می‌گفتند باید امام زمان گردن خیلی از علما را بزند
هاشمی با اشاره به توطئه­‌ علیه انقلاب در دولت قبل

می‌گفتند باید امام زمان گردن خیلی از علما را بزند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت با یادآوری نقش روحانیت در مقاطع مختلف، به دسیسه­‌های دهه اخیر برای کم کردن نقش روحانیت در ایران اشاره کرد و گفت: آنچه این روز‌ها فرمانده سابق نیروی انتظامی افشا کرد، بخشی از‌‌ همان توطئه بود که قبلاً هم گوشه­‌هایی افشا شده بود.
کد خبر: ۳۰۴۴
بازدید : ۱۳۳۷
۰۳ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۴
رئیس مجمع تشخیص مصلحت با یادآوری نقش روحانیت در مقاطع مختلف، به دسیسه­‌های دهه اخیر برای کم کردن نقش روحانیت در ایران اشاره کرد و گفت: آنچه این روز‌ها فرمانده سابق نیروی انتظامی افشا کرد، بخشی از‌‌ همان توطئه بود که قبلاً هم گوشه­‌هایی افشا شده بود.

می‌گفتند باید امام زمان گردن خیلی از علما را بزند
آیت­‌الله هاشمی رفسنجانی، در ادامه سفر به مشهد مقدس، عصر روز دوشنبه در تالار آیینه آستان قدس رضوی، با جمعی از علما، فضلا، روحانیون و طلاب حوزه­‌های علمیه و ائمه جمعه و جماعات استان خراسان رضوی و شهر مشهد دیدار کرد.
 
آغازگر این دیدار که در آستانه میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت برگزار شد، تلاوت قرآن کریم و مداحی­ بود و اشعاری در منقبت ائمه معصوم و امام رضا (ع) خوانده شد.
 
پس از آن آیت­‌الله واعظ طبسی، با تبریک میلاد ثامن‌الحجج، مراسم را «مجمع علمی، روحانی و متین» خواند و درباره نقش امام و ولایت در جامعه، گفت: مدیریتی که در مسایل سیاسی، فکری و اجتماعی و معرفتی اظهارنظر کند و پاسخگوی همه مسایل انسان­‌ها باشد، امام و رهبر جامعه اسلامی است که آشنا با مسایل روز و آماده برای پاسخگویی برای شکستن قدرت­‌های طاغوتی است که این نقش را حضرت رضا در جلساتی که مأمون تشکیل می‌­‌داد، ایفا کرد.
 
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و تولیت آستان قدس رضوی با تعبیر «برادر عزیز» خطاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: حضرت­عالی به عنوان محقق و عالم در میان دوستان شناخته‌شده هستید و دشمنان هم این مسایل را می‌­‌دانند.
 
وی در ادامه از هاشمی رفسنجانی پرسید: آینده نظام اسلامی چه خواهد شد؟ چقدر توانستیم دنیا را متوجه تأثیرگذاری انقلاب کنیم؟ مذاکرات را تا امروز چقدر موفق می‌دانید و دورنمای آن چیست؟
 
واعظ طبسی در ادامه با ارائه تحلیلی از ارتباط دولت حسن روحانی با آیت­‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: جمع روحانی منتظر است تا نظر شما را درباره مسایل اقتصادی، نتایج مذاکرات هسته‌ای و موفقیت­‌های دولت و برنامه­‌های آینده بشنود.
 
آیت­‌الله هاشمی رفسنجانی نیز در آغاز سخنان خویش با بیان اینکه «خیلی خوشحالم که در جمع شما روحانیون عزیز، مدرسان حوزه­‌های علمیه و ائمه جمعه و جماعات» هستم، به نقش­­‌آفرینی روحانیت در تاریخ معاصر ایران پرداخت و گفت: تا آن زمان در هر جای دنیا انقلابی اتفاق می‌افتاد، یا کودتای نظامی­­‌ها بود یا احزابی که در ایران جایگاهی نداشتند.
 • روحانیت با کمک دانشگاه‌ها و اصناف و حمایت­‌های مردم توانست قدرت­‌های شرق و غرب و رژیمی تا بن دندان مسلح به حمایت­‌های نظامی، سیاسی و اقتصادی ابرقدرت‌ها را شکست دهد.
 • پس از پیروزی، شاهد انواع توطئه­‌ها علیه انقلاب بودیم که علاوه بر تجزیه­‌طلبی، شورش­‌های کور، درگیری سیاسی در مرکز، جنگ بر انقلاب جوان تحمیل شد که به خاطر مدیریت بسیار خوب امام و حمایت مردم، از همه این گردنه­‌ها عبور کردیم.
 •  همان قدرت­‌هایی که طی هشت سال از رژیم بعث حمایت­‌های نظامی و اطلاعاتی می‌­‌کردند، مجبور شدند پیروزی سیاسی ایران را در آنجا تصویب کنند.
 • آنچه این روز‌ها فرمانده سابق نیروی انتظامی افشا کرد، بخشی از‌‌ همان توطئه بود که قبلاً هم گوشه­‌هایی افشا شده بود.
 • یک بار که نارضایتی علما از حضور زنان در ورزشگاه‌ها در برخی رسانه­‌ها پخش شده بود، از نزدیکان این طیف می‌­‌گفتند باید امام زمان (عج) بیاید تا گردن خیلی از این علما را بزند.
 • آن جریان برای القای نارضایتی مردم از روحانیت تلاش کرد. با همه آن القائات، مردم ایران در آخرین انتخابات ثابت کردند که روحانیت را برای نقش گذشته، امروز و آینده دوست دارند.
 • انقلاب اسلامی یک پدیده اجتماعی و سیاسی بی­‌نظیر در تاریخ اسلام بود که سه ویژگی آن، یعنی رهبری امام، پیشتازی روحانیت و حمایت­‌های مردم آن را از انقلاب­‌های دیگر متمایز و ممتاز کرد.
 • دیدید که گروه­‌های تروریستی مثل طالبان، داعش، بوکوحرام و جبهه النصره انقلاب­‌ها را مصادره و مردم را پشیمان کرده­‌اند.
 • اوضاع لیبی، مصر، تونس، بحرین، یمن، عراق و سوریه برای مسلمانان عبرت­‌آموز است. مسلمانان شاهدند که پرده­‌داری خانه خدا و با لقب خادم‌الحرمین، مردم بی­گناه یمن را چگونه ظالمانه به خاک و خون می‌­‌کشند.
 • البته در ایران عزیز مشکلاتی داریم که امیدواریم به تدریج و بخصوص پس از لغو تحریم­‌ها حل کنیم.
 • نتیجه آن همه مقاومت دیپلماسی این شده که رئیس­­‌جمهور کشوری مثل آمریکا به صراحت از قدرت استدلال در مذاکرات و توانایی­­‌های ایران می‌­‌گوید.
 • در تمام این سال­‌ها که تلاش می‌­‌کردیم از مواهب دانش هسته­‌ای برای موارد صلح‌جویانه استفاده کنیم، بار‌ها اعلام کردیم که دنبال اهداف نظامی نیستیم.
 • در این شرایط رهبری انقلاب به عنوان مرجع تقلید ما بر حرام بودن فعالیت­‌های نظامی هسته­‌ای فتوا داده­‌اند که این فتوا برای ما فصل‌الخطاب است.
 • ایران در طول تاریخ ثابت کرده که به تعهدات بین­‌المللی پایبند است و این اثبات این نکته است که ایران به خاطر دانش و عقلانیت و حمایت مردم، قدرتمند است.
 •  مهم است که آمریکا صریحاً اعتراف می‌­‌کند که دیگر حربه تحریم کارساز نیست، چون کشورهای جهان با ما همراهی نمی‌­‌کنند.
 • ایران هم می‌تواند در آینده عضو آن گروه شود تا ۹ کشور دنیا برای تأمین انرژی آینده جهان، برنامه­‌ریزی علمی کنند.
 • اگر کنگره آمریکا موافقت نکند، به ضرر آنان تمام می‌­‌شود، چون از قدرت علمی ایران و نقش انقلاب برای جلوگیری از گسترش پدیده شوم تروریست اطلاع دارند. ایران با قدرت تمام علیه هر اقدام تروریستی می‌­‌ایستد.
 • دیدید که مخالفان توافق در رسانه­‌های بین­‌المللی می‌­­­‌گویند ایران بر سر شش قدرت جهانی کلاه گذاشت در حالی که ایران نه کلاهی گذاشت و نه کلاهی برداشت، بلکه آنچه دنبال آن بود، حق مردم ایران بود که خدا را شکر پس از ۲۲ ماه مذاکره به نتیجه رسیدیم.
 • امیدواریم دلسوزان کشور کمک کنند تا دولت با شرایط موجود کشور را اداره کند که در آن صورت همه ما با امنیت کامل سیاسی و اقتصادی می‌توانیم برای آینده کشور برنامه‌ریزی کنیم.
 •  در کنار صراحت‌های بیانی که می‌گفتند مجمع و مصوبات آن و سیاست‌های کلی را قبول نداریم، در عمل هم به گونه­‌ای رفتار کردند که مصوبات مجمع به نتیجه نرسد.
 • همدلی داخلی و همراهی مسئولان و مردم با دولت ضرورت امروز جامعه است. متأسفانه امروز جمعی در مسیر حرکت دولت مانع‌تراشی و در جامعه القای تفرقه می‌کنند، در حالی که شرط موفقیت در شرایط حساس منطقه، وحدت است.
 • روحانیت به خاطر نقش تاریخی خود، الان هم مرجع سؤالات و نیازهای مردم هستید و هر جا که هستید برای تقویت همکاری‌ها توصیه و تلاش کنید. برای آینده انقلاب باید از میان جوانان کادرسازی کنید که این وظیفه مسئولان و نیز شما مدرسان حوزه­­‌های علمیه است
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۳
0
0
دوستت داریم هاشمی
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین