محله‌های محبوب تهرانی‌ها

محله‌های محبوب تهرانی‌ها

برخی از محله‌های قدیمی پایتخت مانند محله‌های یوسف‌آباد، امیرآباد، شهید بهشتی، مطهری محله‌های محبوب تهران‌ها هستند. به این لیست می‌توان محله سهروردی، فاطمی، وزرا، سنایی و... را هم اضافه کرد.
کد خبر: ۲۸۸۹
بازدید : ۱۷۶۸
۰۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹
نویسنده:قدیمی‌ها طرفدار دارند
فرادید| برخی از محله‌های قدیمی پایتخت مانند محله‌های یوسف‌آباد، امیرآباد، شهید بهشتی، مطهری محله‌های محبوب تهران‌ها هستند. به این لیست می‌توان محله سهروردی، فاطمی، وزرا، سنایی و... را هم اضافه کرد.
 
با وجود آنکه این محلات در محدوده مرکزی پایتخت هستند و ترافیک و آلودگی هوا بیش از گذشته ساکنان این منطقه را درگیر کرده و بافت اداری نیز درحال بلعیدن بافت مسکونی این مناطق است، اما هنوزهم آپارتمان‌های مسکونی این مناطق با قیمت مناطق شمالی برابری می‌کند.
 
به‌طور مثال آپارتمانی نوسازی شده درمحله ابن سینای یوسف‌آباد متری 10 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده و این رقم معادل نرخ فروش یک آپارتمان در محله قیطریه تهران است.
 
به گزارش دنیای اقتصاد، در منطقه امیرآباد شمالی نیز نرخ میانگین منطقه متری 5 میلیون و500 هزار تا 6 میلیون تومان است. در این محله برخی ازآپارتمان‌های نوساز تا متری 7 میلیون تومان هم قیمت‌گذاری شده‌اند که این قیمت معادل نرخ آپارتمان‌های محله اختیاریه است. نکته قابل توجه در این مناطق وجود خانه‌های قدیمی است. هنوز هم می‌توان دراین محله خانه‌های کلنگی را که از تخریب و نوسازی در امان مانده‌اند پیدا کرد، به‌طور مثال در یکی از کوچه‌های محله سنایی هنوز خانه‌های بزرگ متراژ  کلنگی بیش از آپارتمان‌های 4 طبقه، نوسازاست. خانه‌های قدیمی تمیز و سرسبزی که نشان می‌دهد مالکانشان به این زودی‌ها هم قصد تخریب آنها را ندارند.


محله‌های محبوب تهرانی‌ها
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین