پایان باز فصل دوم «شهرزاد»

پایان باز فصل دوم «شهرزاد»

عوامل سازنده شهرزاد طی هفته گذشته جلسه‌ای را با حضور علی اسدزاده، مدیرعامل تصویرگستر پاسارگاد برگزار کردند تا در پی مشکلات به وجود آمده برای تهیه‌کننده این مجموعه (محمد امامی) صحبت‌هایی داشته باشند و تصمیمات پیشگیرانه‌ای را در صورت حل‌نشدن مشکلات‌ پیش ‌آمده برای امامی تهیه‌کننده بگیرند.
کد خبر: ۲۸۵۵۱
بازدید : ۴۵۳۴
۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۲
عوامل سازنده شهرزاد طی هفته گذشته جلسه‌ای را با حضور علی اسدزاده، مدیرعامل تصویرگستر پاسارگاد برگزار کردند تا در پی مشکلات به وجود آمده برای تهیه‌کننده این مجموعه (محمد امامی) صحبت‌هایی داشته باشند و تصمیمات پیشگیرانه‌ای را در صورت حل‌نشدن مشکلات‌ پیش ‌آمده برای امامی تهیه‌کننده بگیرند.  
 
به گزارش روزنامه شهروند، بر اساس خبری که هفته گذشته خبرگزاری فارس ارایه داد، در این جلسه که مجری طرح عبدالله اسکندری و اسدزاده نیز حضور داشتند، تصمیم گرفته شده است که اگر محمد امامی مشکلش حل نشد و قانون تصمیم بر ضبط اموال این تهیه‌کننده گرفت، اسدزاده به‌عنوان تهیه‌کننده فصل دوم مجموعه شهرزاد معرفی شود و سرمایه‌ای که تا به این لحظه از سوی محمد امامی وارد این پروژه شده است، بازگردانده شود و همچنین به دلیل این‌که شهرزاد به نام تهیه‌کننده به ثبت رسیده است، نامش را تغییر دهند.

فارس در این گزارش نوشته بود: «در نتیجه باید دید آیا با روند اتفاقاتی که برای امامی می‌افتد، نام شهرزاد تغییر خواهد کرد. در این صورت نخستین لطمه را این پروژه که در میان مردم با استقبال فراوانی روبه‌رو شده است، می‌خورد باید دید عوامل این مجموعه در آن صورت چه تصمیماتی را می‌گیرند.»
 
بعد از این گزارش، اما ترانه علیدوستی متنی در اینستاگرام خود منتشر کرد که اهالی رسانه آن را کنایه‌ای به این گزارش دانستند. علیدوستی در متن کوتاه خود نوشته بود: «فصل دوم شهرزاد یک ماه است در حال فیلمبرداری است. اسمش هم «شهرزاد ٢» است. هر خبری هم شد خودمان در اختیارتان می‌گذاریم، نگران نباشید و به شایعات توجه نکنید؛ خبرگزاری‌ها چاره‌ای جز خلاقیت ندارند؛ چون همان‌طور که می‌دانید سوژه خبر در این مملکت خیلی کم است. به اینها می‌گوییم رسانه‌های مجبور.»
 
در این میان یکی از نویسندگان فضای مجازی که اغلب مواضع تندی نسبت به بازیگران دارد، به این نوشته علیدوستی واکنش نشان داد. او که به نظر می‌رسد کنایه ترانه علیدوستی به خبرگزاری مربوطه را دریافت نکرده بود، این بازیگر را متهم کرد که چرا کلیت ماجرا را شایعه می‌داند در حالی که: «اگر کل ماجرای ارتباط سریال شهرزاد و عواملش با فساد ٨٠٠٠‌میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگان شایعه است، لطفا شیوه تأمین «سرمایه اولیه» ساخت این مجموعه را تشریح بفرمایید... در صورت اثبات ارتباط تهیه‌کننده سریال شهرزاد با فساد مالی ٨٠٠٠‌هزار‌میلیارد تومانی، موضع شما چه خواهد بود و... چه کاری انجام خواهید داد؟»

این واکنش در حالی در شبکه‌های اجتماعی انعکاس پیدا می‌کرد که متن مورد نظر به کنایه ترانه علیدوستی توجهی نداشت و آن را صرفا رویکردی کلی تلقی کرده بود. با این حال باید پذیرفت چهره‌ شناخته‌شده‌ای مثل ترانه علیدوستی نیز نمی‌تواند در صفحه‌ای اجتماعی از شایعات منتسب به خبرگزاری‌ها صحبت کند، چراکه بخش عظیمی از فالوئرهای صفحات چهره‌های شناخته‌شده نه با خبر آشنایی دارند نه سابقه خبر. کل ماجرا را شایعه تلقی می‌کنند و تمام خبرگزاری‌ها را هم توسعه‌دهنده شایعه!
 
به‌ هر حال بعد از این ماجرا، کافه سینما تصویری منتشر کرد از پاسخ ترانه علیدوستی به این مطلب که بخشی از آن به این قرار است: «محمد امامی به اتهام دخالت در صندوق فرهنگیان در پرونده‌ای که فقط شامل حال ایشان نیست. سریال شهرزاد فاز اولش سه‌سال پیش در یک موسسه فرهنگی فعال (تصویرگستر پاسارگاد) شروع شده با دو سرمایه‌گذار و نه فقط ایشان. مبلغ ساخت این سریال ١٤‌میلیارد تومان بوده. دو‌میلیارد تومان بیشتر از سریال شاهگوش، و نود و هشت‌میلیارد تومان کمتر از پروژه محمد رسول‌الله(ص). یا مبلغی تقریبا معادل فیلم توقیف‌شده رستاخیز. این ارقام برای ساخت پروژه‌ای در این سطح عجیب نیستند اما قبول کنید هر قدر هم رانت در آنها دخیل باشد بسیار کمتر از آنند که کسی برای ساخت‌شان هشت‌هزار ‌میلیارد اختلاس کند. ما هم مثل شما نمی‌دانیم آن مبلغ به‌خصوصی که خرج ساخت شهرزاد شده دقیقا و تحقیقا آلوده به همین پولی که شما می‌گویید... هست یا خیر. ما هم در تعلیق‌ایم و برای روشن شدن این قضیه نیاز است آقای امامی هم بهشان اعلام جرم شود، هم دادگاه‌شان تشکیل شود، هم ما به ایشان دسترسی داشته باشیم لااقل تا بفهمیم...»
 
و جالب اینجاست روز گذشته ایلنا در خبری کوتاه نوشت: «با گذشت حدود یک ماه از آغاز فیلمبرداری فصل دوم سریال شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی، اولین تصاویر این سریال منتشر شد. در این تصاویر چهره رضا کیانیان و رویا نونهالی که برای رفتن جلوی دوربین حسن فتحی گریم شده انده دیده می‌شود. همچنین نام محمد امامی به‌عنوان تهیه‌کننده درج شده است.»
 
این درحالی است که آخرین خبری که سایت رسمی شهرزاد هم روی صفحه خود گذاشته مربوط می‌شود به گفت‌وگوی امامی در تاریخ ١٣ تیر! بنابراین سوال اینجاست تصاویر منتشر شده که با نام محمد امامی در فضای مجازی منتشر شده از کجا آمده‌اند؟

در نهایت باید همچنان منتظر بود تا دید قصه تهیه‌کننده این سریال به کجا خواهد رسید و همچنین پایان باز قصه «شهرزاد»...

برای ورود به کانال تلگرام فرادید کلیک کنید

برچسب ها: شهرزاد سریال
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین