با هم شهادت دهد ولی پس از مدتی به ضرب گلوله کشته شد.
 
هنگام بحث در مورد زندگی خصوصی اشخاص، سکوت کردن امری صحیح و مناسب است. البته خانم و آقای کلینتون چندان با این مسئله غریبه نیستند و در دروان ریاست‌جمهوری بیل کلینتون، این خانواده به اندازه کافی از ماجرای رابطه جنسی بیل رنج برد.
 
در این بین، نحوه پوشش رسانه‌ها در مورد زندگی آلیشیا ماچادو کمی عجیب است، چرا که اطلاعات این چنینی در مورد زندگی‌اش به راحتی قابل دسترسی است و حال آنکه رسانه‌ها به آن نمی‌پردازند. عجیب‌تر این است که آن شخص به عنوان یکی از ستاره‌های کمپین یک کاندیدا شناخته می‌شود که در وضعیت فعلی کسی نیست جز آلیشیا ماچادو.
 
باز هم کار ترامپ توجیه‌شده نیست!

حتی اگر بپذیریم که تمام اتهامات مطرح شده علیه خانم ماچادو صحت داشته باشد، باز هم توهین‌های جنسی و نژادی ترامپ نسبت به او قابل قبول نیست. علاوه بر آن، صحبت‌هایی مطرح شده به دنبال توجیه اتهامات ترامپ است. بدتر اینکه این برخی از اتهامات و آزارها در جلوی دوربین عنوان می‌شود که تاکید می‌کند ترامپ علاوه بر زورگویی، آن مسئله را به عنوان یک نمایش جلوه می‌شود.
 
مجددا اگر تمام اتهامات مطرح شده علیه ماچادو صحت داشته باشد، نمی‌توان از کنار اتهامات مطرح شده از جانب خانم ماچادو علیه ترامپ به سادگی گذشت. مردم نباید به سادگی فریب بخورند و بگویند که آلیشیا دروغگو است، به این خاطر که در دوران جوانی مرتکب اشتباه شده است.

مورد عجیب آلیشیا ماچادو
 
به طور مفصل به زندگی آلیشیا ماچادو در رسانه‌های اسپانیایی زبان پرداخته شده اما جایز نیست که داستان زندگی‌اش توسط رسانه‌ها ماست‌مالی و یا مقدس‌سازی شود. رسانه‌های سیاسی ابزار تطهیرسازی نیستند و اگر چیزی وجود دارد، مردم باید در موردش بدانند.
 
گزارش یک جرم در سال 1998

البته همه چیز در دسترس است. مثلا آسوشیتد پرس در سال 1998 میلادی گزارش داد که یک قاضی ونزوئلایی به نام ماکسیمیلیانو فوئِن‌مایور در تلویزیون ملی این کشور گفت که ماچادو وی را «تهدید به تخریب شغلی و حتی قتل کرده است.» در آن زمان، قاضی فوئِن‌مایور دوست پسر ماچادو را به خاطر قتل یکی از اقوام نزدیکش در کلیسایی در حومه کاراکاس تحت تعقیب قانونی قرار داده بود.
 
در گزارش آسوشیتد پرس همچنین آمده بود که «خانواده قربانی ماچادو را متهم به دست‌داشتن در فرار مظنون کردند، اما فوئِن‌مایور آن اتهام را به دلیل عدم وجود ادله کافی بی‌اساس دانسته بود. قاضی پرونده گفته بود که هیچ شاهد عینی در صحنه وجود نداشته که ماچادو را حین رانندگی با خودرو دیده باشد. از طرفی هم هیچ شاهدی برای اثبات ادعای خانم ماچادو در مورد اینکه حین وقوع آن جنایت به علت بیماری در خانه بستری بوده نیز وجود نداشت.
 
آلیشیا ماچادو و پاسخ به اتهامات

از این رو، اندرسن کوپر، مجری CNN، سه‌شنبه گذشته از خانم ماچادو در مورد همین اتهامات پرسید (آن اتهامات در پایگاه دیلی میل که از طرفداران ترامپ است، عنوان شده بود). آلیشیا ماچادو در پاسخ گفت: «او هر چه می‌خواهد می‌تواند بگوید. برایم اهمیتی ندارد. من گذشته خودم را داشته‌ام. البته همه یک گذشته‌ای دارند. من دختر چندان مقدسی نبوده‌ام، اما امروز آن مسئله مطرح نیست. آن لحظه در ونزوئلا اشتباه بود و یکی از لحظاتی بود که مرا به فکر کردن وا داست. در کشورم ونزوئلا بازیگر مشهوری هستم؛ در مکزیک هم همینطور.»
 
مورد عجیب آلیشیا ماچادو
ماچادو و اندرسن کوپر

 
پیشتر به جنبه‌های دیگر زندگی ملکه پیشین زیبایی جهان پرداخته شده بود، اما حجمِ این دسته از اخبار اخیرا چندین برابر شده است.  در سال 2005، پخش تصاویر رابطه جنسی ماچادو با شخصی دیگر در یک شوی تلویزیونی به زبان اسپانیایی موجب شد تا بابی ابرو (Bobby Abreu) عروسی را لغو کند.
 
انکار رابطه جنسی اِل ایندیو

 با سپس مورد «خوزه خِرالدو آلوارس واسکز» مطرح می‌شود؛ قاچاقی مکزیکی معروف به «اِل ایندیو.» دادستان کل مکزیک گزارش داده بود که خانم ماچادو و ال ایندیو به هم رابطه جنسی داشته و صاحب یک دختر هم شده‌اند.
 
خانم ماچادو آن اتهام را البته رد کرد. ولی در ابتدای سال جاری میلادی بود که بخش اسپانیاییِ شبکه CNN در گزارشی که رابطه چهره‌ها و قاچاقچی‌ها پرداخته بود، اشاره‌ای هم به ماچادو و واسکز داشت.
 
مورد عجیب آلیشیا ماچادو
خوزه خِرالدو آلوارس واسکز معروف به اِل ایندیو
 
هیچگاه اتهامی از این بابت متوجه آلیشیا ماچادو نشد و تنها شاهد دولتی که قرار بود علیه آن‌ها شهادت دهد، ترور شد. این اتفاق البته در مورد افرادی که سنگ جلوی پای کارتل‌ها می‌اندازند طبیعی است.
 
چه ربطی به کلینتون دارد؟

در نگاه اول تمام این اطلاعات فقط جالب به نظر می‌رسد! ولی آیا این اطلاعات ربطی به نقش کنونی ماچادو در کمپین کلینتون دارد؟ بهتر است حالا نگاهی به نحوه پوشش CNN و نیویورک تایمز بیندازیم.
 
خبر CNN صرفا به نحوه برخورد ترامپ با وی پرداخته بود. در گزارش این پایگاه از قول ماچادو آمده که «پس از آنکه کلینتون نام آلیشیا ماچادو را در آن مناظره برده است، اشک به سرعت از چشمانش جاری شده زیرا هرگز فکر نمی‌کرده که شخص مهمی مانند او [کلینتون] در مورد داستان زندگی من اهمیت بدهد.»
 
در آن گزارش همچنین آمده که ماچادو پس از دعوت به سخنرانی خبرنگاران توسط کمپین کلینتون، آن جمله را گفته و هیچ اشاره‌ای به داستان قاضیِ مکزیکی، قاچاقچی یا آن بازیکن بسکتبال در هیچ جای داستان نشده است.
 
از بازیگری تا سیاست

نیویورک تایمز اما کمی جزئی‌تر به داستان ماچادو پرداخته است. آن‌ها در مطلبی با عنوان «شوکه شده و عصبانی: آلیشیا ماچادو، ملکه زیبایی که توسط دونالد ترامپ مسخره شد" به زندگی ماچادو پرداختند. در این خبر آمده که ماچادو در ونزوئلا به دنیا آمده و به خاطر رفتار ترامپ "20 سال" رنج کشیده است. در خبر از قول ماچادو نوشته شده که «بیمار شدم؛ به مدت 5 سال از بی‌اشتهایی و پرخوری عصبی رنج بردم.»

مورد عجیب آلیشیا ماچادو
ماچادو حالا به یکی از کاراکترهای مهم سیاسی در ایالات متحده بدل شده که در جدال دو کاندیدا نقش مهمی را بازی خواهد کرد

در ادامه خبر نیز آمده که خانم ماچادو در سال جاری میلادی «چندین مصاحبه با نیویورک تایمز» انجام داده است. گزارش این پایگاه این‌گونه بسته می‌شود که خانم ماچادو «بازیگری سرشناس» در آمریکای لاتین است.
 
اما او حالا به یکی از کاراکترهای مهم سیاسی در ایالات متحده بدل شده است که در جدال دو کاندیدا نقش مهمی را بازی خواهد کرد. ماچادو همه چیز را زندگی‌اش جالبش تجربه کرده، پس چرا ژورنالیست‌ها نباید در موردش صحبت کنند؟
 
منبع: CBSNEWS
ترجمه: وبسایت فرادید

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین