کاهش محسوس دمای هوا از چهارشنبه

کاهش محسوس دمای هوا از چهارشنبه

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش محسوس دما در روز چهارشنبه از تشدید بارش در سواحل دریای خزر، آذربایجان شرقی و زاگرس مرکزی خبر داد.
کد خبر: ۲۸۶۵۹
بازدید : ۸۰۴
۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹
مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش محسوس دما در روز چهارشنبه از تشدید بارش در سواحل دریای خزر، آذربایجان شرقی و زاگرس مرکزی خبر داد.
 
احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: براساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه 10 و 11 آبان با عبور متناوب امواج تراز میانی جو در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرزغربی و شمال غرب کشور افزایش ابر، بارش پراکنده باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. طی این مدت برای مناطق جنوبی هرمزگان نیز افزایش ابر و رگبار موقتی باران دور از انتظار نیست.
 
وی افزود: از اواخر سه‌شنبه با تقویت سامانه بارشی به‌تدریج برای شمال غرب و روز چهارشنبه 12 آبان، علاوه بر شمال غرب در دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر، برخی مناطق غرب و جنوب غرب و همچنین دامنه‌های زاگرس مرکزی، بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که در نواحی کوهستانی و سردسیر این مناطق بارش به صورت برف رخ خواهد بود.
 
مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی تاکید کرد: شدت بارش روز چهارشنبه 12 آبان، در سواحل دریای خزر، آذربایجان شرقی و زاگرس مرکزی است، همچنین روز چهارشنبه به سبب نفوذ جریانات سرد شمالی بر روی سواحل دریای خزر علاوه بر تشدید بارش، کاهش محسوس دما نیز پیش‌بینی می‌شود.
 
به گفته وظیفه، روز چهار شنبه دریای خزر و از سه‌شنبه شب و طی روز چهارشنبه غرب خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود. علاوه بر این در روز سه‌شنبه در مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور پدیده گرد و خاک و کاهش دید افقی دور از انتظار  نخواهد بود.
 
وی در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران گفت: آسمان تهران در روز سه‌شنبه 11 آبان، قسمتی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 22 و 10 درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه 12 آبان، ابری، در بعضی ساعات بارش باران و وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای 25 و 15 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین